Azize hanım’a mektuplar 04 ‘’Anlamıştım; o melek Azrail’di.’’

17.04.2015
347
Azize hanım’a mektuplar 04 ‘’Anlamıştım; o melek Azrail’di.’’
Azize hanım’a mektuplar (04) ‘’Anlamıştım; o melek Azrail’di.’’ Tarih:26 Ekim 2009 Pazartesi 23:21:09
RE:RE:SelamHocam;Bir gün; Azrail bana nasıl gelecek, son anım nasıl olacak diye merak ettim. Dua ettim, uyudum. …
Gördüğüm rüyada namazdaydım, kendimi dualamıştım.
O kadar temiz giyimli birini gördüm ki; önce musafaha edecek sandım. Uzanıp bana, bu sana bak, dedi. Hani gülyağı esansı satarlar ya ona benzeyen bir şişeydi. Kapağını açtı, mest olmuştum. Bir anda anlamıştım; o bir melekti. O sarhoşlukta aklım başımdaydı. Elime KUR’AN-ı Kerimin verildiğini gördüm. Kendisi de okuyordu… Her uzvumun üzerinde Kuran’dan sayfalar açılıyordu; yaprak yaprak..Hocam, o’nun elini gezdirdiği yerlerde can kalmamıştı ama acı duymuyordum. Uyuşuktu sadece. Canım boğazıma geldiğinde 29 cüzü, o da bitirmişti ben de bitirmiştim. Gözümle, içten okuyuşumla… O koku her yere hâkimdi. 30 cüz bitti. Sıra tepeme alnıma gelipte elini koyduğunda, sayfa kapanmadan kelime-i tevhidi getirmiştim. Sevgilinin ellerini tutuyordum. İki yerde kendimi seyrediyordum.

Annem bayıldı kızım, diyordu. Evde olanlar o kokuyla mest olmuşlardı; ne güzel diyorlardı. Annem de ‘‘kızım ne güzel koku bu, nereden buldun”, diyordu. Beni duymuyorlardı. Sonra birisi; o Hakk’ın Rahmetine kavuşmuş baksana, dedi… Dinleyip kalbimi, örttüler üzerimi..

Yaşadığım gibi garip ölmüştüm… Cenazemde az kişi vardı. Kabrime götürenler de azdı ama kalbi Allah aşkıyla yananlardı onlar. Bir an önce kabrime götürseler, diyordum. Yaklaştıkça o güzel koku artıyordu. Mis gibi kokan yere kondum. Kabire yani. Orası dar değildi. Saray gibiydi… Her çeşit güllerle bezeliydi.
Uyandığımda hala ben, ‘’Er rahman’’ suresini okuyordum. .Hayırdır inşallah dedim… Buna benzer bir rüyayı yıllar önce de görmüştüm. Ölmediğime göre, sadece Rabbim görmemi istedi gördüm, dedim.

Gerçek olan şu ki ben ölümden değil, o an gelecek fitnelerden korkuyordum… Zaten oydu duama sebep de. Sonumu hayır eyle, beni doğru yola ilet, demiştim.

Hala bilmiyorum bazı rüyalarımı size neden anlatıyorum. İzin var ki anlatıyorum. Yoksa ne denir, ne yazılırdı, değil mi?
Herkesten kaçan ruhum… Kalbime darlık geldikçe terk ediyorum çoğu ortamları, yalnızlığa mahkûm ediyorum kendimi. Dünya meşgalesi ile ya da boşuna zaman geçirtme, dememden kaynaklanıyor sanırım.

Selam ve da ile. Duamdasınız ayırmayın duanızdan.
Kızınız. AZİZE.

Azize kızım;

Rüyan mübarek olsun… Ne güzel… Kalbini itminana sevk edecek bir rüya görmüşsün. Bu bir keşif rüyasıdır… Efendimizin anlattığı tecellilerin bir benzeridir. Bu ve benzerleri keşifler müminlere Azrail’in muamelesinin nasıl olacağını anlatır… Sadık bir rüya gördüğün kesin… Sadık rüyalar peygamberliğin kırk altıda biridir, buyurmuş efendimiz s.a.v…
Her mümin için el habir sıfatının tecellisi, hakkın keremidir.

İnanmayanların Azrail’den nasıl muamele göreceği de hem ayetlerde hem hadislerde geçer.
Rüyanızı okuduktan sonra
< ibret almak isteyene ibret çok,
Dalalete gitmek isteyene çare yok>
Demekten kendimi alamıyorum…

Mektubunda anlattıkların yeterince açık olduğundan fazla yazmaya gerek görmedim.
Allah teala yayınlanmasına izin vermenin ecrini verir inşaallah.

Elbette gönlümüzde, dualarımızdasın.

Selam es selame.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.