Azize’ye mektuplar 9 ‘’sadrına konulandan neden vermedin,’’

09.09.2018
105
Azize’ye mektuplar 9 ‘’sadrına konulandan neden vermedin,’’

 

Tarih:06 Şubat 2012 Pazartesi 09:11:03

ALLAH IN SELAM VE RAHMETİ ÜZERİNİZE OLSUN DEĞERLİ BÜYÜĞÜM,

Nasılsınız? Umarım iyisinizdir.

Siz bana, vermeniz gerektiği halde hangi emaneti vermediniz ki efendimiz size ‘’sadrına konulandan neden vermedin,’’ diyordu. ‘’Külli şey in…’’ diye başlıyor vermeniz gereken ayet. ‘’İnşaallah hayırdır,’’ dedim.

‘’Kandil gecesi gördüm bu rüyayı’’

Diyordu ki; ‘’Sana aktarılacak, verilecek kızım. Yazacaksın, dua edeceksin sen de.’’ Sonra uyanmıştım. Dün size ulaşamadım. İnternete girişimle çıkışım bir oldu. İnternet azizlik etti. Bu gece de ilginçti gördüklerim, hayırdır inşaallah.

İnsanlar toplu halde kaçışıyorlardı. Kaçtıkları vampirmiş güya. Onlar öyle çoklardı ki. Camlara perdeler çekildiği halde çokları kendiliklerinden gidiyorlardı. Yerde yatan, iblisin kanından içiyorlardı. Çok azı içmek istemiyordu. İçenler diyorlardı ki; ‘’çok güzel, zemzem gibi.’’ Ben onlara; ‘’zemzemi içseniz şeytanın kanını içmezdiniz.’’ dedim. Diyordular: ‘’Bize oğlak gibiydi’’ Bazısının görünüşte başları gerçekten oğlak başıydı, tiksindiriciydi, çirkindi.

Onlar bana yaklaşmadan duaya başladım. Aralarındaki çocuklardan biri çok ufaktı. Onu kollarımın arasına aldım. O çocukla birlikte uçuyordum, kuş gibi. Arkamdan bağırıyorlardı; ‘’yine yakalayamadık, kurtuldu. Diğerlerini kandırdık amma bu kadın hiç kanmıyor’’ diyorlardı.

”Ya rahmanu külle şey’ün ve rahîmehü. Yünezzülül rahmeti. Fela yefutü şey’ün yünezzülül rahmetihi’’ Okudum kaçarken ve uçmaya başladım; ‘’ya Allah, diyordum, kurtar bizi’’ . Zikre başladım ya; sanırım tecellisini gördüm. Devam edeceğim inşaallah. Uyandığımda korkudan dudağım uçuklamıştı. Korktum ama yakalanmadım, iblis ve ordusuna. Yakalananların yanında itiraz edenler iki elin parmakları kadardı. Onlarda yerlerinden kıprayamıyorlardı…

Onlara dua edin diyordunuz. Onlar ise; ‘’Seni bunlardan kurtaran neyse bizi de öylece kurtarsana, dua et bize,’’ diyorlardı. Dua ederken uyandım. Düşündüm önce… ‘’Şeytan gibi ruhu olup ta insan kılığında olanlardan uzak tut Rabbim, beni…’’ dedim. Hemen gördüm de etkisini. İki kişi nedensiz sırtını döndü bir anda, dostluklarını sildiler. Silsinler; onların ruhu bana yakın değildi zaten.

’’Allah’ım! Kendi sevmediklerini uzak tut benden’’ diyorum, daima.

Allah sizden de razı olsun gözleriniz yoruluyor mektuplarımı okurken, zamanınız gidiyor yazarken. Yazmakla yazmamak arası düşündüm ama efendimizi de görmüş olmam ve o en baştaki soru yazmama neden oldu, bağışlayın. Allah’ın selam ve rahmeti üzerinize olsun.Selam ve dua ile.BACINIZ AZİZE

 

 

Tarih:06 Şubat 2012 Pazartesi 22:08:05

 

Allahın selamı ve bereketi sizin de üzerinize olsun Azize Bacı’m.

Salat ve selamlar Fahri âlem Efendimizin, aile fertlerinin, arkadaşlarının ve ümmetin cümlesinin üzerine olsun. Mektubunuzdan her zaman olduğu gibi hem çok önemli mesajlar aldım, hem oldukça duygulandım. Bu mektubun ve cevabının umuma açılmasında fayda umduğumdan, edit ederek, imla yönünden üzerinde çalıştım… Kastınızın dışına çıkan bir cümle varsa bildirmenizi rica ederim.

İblisin kanı ile beslenenler, iblisten güç alanlardır.. İçlerinden çok azının itaat etmemeleri kâfirler arasında Hakk’ı kabul edenlerdir, ancak azınlıktadırlar. Bazılarının oğlak başlı olmaları ve içtikleri kanlardan lezzet duymaları, kendilerinin de dinleri olduğunu güya Allah’a inandıklarını sanan Hristiyanların çocuklarını işaret ediyor.. Yani şeytan onları muharref dinleriyle, çevre şartları ile aldatıyor.. Siz de din ehlisiniz diyor. Halbuki dinlerini hakk katında batıl kılan, teslis-üçleme yani şirk bulaştığını işaret ediyor..

(Onlara dua edin diyordunuz. Onlar sa; ‘’Seni bunlardan kurtaran neyse bizi de öyle kurtarsana, dua et bize,’’ diyorlardı.) İfadesinden bize düşen mesajı aldık şükür..

Aldık kabul ettik, başımızın üstüne taç yaptık.. İnşaallah size gönderdiğimiz aşağıdaki duadan yaralanacaklar. Siz bunu, Dünya’nın öbür ucunda (Avustralya’da)okurken, biz de bu ucunda okuyacağız, inşaallah. İnsanlık olarak top yekûn birbirimizin duasına muhtacız.

Maalesef yüzyıllık deccaliyet döneminde dua edenler yok denecek kadar azaldı. Nasıl dua edilir unuttuk. Birbirimizi dualarımızla Allah’ın rahmet ve bereketine ulaştırmalıyız.

Azıcık olsun imanı ve ibadet aşkı dünya sevgisinin üzerine çıkmış kardeşlerimizi de aşağıdaki duayı yapmaya ve yakınlarına haber vererek yaygınlaştırmaya davet ediyorum… Allah rızası için okuyun, gözlemleyin ve okutun. Hem yakın çevrenizde hem bulunduğunuz ülkelerde insanların Allah’a ve ahiret hayatına inandıklarına şahit olacaksınız. Efendimizin dininin misyoneri olmaya, insanlığı adalete ve hidayete davete, şeytanın yuvasını başına yıkmaya ne dersiniz. İblis ve avenelerinin Dünya’yı kan gölüne çevirdiği yetmez mi?

Sevgili okur;

Muhterem Azize bacım; Bu duayı okuyabildiğiniz kadar okuyunuz, lütfen..Meleki âlemin yakınlığına, rabbimizin muhabbet ve rahmetine muhatap olalım biiznillah. Sanırım rüyanızda efendimizin;’’ sana verilecek ve sen okuyacaksın kızım’’ dediği dua budur, inşaallah.

İstimdat ya rasulullah.Ve Esselatü  ve’s selâmu ya Habibullah.

Dua şöyledir.

Niyetini < Okuyacağım esmâların ve yapacağım efâllerin zatımda ve sıfatımda tecellisini niyet ve talep ederim rabbim… Dostuma dost düşmanıma düşman, zaman içinde an tecelli buyur> dedikten sonra ‘’istimdat ya resulullah, vel istimdat ya Habibullah, istimdat ehli beyti güzin vel istimdat ashabı kiram, vel istimdat cümle ruhaniyat.’’ diyerek yaparsın.

Efalini ise; Vaktin farz namazının ardından sol ayak üzerine oturup sağ ayağın dikili vaziyette sağ elini şehadet parmağın sağ ayak başparmağına denk gelecek şekilde koyup, besmele çekerek önce Fatiha suresini okursun. Ardından ayak başparmağımı depretmeye başlarsın. Böylece sağ el işaret parmağın da birlikte depreşmiş olur.’’Ya eyyühennas ve Ya rahmanu külle şey ’ün ve rahîmehü… La gafleti vela delaleti vela ihaneti vela şekaveti. Vela inkâr el hakkı, vela terk el ibadeti, vela inkâr el kuranı ver risaletel Muhammedi vela şekkel hakkı. Vela küfrü vela küllü küffarı illa hidayeti ve illa kabul el islamiyeti ve ikrar el kelime-i tevhidi ki Kale eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resulühü.Ve ya rahmanü illa yüzidül rahmeti. fela yefutü şey’ün yünezzilül rahmeti’’

Esmalarını üç kere okur, elini ayağından ayırmadan, eğilmiş halde, yavaşça kalkıp sol ayağının başparmağına doğru besmele ile bir yay çizerek varırsın. El ayak başparmağına değince bu sefer sol ayağını dikili hale getirir sağ ayağının üzerine oturursun.. Ve bu esma gurubunu bir defa daha okursun. Ardından üç defa da ihlas suresini okuyarak, Sadakallahul azım der, efaline son verirsin. Ayrıca günde bir defa da ayet el kürsi ile sağ devri yaparsın.

Her ibadetinin ardından okuduğun şu; ’’la ilahe illahü vahde hu la şerike leh lehül mülkü velehül hamdü vehüve ala küllü şey’ün kadir’’ duasını okuyup, la havle vela kuvvete illa billahül aliyyül azım. Diyerek, elini yüzüne sürer duaya son verirsin. Üç kereden aşağı olmamak üzere başında ve sonunda salavat getirirsin…Bu şart her dua için geçerlidir..

Bu efalden her zaman olağan üstü bol rahmet yağar. Duaya başlandıktan sonra mevsime göre en geç bir hafta içinde rahmet yağmaya başlar, okudukça kuvvetlenir. Arada bir havanın açıldığı görülür o bir nefes aldırmadır. Sen okumaya devam ettikçe kısa aralıklarla rahmet yağmaya devam eder.’

Ayrıca rahmet ayetlerinin arasına paket edilmiş esmalar da tecelliye geçer. İnsanlar küfürden hidayete, dalaletten İslamiyet’e meyleder, imana gelenler giderek çoğalır. Kırk gün okunmalıdır. Ne zaman rahmet ihtiyacı olursa hemen bu duaya başlarsın. İnsanların Müslümanlığı seçmesinden ölçüsüz sevaba girildiği gibi rahmetin yağmasına vesile olmakta aynı derecede sevaptır. Maalesef bu tür ilimler zamanla unutulmuş. Keşke Afrika’da ve diğer sık sık kuraklık çeken yerlerde de birtakım mümin kardeşimiz bu duayı tertip ve tarif edildiği gibi okusa. İnsanlığa ve islama hizmet etmiş olsa.

Yeniden görüşmek dileğiyle. Selam es selame.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.