Adım Amine olmuş

07.07.2020
369
Adım Amine olmuş

Adım Amine olmuş

Canım hocam; rüyamda yabancı bir adam, galiba uzak doğulu, bana 10 bin inançsız kişinin Müslüman olmasına vesile olacağımı söyledi. Bunu nasıl yapacağımı sorduğumda Aşk’la dedi ( Allah’ın adına Aşk diyor). Sonra dedim ki; peki Allah’ın varlığını nasıl ispat edecem, nasıl ikna edecem o insanları. Aşk’ ı Aşk’ la ispatlayacaksın, yani Allah’ı gene Allah’ın varlığıyla ispat edeceksin ve sana inanacaklar dedi. Dün geceki rüyamda da kalbim Allah zikrini çekerken uyandım ve bütün vücudum titriyordu.

Maşaallah barikallah, Allah’ın selamı bereketi üzerine olsun Zeynepcan. Bu ne güzel bir müjdedir… Maşaallah barikallah, sizlerden beklentimiz de budur inşaallah. Bir uyanan demek ki on bin uyuyanı uyandırabilirmiş. En kısa zamanda sana Allah zikrini bir kez daha bir tertip ile veririz inşaallah. Selam ile seni rabbimin aziz ismine emanet ediyorum.

Evet, hocam verdiniz Allah zikrini. Tamam. Şimdiden zikirim belli.<ya allah ya bismillah allahu ekber. La ilahe illallah…> Buna başlayacam. Rabbim yar ve yardımcın olsun.

Maşallah barikallah gördün değil mi emekler meyvesini vermeye başladı. Sen bu zikiri çekeceksin, melekler insanların beyinlerine kalplerine imanı indirecek inşaallah. İhtimal Uzakdoğu insanı batılılardan daha çok islama gelecekler.

İnşallah hocam müjdeye göre Çin bir gecede Müslüman olacakmış. Belki bende bu müjdenin rüyasını gördüm.

Öyle mi ben O müjdeyi duymamıştım.

 

Hocam, Uyandığımda odamın tamamen yemyeşil ve beyaz ışıkla kaplı olduğunu gördüm. Gözlerimi nurlarla açıyorum, yoğun ışık süzmeleriyle. Artık her yer Nur hocam

Maşallah barikallah. Elhamdülillah. Kutlu olsun güzelim. Mübarek olsun… Günün, gönlün, gözün hep böyle nurlarla aydın olsun. Selam es selame.

 

Canım hocam size anlatmayı seviyorum, zikrimi çekerken gözlerimi kapattığımda Nurdan göremesem de varlığım oradaydı, bedir savaşındaydım. Bir dağ, bedrin aslanı deniliyor, yanımda hissediyorum, sonra yoğun bir ağlama tuttu ama beyaz nurlardan olayları ve yüzleri göremedim. Sadece varlıklarını yanımda hissettim. Bedrin aslanı Hz. Aliydi yanımda hissettiğim, galiba ben ilk kez rüya, tecelli ve yakaza haricinde bir şey yaşadım. Gerçi geçenlerde Hz. Hüseyin efendimiz olarak da secdeden kalkmıştım ama o birkaç saniye kısa sürmüştü, bu sefer Zikir boyunca yaşadım, hakkal yakin yaşamak böyle bir şey mi, direkt bedenimle her şeyi hissettim, oradaymış gibi.

 

Seyyah olup gezdim asrısaadeti

Nur gibi parlayan ashabı gördüm

Silip atmış yüz karası cehaletti

Âlemler âlimi Veyselli gördüm

 

Hz. Ömer allah allah diyor

Bahadır Hamza heybetle duruyor

Sümeğe hatun hakka yürüyor

Hz. ambarı ağlarken gördüm

Maşaallah barikallah Zeynep’im. zamanda geriye yolculuk yaptınız. Bedirde savaştınız. Hiç şüphe yok, hakk’al yakin oradaydınız. Kutlarım. Rabbimize hamdolsun, bize senin gibi Allah sevgililerine rehberlik şansı verdi. Selam cümle mahlûkat üzerine olsun, eksiklerden münezzeh rabbimize selam olsun. Selam esse lame

Ayyyyy biricik hocam, şanslı olan benim, elleri öpülesice canım kıymetli hocam, beraberiz, arkanızdan geliyoruz, Can hocam.

Geleceğe hazırlanıyoruz. Gözlerini kapat kapaklarından öpmek istiyorum. Sıkı sıkı sarılarak.

 

Ayyyyy canım hocam benim, bu benim duam… Duygulandım… Canım hocam bu öğleden sonra olağanüstü bir şey yaşadım; sabahtan beri kalbim yoğun çarpıyor ve çok heyecanlıydım. Sanki bir misafiri bekliyordum, yemek bile yiyemedim. Öğleden sonra birden gözlerimin önünde, çok büyük, beyaz iki kanat olduğunu gördüm. Ama ne olduğunu idrak edemiyordum. Birden kalbime o gördüğüm kanatların Cebrail as efendimize ait olduğu bildirildi. Ama o görüntü hiç gitmiyor, birden onu içimde hissettim, o içimdeydi ve bana Hz. Muhammet bu gece doğdu dedi. Aşırı terlemeye ve ağlamaya başladım, yüzüm kıpkırmızı oldu. Kesik kesik zor nefes almaya başladım. Doğduğu çölleri gördüm ve Efendimizi o çöllerde kalbimde Cebrail as’mın ilhamıyla ben tekrar doğurdum… Sonra Efendimiz’’ ümmetim’’ diye seslendi. Cebrail geldi efendimiz benimle birlikte yeniden doğdu ve ‘’Aşk ( Allah) noktayı koydu’’ dendi. ‘’Daha büyük bir olaya hazırlan’’ dendi ve doğum bitti, yaşadığım o hal de son buldu. Olayın sonunda aşırı terlemiş, ağlamış, yüzüm morarmış ve yorgun düşmüştüm. Ben manada efendimiz as’ ı doğurdum canım hocam. Adım âmine olmuş

Maşaallah barikallah. Mucizelerden bir mucizeye şahit oldun elhamdülillah… Bu mucizeyi yaşatan rabbime nasıl hamd edilir, nasıl şükredilir, nasıl tespih edip tenzih etsek karşılık olur, doğrusu bu garip bilmiyor Zeynep’im. Bence önce bir şükür namazını kılmalısın sonra da sadakalar dağıtmalısın. Mali durumun nedir bilmiyorum. Şu burs aradığımız kızımıza biraz katkıda bulun inşaallah. Hem yetimdir hem açlık sınırı altında yaşayan bir derbeder baba ile üvey anne… Buna rağmen bu kız okumaya karar vermiş iki gündür yardım topluyoruz. Normal burslara ulaşıncaya kadar harcamak üzere harçlık topluyoruz. Kutlu olsun. Mutlu ol. Beni de sevinçlere boğdun elhamdülillah. Elhamdülillah. Elhamdülillah. Gözlerinden öpüyorum. Selam es selame

Tatbiki canım hocam bana sizin İban numaranızı gönderin, size göndereyim, yarın maaş günüm, siz iletin, hesap numarası, İban. İsim, soyisim, banka adı şubeyle ilgili bilgileri hocam.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Muhammet dedi ki:

    Selamün aleyküm. Hocam 4 sene önce hergün 40 yasin 7 kere virdi settar 7 kere devri ala okumaya başladım ilk başlarda acayiplikler hissetmeye sonra görmeye başladım daha sonra yasin okurken sol omuzuma aşırı ağırlık basmaya başladı ve ne zaman selamün kavleme gelince sanki bir güç tüm ağırlığı üzerimde kaldırıyordu. Şimdilerde gece yasin olurken bazen sağ bazen sol tarafımda birilerinin varlığını hissediyorum çoğu zaman kulaklarım çınlıyor alnımın sol yanı seğirmekte eski korku ve panikten hiç bişey kalmadı eskisi gibi ağırlık hissetmiyorum acaba bişeyler mi eksik?

    1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

      selam es selame Mehmetcan .ZİKRE İLK ADIM ADLI YAZIMIZ iyi OKU ve hayatına geçir inşaallah..yeniden görüşelim..selam es selame