Azize’ye Mektuplar 02 Müslüman sevdim diye ateşten aldılar beni

19.04.2015
301
Azize’ye Mektuplar 02 Müslüman sevdim diye ateşten aldılar beni
RE:selam es selam…
Selam üzerinize ve bütün inananların üzerine olsun…Rüyalarımla beni yönlendiren Rabbime hamdolsun. Çocukluğumdan beri böyleyim. Babam derdi ki; sanki başka âlemde yaşıyorsun. Sen rüyalarınla oraları dünyaya taşıyorsun.Evet, herkes gül demetlerini de ateş yığınlarını da buradan götürürler. Rabbimin asla gücüm dışında bir şey yüklemeyeceğine inanıyorum.

Dün garip Bir şey oldu. Bir anda insanların isteyerek tasarlanan ya da havadan atılan virüsle gribe benzer hastalıkla, kalbinde iman olan tüm müminleri helak edeceği aklıma geldi. Bu gökyüzüne atılan ve rüzgârla yayılan bir şey de olur, geliştirilen de. İsmi müslüman olanlara, o salgında bir şey olmayacağını, kıyametin kâfirler üzerine kopacağını düşündüm. Sonra da dua et telkini kalbime geldi ‘’Rabbim sen tüm insanları müminleri koru ‘’dedim. Kalbim dilim duadaydı, gün boyu.

Her şeyin en doğrusunu Rabbimiz bilir. Bizler aciz kullarız. Allah sizden razı olsun.
Komşum geldi aklıma. Çok yaşlıydı. Yatalak hastaydı. 7 ay kadar Allah rızası için bakmıştım ona. Demişti ki;
senin ve bazılarının gökyüzünde evleri var, gördüm… Sorunca; müslüman bunlar, dendi. Seni tanıdım. Çok yüksekteydin, Çok güzeldin. Üstündeki giysi parlıyordu. Seslendim. Sen de cevap verdin. Sen de gelmek ister misin demişim. Kelime i tevhidi teklif etmişim ona; Rüyasında de hadi, sende gel buraya demiştin bana, çok isterdim teklif ettiğin o kelimeyi demeyi ama ben ibadet edemem ki… Felçli halimde. Fakat müslümanlara sevgim arttı seni tanıdıkça… Sadece Allah için bakıyorsun, para almadan. Kızım yok ama kızımsın, demişti. Sonra vefat etti..

ACABA nasıldır diye düşündüm… Bana göründü. Bir yerdeydi…
—Müslümanları ve seni sevdiğim için kızım, ateşten aldılar beni, buradayım. Ama o sözü deseymişim, bak; taaa şuraya gidecektim, dedi. Gösterdiği yer gül bahçesiydi.

Düşündüm de hocam; müminleri seven orda olursa, ahir ömründe mümin olup, az yaşayıp ölen ne olur… Ama her şey de ezelde yazılan gibidir. Hidayet erişmezse erişmez, değil mi?
O hanıma çok acımıştım. 81 yaşında kimsesizdi… Eşi de hastaydı. Gece gündüz çağırdıkça koşuyordum. Helal olsun komşumuzdu, görevimdi benim. İnsandı can taşıyandı. Allah’a emanet olun dualarınızı beklerim selam ve dua ile.

Azize, kızım;

Sanırım gençsiniz, kızım yaşındasınız. Bu kadar yazışmadan sonra kalbimden size kızım demek geçiyor. İzin verir misin?
Bu mektupların sır taşımayanları yayınlanmalı… Bunlardan etkilenecek ve kendisine çeki düzen verecek insanlar var muhakkak. Seni beni tanıştıran, bu tür faydalar için olmalı. Kapalı devre konuşmalarımızdan kime ne fayda gelecek… Hem bunun gibi mektupların ne sakıncası olacak. Şöhret olacak değiliz ya.

Bu gördüklerinizle bir gayri müslimin, müslümanları sevmesiyle bile ateşten kurtulduğunu anlıyoruz. Bunun aksi de mümkün, gayri Müslimleri sevip müslüman kardeşlerini horlayanların da ateşe düşmesinden şüphe duyulur… Bir diğer husus ise müslümanlara düşmanlık besleyen gayri Müslimlerin cezalarının artması söz konusu olabilir. Bu mektubu okuyanları uyarmak anlamına gelmez mi?

Ayrıca her şey doğarken alnımıza yazılsaydı mana âleminde o kadına kelime-i tevhit teklif edilir miydi? Allah onun durumunu bilmiyor mu ki teklif etmiş. O kendi iradesiyle bahane uydurarak, daha önceden beynini islamiyete kapattığı için söylememiş. O nedenle gül bahçesinden mahrum kalmış… Yani bir önceki mektupta sözünü ettiğimiz gibi, beyaz sayfaları kendi irademizle, ellerimizle yazarız.

Bu mektubunuzu da uzatmaktan korkuyorum. Yoksa üzerine yazılacak o kadar şey var ki. Kendimi alıkoyuyorum… Allah razı olsun… Baki selamlar… Yeniden yeniden görüşmek dileğiyle.
Yayınlanmasına izin vermeniz dileğiyle… İsterseniz. İsmi yerine başka bir isim de kullanırız. Lütfen bir kere daha düşünün. Sır mahiyetli olanlardan sakınırız.

Selam es selame

Tarih:25 Ekim 2009 Pazar 03:34:24
RE: RE: RE: selam es selame

Selam üzerinize ve bütün inananların üzerine olsun…
Allah razı olsun, içinizden geldiği gibi kızım deyin lütfen. Rahmetli babam vefat edeli bana kızım diyen 2inci kişi olacaksınız. Efendimizi gördüğüm, anlattıklarım kalsın. Diğerlerinde mesela bunda yarar olacağını umuyorum. İsmim belirtilmesin hasta yaşlılara baktığım biliniyor iyilik ederken 1el duymasın denmekte buradan da girip okuyanlar var. Yazdığımı biliyorlar. Bir yaşlı ablam var. Fırsat buldukça kızım şiirini oku der. Anneme de okurum daima.
İradeyi kullanmak yazınca siz, aklıma gelmişti. O komşu da Allah’a emanet olunuz.

Hocam bundan öncekiler kalsın bunu yayınlayın inş. Duamdasınız, biliyor musunuz ölüm şiiri yazacağınızı tahmin ediyordum. Nasıl diye sormayın ama. Bazen bende tanımıyorum kendimi, iyice abdalım galiba. .Kızınız.
Kabir hayatını ve müslümanlara olan kaynaşmayı umarım artırır.

Selam ve dua ile

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.