Azize hanım’a mektuplar 05 Bu gece tuhaf bir şey oldu

16.04.2015
304
Azize hanım’a mektuplar 05 Bu gece tuhaf bir şey oldu

AZİZE( 10/30/2009 )
———————————————

Allahın selam ve rahmeti üzerinize olsun değerli büyüğüm

Bu gece tuhaf bir şey oldu… Tehetcüde uyandım. Sabah ezanını beklerken, dalmışım. Bir derya kıyısındaydık. Sakindi, deniz yüzeyi. İnsanlar sahil boyu sıralıydılar. Bir kişi çağrılacak, kim ola ki dendi.
—Kim çağıracak, dedim.
—Hepimiz davet üzere buradayız denildi. Bense salâvat getirirken, bir anda orada bulmuştum kendimi.
Sonra anne baba adımla aniden çağrıldım.
—KIZIM gel diyordu. Okyanusun ortasında, uzaktaydı. Öyle sevindim ki adeta koştum. Batmadan ıslanmadan gittim. Gül yüzlüydü, O. Bir tane kırmızı gül vardı okyanusta.
Dedi ki;
—Bu gülü öyle bir çıkar ki kopmasın; budakları, alttaki saçakları. Sonra da o gülü yerine koy; ama bir defada.
—Peki dedim.
Su berraktı, çok derindeydi kökleri. Çektim çıkardım. İşte dedim. O kadar uzun görünen dallar ufaktı. Suya değiyordu.
—Bak, dedi. Baktım; çıktığı yer belliydi.
—Koy yerine incitmeden.
Besmele çektim, ALLAH dedim.
Bir ANDA;
—Tamam, dedi; gülümsedi. Okyanusun üzeri kırmızı güllerle doldu. Sevinmiştim. Bakın, diyordum.
O DA BANA;
—BURASI senin gül bahçen kızım, dedi. Dua etti sonra. Masumca baktım, babamı da farkettim uzaktan.
—Babam, dedim. Bir başka yer gösterdi.
—Orası da onun, dedi. O güller harika kokuyorlardı.
Ezan sesiyle uyandım, hocam.

Abdestimi tazeledim, sabah namazımı eda ettim.
Uyanalı salâvat getirmedeyim. Allah sizi sevsin, sevdiklerine de sevdirsin. Dua zikir sesleri bezen de,
—Abla dua et denmekte, ama görmüyorum kim o sesin sahibi. Sadece dua ediyorum. Öyle ısrarlı ki isteyişler. Sonra da dua isteyenin bana duasını duyuyorum. Bu durumları doktoruma anlattım. Yoksa ben kafayı mı yedim dedim. Doktorum müslüman, güldü.
–Bana da dua et, altıncı hissin gelişmiş, dedi.
Duandan alıkoyma rabbim. Şeytan tuzakları olmaz inşaallah bunlar bana… Yani kibre götürmez beni.
ALLAHIM; BİRAN BİLE BENİ BANA BIRAKMA âmin.
DUAMDASINIZ. DUALARINIZA ALIR MISINIZ beni.

SELAM VE DUA İLE.

hacı ali ( 10/30/2009 )
———————————————
Sevgili Azize kızım;

Rüyanız mübarek olsun…
Uykudan uyandırıldım… Senin mesajını okumak üzere uyandırıldığımı zannediyorum.
Yeniden yazacağım…’’ Ya hayyul baki bi hayatil beka-i ve bi dul el ömrü fil hayati’’ zikrini düzenli okumanı tavsiye ediyorum… Zatımda ve sıfatımda tecellisini dilerim ya Rab, diyerek niyet et.
Bu duayı okurken sağ elin kalbinin üzerinde olsun. Yeterli gördüğünde elini kaldırmadan sürükleyerek sağa doğru çek. Ta ki elin sağ koltuk altına kadar gelince elini kaldırmadan bir miktar daha oku. 3 veya 7 veya dokuz kere olsun yeter. Sonra elini kaldır salâvat getir. Duanı bitirmiş ol. Bunu her namazdan sonra yapabilirsin… Kim bu işlemi tarif edildiği şekilde yaparsa kalbi şifa bulur, güçlenir ömrü uzar.
Daha sonra yeniden yazacağım.

Sakin su hayat demektir. Korkacak bir şey yok. Makamın müjdelenmiş. İleri de inşallah cennetteki bahçeni de görürsün.
Bu rüyanı başkalarına anlatma. Dünya hayatında geleceğinin daha güzel olacağına işarettir. Olumsuz yorumlanmasını engellemek için başkalarına anlatma dedim… Kırmızı gül güç kuvvet anlamına da gelir. Dün kansızlıktan şikâyet etmiştin. Ben de buradan sana çok dua etmiştim. Belki dualarımız kabul görmüştür, sağlığın, kansızlığın, düzelecektir de onun müjdesidir. Bir problemim nedeniyle bir önceki yazına cevap verememiştim. Yoksa bu yazdığım duayı sana çoktan göndermiş olacaktım. Yeniden yazacağım. Hoşça kal, sağlıkla kal.
Seni rabbime emanet ediyorum.
Selam es selame

Tarih:30 Ekim 2009 Cuma 04:13:13
RE:RE:

Allahın selam ve rahmeti üzerinize olsun değerli büyüğüm

Allah razı olsun. Ben de çok defa uyandırılırım öyle. Uyan, hani uyanacaktın denir. Ya da tanıdık birisinin sesiyle uyanıyorum. Hani kalkamazsınız, açamazsınız ya uykuyu. İşte o halde iken ısrarla o kişi seslenir; hadi uyansana. Bazen omuzlarımdan tutar bir güç oturtur. Görmem kim, ama hissederim. Uykum açılana dek sürer. Abdest alınca kaybolur o hal. Anlarım neden uyandım. Tembel, miskin kalk, uyan uykudan, daha hayırlısına denmekte değil mi, o zamanın değerini bildirmek üzere.

İnşaallah başlarım duaya, İhlâs suresini de artırdım. Okuyup efendimizin ruhuna, kendi ruhaniyetime de bağışlıyorum. Babama dediğimde demişti; kızım kendi ruhaniyetine de bağışla. Hatim kadar sevaplı o şekilde okuman, inşaallah.
İnşaallah Allah iki dünyamı da iyi etsin zaman zaman gaflete dalsam da durmadan kıvranan, tövbe eden kalbim var. Her nefesin tövbesi lazım değil mi?

‘’Yitik Bilgiler’’ yani ayetlerle dualar dizinizi okuyorum. Allah razı olsun. Hepsi de güzel.

Yıllar önce ki bir kardeşim geldi aklıma. Bir yere katılmıştım. Gurbetteyim ya. Nasıldır diye islami yazıyordu. Odaya şunu yazmıştı;
YAKUP AS. NEDEN YUSUFU ÇOK SEVDİ. BENDE O ONDA ALLAHIN TEVHİT NURUNU (peygamberlik verileceğini) ONDA GÖRDÜ. ONU DAHA ÇOK ANMAYA BAŞLADI. MECNUNDA LEYLA İSMİYLE ANILAN ODUR, KEREMDE ASLI OLARAK ANILAN ODUR. YAKUBUN DILİNE DOLANAN İSİM ORDA DA YUSUF DEMİŞTİM.

O kardeş;
—Abla kurandan ders çalışalım mı? Ayetlerin batın anlamını açalım, konuşalım, dedi. Peki demiştim. Ne sorsa açıp beklerdi ben cevap verirdim. Bir gün abla ben sana yetemez gibiyim, sen çağlayansın ben bir gölet. Ayakların omzumda öğrenciliğe devam edeceğim. Sanıyordum ki öğrendim. Hakkını helal et deyip yok olmuştu. Allah o kardeşten razı olsun.
—Aradığın her şey kalbinde saklı, farkında değilsin. Kuran okumaya devam et, demişti…

Ayetlerin anlamını, zahirden çok batın anlamını açmanız, sizdeki seziş daha farklı. Babamı anımsatıyorsunuz bana. Ona hangi ayet sorulsa anlamını söyler, neye iyi gelir anında bildirirdi. Mekânı cennet olsun. Ve yavaş yavaş okuyorum anlamak için yazdıklarınızı. Allah razı olsun inşaallah sizden. habibi s.a.v. de.
Şiirleriniz güzel. Yazılarınız da… Ben milli, dini, tasavvufi, arada da değişmeceli de yazıyorum.

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN
SELAM VE DUA İLE.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.