O her kılığa giriyor / Hayâ imandandır

25.06.2020
457
O her kılığa giriyor / Hayâ imandandır

O her kılığa giriyor / Hayâ imandandır

Selamun aleyküm sayın ali hocam. Hürmetle ellerinizden öperim. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu zamanda özellikle gençlerin buna çok ihtiyaçları var. Sizi yıllarca aradım. Kısmet bugünlere imiş. Gecen gün bir akrabamın yüzü birden Lâdikli Ahmet efendiye döndü. Verdiğiniz zikirlerin çok faydalarını gördüm. Daha da ileri olanları da. Fazla yazamıyorum. Sevgi ve saygı ile

Gelişmeleri yazmaya devam et. Selam es selame

 

Selam es selame. Sevgili hocam dua ederken üç esmayı tefekkür ederken gönlüme secdede Tevvaburrahim geldi. Manası nedir. Ne yapmam lazım. İnanın kuran okumasını dahi bilmem. Almanca İngilizce yazar konuşabilirim. Ama Arapça sıfır. Bu arada abdest aldım. Yastığımı alıp başka yerde yatacaktım. Üstünde nurlar kaynıyordu, altın renginde… Umarım bu saatte basınızı ağrıtmadım. Heyecan işte. Sevgilerle

Secdede Tevvaburrahim esmasını okuyabilirsin. Tespihini yaptıktan sonra üç kere de bu esmayı oku. Tövbe ediyorum ya rahimallah demektir. Bu arada bayan mıydınız? Erkek mi. Kusura bakma lütfen daha yakın tanımak istiyorum. Biraz kendinden bahset. Tahsil durumun, nerede yaşadığın, yaşın ve evli bekâr oluşun gibi bir tanıtım lütfen. Rüyalarını değerlendirirken gerekli bilgileri istiyorum. Selam es selame

50 yaşındayım. Erkek uzun sure önce eşimden Almanya’da ayrıldım. Türkiye’ye geleli 8 ay oldu. Garip kaldım. Bunları anlatınca bana ya deli ya da meczup diyorlar. Peygamberleri şimdi daha iyi anlıyorum. Mevlana hazretleri rüyamda sen bizdensin ama hacı veli bayram hazretlerinin evladısın dedi. Şu andaki şeyhim d. g.. O da bazı şeyleri ihvan arasında haset olmasın diye saklıyor Sanki yazdıklarınız benim halimi anlatıyor. O her kılığa giriyor. Umarım anlamışsınızdır

Maşaallah barikallah. O mübareğe selam olsun, kendisi gibi rabbin rızasına eren cümle erenlerle birlikte. Bak bunları yazmanız bizi size, sizi bize yakınlaştırır. Daha özelimiz olursun. İnşaallah Mevlana Hz. ile ilk görüşmede sizi soracağım. Rabbim izin verirse.

Çok teşekkür ederim.

 

Bize gelmeden önce bağlı olduğunuz yer Mevleviler mi?

 

Daha önceleri muhip olarak, sonradan garibullah dergâhına geldim. Kâmil’i mürşit aramak için. En son rüyamda genç güzel bir kadın ve erkek gördüm. Ortasında Nur vardı. D. efendiye anlattım.  Kâmil’i mürşidi görmüşsün dedi. Ama kim, nedir, nerededir içimi kemiren şeydi bu. Size rastlayınca nurlar çoğalmaya başladı

Mevlana Hz. Sana bilgi vermiş. Daha ne. İnşaallah birlikte yol alacağız.

 

Nerde ne yapacağımı bilemediğim için ortada kaldım. İmdat sizsiniz. İslam’ın neden garip kaldığı da anlaşıldı. İnşallah efendim.

 

İnşaallah bundan böyle hızlı ilerleyeceğiz.

 

İnşallah efendim. Ümmetin durumu ortada. Bazı şeyleri gördükçe üzüntü geliyor. Bunlar neden anlamıyorlar diye. Anlamak tam 50 yılımı aldı yaşayarak tatbikî.

 

İnşaallah sizler yetişiyorsunuz. Biz yola çıktığımızda teketek’ tik. Şimdi çoğaldınız. Hamdolsun Gelecek çok güzel gelecek inşaallah.

 

İnşallah sultanım. Geçen namazda, secdede ”beni sev” diye ses geldi. O yüzden kuytu köşelerde garip garip ağlarım.

 

Rabbimin izniyle bize dua et. Biz de size edelim aşk başlasın.

 

İnşallah efendim. Daha yazdığınızda bile enerjiniz hemen geliyor. Aşk’ta neler olur, 0 bilir.

 

Yaşadıklarını bize yaz. Yakın çevrene asla anlatma. Yeniden görüşelim hayırlı seherler. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Selam es selame. Şu anda nerede yaşadığını demedin sanırım.

 

Çok teşekkür ederim. Ellerinizden öperim. Anakara’dayım. Gariplik iste. Hürmetler, hayırlı seherler efendim. Selam es selame.

 

Aleykümselam. Rabbime emanetimsin. ÇRŞ 00:43

Selam es selame. Sevgili hocam ellerinizden saygıyla öperim. Bugün ikindi namazında hem aynı nurlar ve elif harfi gibi beyaz direk çıktı. Bu bazen gökyüzünde de apaçık görünüyor ama başkası göremiyor. Sevgilerimle.     Ve bir daha sır açıldı. Ashabı kiramın bir ayet geldiği zaman ”2. manasını bilselerdi bizi hemen öldürürlerdi” dediği ya da Hz. Mevlana’nın hallacı mensura ‘’benim sırlarımı bilsen gelir beni asardın’’ dediği şimdi daha iyi anlaşıldı. Yani yanlış esmalar kullanıldı. Bildikleri halde söylemediler. Şuan da herkes aynı durumda. Tarih tekerrür ediyor. Atatürk’ünde niye şeyhleri, hacıları hocaları astırdığı belli olmaya başladı.

Maşallah barikallah… Güzel gelişmeler yaşıyorsun. Dahasını yaşayacaksın inşaallah. Henüz işin başında sayılırız. Selam es selame

 

Şuan abdest aldım. Her tarafımdan nurlar fışkırıyor adeta. Nurların altın gibi olması da sır idi. Resulullah efendimizin sa. ‘’Beni niye göremiyorlar’’ sırrı da bu demek ki. Ah hocam ahhhh. Demek ki bütün bu çileler gariplik, yalnızlığın bedeli imiş. Bundan sonrasına acilen bakıp toparlanmam lazım. Millet sefasını sürerken biz eziyet çekiyoruz. Yani celalden sonra ikram. Zevalattan sonra kemalat.

Maşaallah barikallah… Allah Teâlâ cemali mahremiyetine günahkârları, kâfirlerleri, müşrikleri sokmuyor azizim. O yüzden cemalini celali ile perdeliyor.

 

Alevilerin Hz. Ali’yi niye bu kadar sevdikleri de belli oldu.

 

Ya allah ya bismillah, Allahu ekber. La ilahe illallah. Ya Muhammed ya Ali. Muhammedürresulullah.

 

Direk gibi gökyüzünde parlayan beyaz şey ne hocam. Şeyhimin adı D., mahlası da Muhammed Ali’dir efendim.

 

Allah’ın nuru de… Melek de. İnşaallah ileride daha açılacak, rabbinle konuşacaksın… Biiznillah. Göreceksin de inşaallah.

 

Hamdolsun ama ben çok utanıyorum. O yüzden yıllarca kaçtım ondan.

 

Kime kaçtın. Kaçacak biri yok ki. Cehennem de onun, cennette. Kavgalı olsan da onunlasın, sevişsen de. Hayâ imandandır. Ve ne büyük bir nimettir.

 

Hani yanlış bir şey söylerim veya hatalı davranırım diye. Çocukken görürdüm, ‘’sana âlimlik verelim, kâmili mürşitlik verelim’’ denirdi. Yok derdim. O beni sevsin yeter. Nasıl sevgiymiş bu yahu. Hiç bir şeyim kalmadı, hamdolsun.

Çok sevdiğini öyle yapar. Bir şeylere malik etseydi, verdiklerine muhabbette yok olur giderdin. Allah’ın zatını sevmeye sıra gelemezdi.

 

Hz Mevlana’nın cüppeyi sarığı atıp aşk şiirleri yazmasını da anladım. Şimdi ne yapacak hocam.

 

< verdiğin kadarını allamak istidadımız /sensin Allah’ım sensin imdadımız.> Kulluğa devam. Yaratanımızla sevişmeye davam inşaallah. ’’Kalpler ancak Allah’ı zikir ile mutmain olur.’’

 

İnşaallah… Abdest alırken ”hayyul kayyum” esmalarının gönle gelmesi nedir hocam. Kusura bakmayın çok soru soruyorum. Yani geldiği zaman hemen her şeyi bırakıp hayyul kayyum zikrini çekmem lazım, nerede, ne zaman, nasıl. Şu elif gibi beyaz direk meyanında bir sürü şeytanlar var. Geleni yiyorlar, ama bana bir şey yapmadılar. Berlin’de Mevlevi şeyhi ile tanışmıştım. Zikir ederken ‘’böyle zikir olmaz’’ dedi. Ertesi gün değişti de ‘’nasıl istiyorsan öyle zikret’’ dedi. 2006 da oldu bu olay. Tabi zamanla değişti her şey.

Akşam rüyamda da sarışın çok güzel bir kadın gördüm, sırtıma aldım götürdüm. Anlamı nedir efendim. Çok teşekkür ederim. Ellerinizden öperim. Hayırlı seherler efendim.

Maşaallah barikallah. O direğe şeytanlar kimseyi yaklaştırmıyorlar mı? Rüyada kadın dünyadır. İnşaallah ileride dünyayı sırtlayıp götürenlerden olursun. Ve dünya da sana birazcık yüz verir. İhtimal dünyalığın yine Almanya’dadır.

Geleni hemen ham ediyorlar. Bende orada oturdum. Bana bir şey yapmadılar.

 

Hayyul kayyum ismi kalbine düştüğünde hemen zikret. Dilinle hayyul kayyum de.

 

İnşallah… Özel bir duası var mı?

 

O nur rabbimizi temsildir. İnşaallah… O’nu şimdilik nur olarak görüyorsun… Hayır, bir duası yok…. Diri ve diriliği, ayakta oluşu, varlığı kendinden demektir. Okudukça sende de dirilik, canlılık ve kuvvet, kudret kamil derecede oluşur. Rabbimizden aynı sıfatlar ziyadesi ile sana yansır. Zamanla her şeyi daha cemalde net sezeceksin, en güzel ve kâmil öğretmen rabbimizdir.

Gözünü severim hocam âdem As. Bile 300 yıl sonra Havva as. La buluşunca kadın şöyle hahhh deyip sırtını dönmüş, derler. Kadınlardan bile soğudum. Daha önce bilseydim belki de böyle olmazdı âcizane.

 

O soğumayı iyi bilirim. İlk eşim hastalanarak 17 sene bana cehennemlerin tamamını yaşattı… Sonra rabbim yaralarımızı sardı. Kadınların errahimin yansıması olduğunu yeniden öğreten birini verdi. Sana da verir ve yeniden sevdirir inşaallah. Hayırlı seherler.

İnşallah teşekkür ederim. Hz Mevlana’nın dediği gibi nereniz gelirse oradan öpüyorum. Sevgilerle

 

Selam es selame… ÇRŞ 17:20

Selam es selame. Sevgili hocam sizinle rahim sıfatı ve kadından bahsederken unutmuştum. İlk zikirde krem renginde bir gelinlik değil de abiye derler, galiba onu görmüştüm. İkinci zikirde de masa üstünde bir sürü üstüste beyaz kâğıtlar görmüştüm. Sevgilerimle

Beyaz kâğıtlar geçmişin hesabından arındığınıza işarettir… Pembeye yakın gelinlik ise dünya size daha sevimli gelecek,seveceksiniz,sevecek demektir.

 

Ondan sonra o kadını sırtıma birden alıp götürmüştüm. Yani zikirler çoğalınca durumlarda gelişme gösteriyor.

 

Bundan böyle dünyayı daha rahat taşıyacaksınız. O da size daha güzel davranacak. Kavga çift taraflı idi. Geçmiş hatalarınızdı sizi zora sokan. Artık bağışlandınız. Geçmiş dosyalar yürürlükten kalktı genel af ilan edildi. Bundan sonra dünya ya dikkat. Yeterince desturla faydalanacağız. Yeterince. Yüz verip şımartmaya gelmez. Verdikçe ister… Doymaz çünkü. Şımarık bir kadındır o. Üstelik yeni gelin kadar makyajlıdır. Duvak kalkmayınca gerçek yüzünü göremezsin. Nikâhı basmadan da nikabı açtırmaz.

Galiba benim hemen evlenmem lazım hocam. Kalp Kırıldı mı kadınlara soğukluk geliyor. İnanın 50 yaşındayım, bakire kız bile gösterdiler. Ama istemedim. Galiba hata yapmıştım. Şimdi ne olacak. Nikâhta gerçekten keramet var parasız pulsuz Türkiye’deyim. Bir ara Almanya’ya geri dönmeyi düşünmüştüm. Ama buradaki sevda beni bırakmadı

Elli yaşımdayken eşim vefat etti. Altı çocuktan sadece birini evlendirmiştim. Görücü usulüyle elli ikinci gecemde gerdeğe girdim. Rabbim evimi derledi toparladı. Kadınlara olan nefreti muhabbete dönüştürdü. Kız ile evlen. Hemen evlen. Kaportayı boş ver, asil bir ailenin evladı olsun yeter. En az on yaş genç olsun. Selam es selame.

Selam es selame. Sevgili hocam ellerinizden sevgi ve saygıyla öperim. Sabah – işrak arası zikir yaparken salavatta  ‘’ibadillahissalihin’’ kelimesi geldiğinde salavata devam etmek istedim ama dilim dönmedi. Bende kalkıp işrak namazını kıldım. Cenabı haktan, yolda giderken hem dünya hem ahiret için eş diledim. Bir tane ufak beyaz ay gibi bir nur parlayıp kayboldu. Selam es selame. 08:22

Selam es selame olmaz denilen bir şey daha zuhur etti. Aziz peygamberin niye 63 yaşında vefat ettiğini keşfettim. Böyle neler oluyor hocam. Sizin yazdıklarınızın hemen hemen hepsini yaşadım. Bir isim bulamıyordum. O da anlaşıldı. Nefs aslında evlendiğiniz kadın. Hangisi üstünse o galip. Kendim soruyorum. İçimdeki cevabi veriyor. İbadillahissâlihîn anlamı da düşünce olduğu zaman gönle ya Cebrail ya da bir peygamber geliyor. Daha neler neler. Kendi türbesini ziyaret eden adamı görmek apayrı bir şey. Vesselam.09:37 Mesneviye açılan arkda sizsiniz. Bu sabah daha iyi anladım

Selam es selame ve aleykümselam aziz arkadaşım…Rabbimin arşından selamlar üzerine ve üzerimize olsun. Ne güzel tecelliler yaşıyorsunuz…Lütfen bu ya latıfün zikrine sadakatle devam ediniz de geçmişten gelen bilinir bilinmez kusurlarımızın affını bir sağlayalım. Elimize gün itibariyle beratımızı bir alalım. Sonra da inşaallah birlikte zatımız ve sıfatımız adına dua hamalı olup ümmetin ve milletin temizliğine, şeytanın elinden çekilip alınmasına hizmet edelim. İnşaallah dünya ahiret hayrınıza sebep olacak huzur ve güvenle elinden tutularak cennete yol alınacak bir eş nasip etsin mevlam. Sık görüşmek dileğiyle selam es selame..

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.