AŞK ÜSTÜN BÜYÜDÜR

AŞK ÜSTÜN BÜYÜDÜR

AŞK ÜSTÜN BÜYÜDÜR

faviconSelam es selame. Yeni profilin çok güzel, maşaallah barikallah yüzünün nuru örtününce artmış. Rabbim nurunu daha da artırsın, yar ve yardımcın olsun. Selam ve dua ile.

human46-1Canımın içi bitanem hocam; bilmukabele sizin yansımanız… Cenabı hakkın lutfu, bana dua et lütfen. Hocam yüzü güzel olmak neye alamettir. Bir de şu dünyada yüzü güzel az insan var. Baktım ve gördüm ki yüzü güzel olanın kalbi de huyu da dili de çok güzel oluyor…

Ne zaman kötülük yapıyor, yüzü çirkinleşiyor.

faviconYüz kalbin aynasıdır denir. İçin dışa yansımasıdır. Efendimiz sav. Aynada yüzüne bakar bakar, ‘’rabbim yüzümü güzel yarattığın gibi huyumu da güzelleştir’’ diye dua ederdi.

human46-1O canımdır benim, o benim her şeyimdir… Aynı duayı peygamberimizin ağzından bende istiyorum.

faviconKadın doğası gereği kendisini beğendirmek ister. Allah tealanın cemalını temsildir. Zahire çıkmak, keşfedilmek, bilinmek, takdir edilmek ister; âdetullahtır. Eğer tesettüre bürünürse, gizemli hale gelirse, rabbimiz bu cemali özelliğin tümünü yüzüne verir de ışıldak misali cemal, yani güzellik lazer topu gibi karşı göze, gönle girer, sarsar titretir, dalgın gönülleri diriltir, kendisinden haberdar eder… Yani tesettürlü kadın daha ziyade çekici, etkide muzafferdir.

human46-1Aaaa yandık o zaman.

faviconEğer bir kadının derdi cazibe ise ar duygusu yüklensin, Allah’ tan korksun, kuldan utansın.

Kadın ar damarını yırttığı andan itibaren görende bıraktığı büyülü cazibeyi kaybeder.

human46-1Aynen, bence de.

faviconİstediği kadar işve cilve yapsın, boyansın. İlahi büyü bozulmuştur. Kadını şereflendiren namustur. Kendisini korumaya odaklandıkça (eşi-karşıtı-) muhatabı tarafından daha çok merak uyandırır, keşfedilme isteği uyandırır, sevilir.

human46-1Hocam bunları Facebook’uma yazacağım, çok manidar bilgiler, Aynen öyle.

faviconErkekteki eril bakış ve bütün varlık Allah’a aittir. Tıpkı kadındaki dişil enerji, nazar / bakış gibi. Allah teala kandırılamaz. Aranan kaliteli aşk çıplaklıkla asla kazanılamaz.

Ortak (partner) bulunur, hayvani cinsellik yaşanır ancak ilahi aşk, kalbi tatmin, üstün büyülü kavuşma ancak namusla, arla mümkündür. Her alan da her şeyi veren de allahtır, alan allahtır.

Efendimiz, ‘’eşlerin her şeyi birbirine helaldir; ancak eşlerinizle birlikte olurken üzeriniz örtülü olsun, üryan sevişmeyin’’ diye buyurmuştur.

Çünkü âlemde ‘’her gözetleyeni bir gözetleyen vardır’’ ayeti düzenli sakınmayı emreder. Kişi kendi çıplaklığından bile olumsuz etkilenir. Değil ki karşısındakinin üryanlığı. Şeytan aşkın büyüsünü kıskandığından nefisleri merak zahiri ile zehirleyerek sırrı/üstün büyüyü ayan eder. Ayaan olanın çekiciliği kalmaz. Ayan olanda, keşfedilende merak unsuru, ilgi kalmaz. Merak edilmeyen ilgi çekici değildir.

human46-1Hocam lütfen yazın çok güzel bilgiler bunlar.

faviconKadın kendini hiç bir konuda açık etmemelidir. Erkek de kesin bir inandırıcılıkla sevgisini kankasına (eşine) belli etmemelidir. Kadın-erkek kendisinin kesin sevildiğini anladığı anda sevdirme çabasından vazgeçer.

Aşk kazanı sürekli sıcak tutulmalıdır. Emek, çaba bittiği anda ateş söner, aydınlık veren gizemli ışık ferini kaybeder. Ortaklar birbirlerini göremez, sevemez, istemez olurlar.

Aşk cennete dair bir duygudur.

Üstün büyülüdür.

Dünya ve ahirette cenneti hak edenlere nasip olur. Aramakla aşk bulunmaz.

Harcanan meşru, gayri meşru çabalarla eş bulunur, seks yapılabilir ama aşksız olur, ruha haz vermez. Sex’in hazzı beyinedir, bedenedir, gönüle değil. Aşksız birliktelikte gönül hep aç kaldığından, yeniden yeniden arayışa girer. Doyum sağlamamış, kalp mutmain olmamıştır. Doyumsuz insan farkında olmadan yeniden arayışa girer. Tatminsizliğin kusurunu partnerine yükler. Birini daha, bir daha deneyeyim derken, erkek kadın fark etmeden harama girilir, sürtük olunur.

Zamanla kişi kendinden, aşk arayışından, karşı cinslerden nefret etmeye başlar.

Allah korusun o tür kişilerde artık gerçek aşka bütün kapılar kapanır.

Onların nasipleri cesetle sınırlı kalır; hâlbuki ceset ruhla iletişimini aksatırsa hastalanır.

Cehennemi çilelerin içine düşer; dünyada cehennem aynen yaşanır.

Acı çeker çeker ama ölemez. Derilerin yenilenmesi süreklidir. Ölür ölür dirilir.

Aşk hem ruha hem bedene ilaç iken, aşksız seks her tür hastalığın giriş kapısıdır.

O yüzden helal olmayan birliktelikler kişiliği bozduğundan büyük günahtır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.