Etrafımız sırlarla çevrili, kimileri aşikâr, kimileri gizli (Azize’ye mektuplar 8)

10.06.2021
517
Etrafımız sırlarla çevrili, kimileri aşikâr, kimileri gizli (Azize’ye mektuplar 8)

Etrafımız sırlarla çevrili, kimileri aşikâr, kimileri gizli

Allahın selam ve rahmeti üzerinize olsun değerli büyüğüm

Allah razı olsun ben çözdüm anlamını inşaallah düzelecek. Her şeye emanet gözüyle bakıyorum. Diler verir diler alır. Verse de alsa da hamd ve şükürüm eksilmez. Kaldıramayacağımız yükü de yüklemez. Sabır edersek tırnağımız da acısa bizim için hayır var, ona inanıyorum. Dert verirken dermanı da yanında mutlaka geliyor. Ard arda bir kuluna Rabbimiz iki sıkıntıyı birden yaşatmaz, mutlaka arada rahat nefesler de aldırır.

Ben bazen yorumlarım ama ilmi ledün’e göre esmaların anlamı çok farklı. Kıyametin alametleri de tamamlanmadı dediğiniz gibi. O sadece uyarıydı. Dünyanın gidişatı, insanlar düzelirse hallerinde düzeleceğine dair uyarıydı, inşaallah.

Babam dünyayı başparmağının tırnağından seyr ettiğini söylemişti 30 yaşlarına dek. Sonra bu tecellinin kapandığını, görmelerinin seyreldiğini söylemişti.

Hiç unutmam hocam.. Evin yanında bir mezar vardı. Babam oraya çiçek, başucuna da ağaç dikmişti. Yeşillik olsun diye su tutuyordu. Bir gün oraya bizi çağırarak;
—duydunuz mu, dedi. Çocuk ağlar gibi bir ses geliyordu.
—Çocuk sesi dedik. Ama etrafta çocuk yoktu. Su vermeyi kesti. Ses durdu. Tekrar verdi, yine ağlıyordu. Katıla katıla ağlayan ses derinden geliyordu.

Baba;
—Allah’ını seversen su vermeyi bırak, yazık, demiştim. Ağlıyor baksana.

O arada bir kadın gelmişti. Az su tuttu o ses kesildi, duyulmadı, duyurmadı sesini. Babam; — -artık su vermem buraya, gerek yok dediydi.
O gece rüyasında kabirde yatan zat kendisini göstermiş,
—belden aşağım yok, harpte burada kaldım. Su içinde bıraktın oğlum kabrimi deyip, göstermişti.
O ağaç ve çiçekler susuz oldukları halde yeşildiler. Kar ve yağmurda bilhassa hep düşünürdüm kabre su gider mi diye. Sonra da Rabbim Onu korur dedim, kalbim sükûnete ererdi.
HALA o çocuksu inleyiş kulağımdadır. Mekânı cennet olan o şehidin inşallah.
Etrafımız sırlarla çevrili, kimileri aşikâr, kimileri gizli.

Dua konusunda haklısınız. Neyin nerede okunacağı çok önemli. Allah razı olsun. Aklıma gelen şu. Zaman zaman;
—ihtiyacın olduğunda biz sana yararı olacakları göndeririz, sen onları tanırsın, onların kalpleri ve ruhları da seni tanır. Sana yardıma koşarlar ve onlar akraban olmayanlar… Mekânlar ötesinden. Bazen görmez tanımazsın ama ruhun kalbinle tanırsın bizi sevenleri. Allah’ı seven aşkıyla yananları demişti efendimiz s.a.v. Bana aynen öyle oluyor. Sanki görevi biten bir diğerine terk ediyor yerini, ama ruhları duaları ayrılmıyor benden, farkındayım bunun. Sanıyordum ki çokluk içinde yok gibi olduğumdan, garip kalmayayım diye öğrenmek istediklerim ki hep bakiye dönük bana öğretiliyor. Bir şekilde inşaallah layık olurum. Hakkınızı helal edin. Siz de manen görevlendirildiniz sanırım beni eğitmeye. Şuan kalbime gelen budur. Yoksa binlerce insan içinde sorup öğrenmek istemezdim sanırım.
Allah sizi sevsin sevdiklerine de sevdirsin.
Selam ve dua ile.

Sevgili Azize kızım;

Sana cevap vermekte geciktiğim için beni bağışla. Yazdığın bu anılar birçok kişinin ufkunu açacak niteliktedir. Yine şeytanın bir yerlerine bir şeyler olacak, bazı din kardeşlerimiz onun sultasından sayenizde kurtulacaktır umarım.

Allah gözünüzü ve gönlünüzü nurlandırmaya devam etsin inşaallah. Yardımcı olabildikse kendimizi mutlu hissederiz. Okumaya başladığın duadan istifade edeceğinden eminim. Bu yolun yolcuları bazen bu duaya ihtiyaç duyarlar…

Dilinden olumsuz her esmayı çıkar. Söylediklerin mutlaka tecelli ediyor sanırım. Eğer hatalı cümleler, anlamı olumsuz ifadeler kurmaktan kendini almadığın anlar olursa, ardından hemen Allah korusun, demeyi ihmal etme.

Allah seni de sevsin ve sevdiklerine sevdirsin, âmin
Selam es selam

Tarih:31 Ekim 2009

Yayınlanma tarihi: 13 Nis 2015, 11:13

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.