Dilinin Virdi Olsun

10.06.2021
46
Dilinin Virdi Olsun

Dilinin Virdi Olsun

Selam es selame pirim  *’’.. Vec’al lena min ledünke veliyyen, Vec’al lenâ min ledünke nasiran…’’ zikrindeyim. Bir kaç güne bitecek inşallah. Bir sürü güzel şey yaşadım bu zamanda. Aklıma geldikçe yazıcam inşallah pirim yanılır isem rabbim affetsin. Sağ yanımda, sağ ön tarafımda ve sol ön tarafımda bana yardımcı olan rabbin kulları var, görmüyorum ama seslerini duyuyorum.

Bi kaç hafta oluyor, bir rüya gördüm pirim. Rüyamda sol kulağıma biri durmadan bir şeyler söylüyor. Gözleri kanlı kanlı, muhtemelen şeytan, erkek aklımda kalan kadarıyla. Göz göze geldim aynadan bakıp ta görmek gibi, arka yanımda, kulağıma bir şeyler söyler haldeydi. Uyandım korku ile. Bu rüyadan sonra secdelerde eûzû besmele okudum, okuduğum ayetlerin başında okudum, secdede bazı efaller ile secde halinde yine okutuldu eûzû besmele ile eûzû Bi kelimatillahi’t tammati min şerri ma halak okudum.

Daha önce de yazmıştım “Sadıkal mürsel’ine vel mü’minine yevme yekümül hisab. Bi rahmetike ya erhamerrahimiyn” okutuldu. Hatta ben tereddüt etmiştim, celali olabilir diye, ensemden ellerim ile bastırıldı, zorla sesli olarak söyletildi. Sağ yanımdaki konuştuğum zat ‘’dilinin virdi olsun, devamlı oku’’ dedi. Şimdi artık sadıkal mürsel’ine diyerek üç kere sağıma, sağ ön tarafıma ve sol ön tarafıma selam verir şekilde başımı sallıyorum.

Onlar da söylüyor, ben de söylüyorum, bana yardımcı oluyorlar, inşallah. Ne okumam gerekir ise kurandan, Yasini şeriften bulup okuyorum, onların yönlendirmesi ile. İlk önce fatiha sonra Elif lam mim olarak bakara suresi nin ilk 5 ayeti var ya onu okuyorum. Kuranın içindekiler bölümünden sure gösteriliyor okuyorum, yada bana anlatmak istediklerini kurandan gösteriyorlar, kelime olarak yada ayet olarak, ben de anlamaya çalışıyorum, inşallah.

Elif lam mim çiziliyor, hep sağ elimin işaret parmağı ile. Yere, duvara, vücudumun herhangi bir yerine. sanırım ya ihtiyaca göre yada başka sebeple, bilmiyorum artık, rabbim bilir doğrusunu. Efaller yine devam ediyor pirim. Öne, arkaya doğru dayanacak şekilde, yada ne kadar eğiliyor ise geriye doğru eğiliyorum. Yada önüme dizlerimi görecek kadar eğiliyorum, namazda da sağ devrinde de oluyor hep,

Bir seferinde yine namazda geriye eğdirildim. (nasıl ifade edebilirim bilmiyorum) hani bomba patlarda etrafa dağılır ya hani öyle birşey oldu. Omur iliğimden bütün vücuduma yayıldı, ellerimden ayak uçlarımdan çıktı şiddeti. Sanki belden, omurlarımdan, tam eğilen sırtımın hattında Bir bomba varmışta şiddetli bir patlama ile bütün vücudumda hissedilmiş gibiydi. Normal duruşa geldiğimde gözlerim karardı, başım döndü, zor durdum ayakta. Arkaya eğildiğim zaman tavana bakar oluyor gözlerim.

Sağ tarafı genelde yeşil görüyorum. Arada da pembe görüyorum. Dün ikindi namazında 3 ve 9 kere sağ devri yaptırıldı. Yine namazdan sonra da oturduğum yerde 9 kere döndürüldüm, bir güç itiyor resmen. Namazdan sonra şehadet, salavat ve bazı dualar okurum. Secdeye götürülüp öyle okutuldum ve namaz oturuşunda sağa ve sola selam verdirildi. Neden bilmiyorum sehiv secdesi misali. Namazda iken Sadi Şirazi denildi, tam rükûuya giderken. Sonra selamını ilettiler Sadi Şirazi efendi hz. lerinin.

Yardıma geldiklerini söylediler. Sadece seslerini duyuyorum, görmüyorum hiç. Sadi Şirazi efendi hz. Selamını aldım, ben de selam ettim, inşallah. Celali olarak etki oldu şükür bu sefer daha kolay geçti. Ben baya bildiğiniz sessiz dille konuşuyorum pirim, sağ yanımda ki rabbin kulu ile. Bana bazı müjdeler verdiler, kesinleşince yazıcam, inşallah.

-Şadi Şirazi hazrete ve diğer yardımcı olanlara selâm olsun.

*Pirim bu rahmet efalini yaptım dün ikindi namazı sonrası. Başım dışarıya bakacak şekilde döndürüldü ilhamla havaya baktım rahmet efali yaptım. Yatsı namazı vakti bir güzel yağmur yağdı, harikaydı

-Allah’ın nuru, kerameti onlarla ve her daim seninle olsun.

*Aminn inşallah pirim. Size ‘’Allah’ın hikmeti ile selam ve selam es selam’’ denildi. ‘’Sadi Şirazi efendimizin adını rahmetle andığı için teşekkür ederiz’’ dedi.

-Aleykümselam ey azizler zümresi. Sevgimiz saygımız daimidir.

*Evet pirim çok saygılılar.

-MaşaAllah, barikallah.

*Nasıl tarif edilir bilmem, ama değişik mucize bir durum pirim, Allah onlardan razı olsun. Bana öyle destek oldular ki rabbim razı olsun. Baya sıkıntılı zamanlar geçirdim. İnşirah suresi ile efalli olarak okuma yaptım, onların yönlendirmesi ile. Hala secdelerde İnşirah okuyorum. Allah sizden de razı olsun pirim neler atlattım nerelere ulaştım şükür elhamdülillah.

Pirim bir kaç güne 41 gün olacak Zikrim tamam olacak. Eşler arasının düzelmesi için olan zikri izniniz olursa okuyabilir miyim. “Narı aleyye mazharul acaibi külle hemmin ve yu’min seyebhal ya vedud ya vedud ya vedud ya vedud ya vedud Bi nübüvvetike Muhammed aleyhisselam… Ve bi vilayetike imamı Ali kaddese sırrıhu ya vedud ya vedud ya vedud ya vedud ya vedud ” Bu zikri pirim. Eşimle olan sıkıntımızın bitmesi dileğiyle noktalı yere eşimin ismi söyleniyordu sanırım tam bilmiyorum.

Pirim size yazamadım ne hikmetse o kadar çok şey yaşattı rabbim yazamadım. İkindi namazında dilimin ucu seğirdi ancak öyle yazabildim. Mükemmel değil mi ne kadar büyük ve güzel bir ilim. Allah a Hamd-ü senalar olsun. Rabbim sizden sayısız kere Allah razı olsun, tuttuğunuz altın, gördüğünüz Melek olsun

Azizem; Zeynepcan yeni zikiri eşimle aramızda muhabbet hasıl eylemeni niyet ve talep ederim diyerek zikir edinebilirsin. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Maşaallah barikallah keşiflerine yaşadıkların ilim ibret dolu bir hazine. Sözü uzatmamak için kısa keseceğim. Umarım ilim irfan ehli yeniden yeniden okur da Allah’ın hatırlattığı her alanda tefekkür ederek inancını itikadını ve azim ve kararlılığını tahkim eder Rabbimize ulaşma isteğini yenilemiş olur. Allah yar ve yardımcımız olsun, ne mutlu Türküm (müslümanım) diyene.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.