Yolunuz Kur’an Yolu

14.09.2020
94
Yolunuz Kur’an Yolu

Yolunuz Kur’an Yolu

*Hocam selam es selame. Nurlu ellerinizden öperim. Perşembe günü zuhur den Rabbimin nasip ettiği keşfi gönderiyorum. Gecikmeden dolayı Siz ve Zülfikar kardeşlerim haklarını helal etsinler inşallah.
“Kulum söyle Zülfikarlara hayatı karmaşık görmesinler. Kur’an yolundan sapanlar her anı kurduğumuzu bilmezler. Her anın Kur’an da yazılı olduğunu idrak edemezler. Kur’an yolunda gidin, yolunuz Kur’an yolu, Rehberiniz Cennete de Cehenneme de giden yolları bilen Muhammedim (SAV). Kur’an yolundan ayrılmayan beni her an idrak etmek için uğraşan Hacı Alim olsun.”

-Ya Rabbi! Kur’an yolunu idrak etmemizi nasip et inşallah.

“Kulum Kur’an yolu ilim yoludur, hayat yoludur, cennet yoludur, cehennem yoludur. Bu yol üzerinde olanlar hayat yolunda benim rızamı kazanmaya çalıştıklarından kabir hayatında da rızamı kazanmak için çalışacaklar, kullarıma yoldaş olacaklar, bazıları da rehber olacaklardır.”

Kabir hayatında da ecirlerini toplayacaklar, aldıkları dualarla amel defterlerini kıyamete kadar dolduracaklardır. Onlar rahmetimi devam ettireceğim kullarımdır. Müşrikler, yoldan sapanlar, onları yoldan çıkaranlar, mahşere kadar zaman verdiklerim ise kabir hayatında kendilerine edilen dualar kesildiği vakit amel defterlerini dürecek, perçemlerine bağlayacağım.

Kur’an yolunu iyi öğrenin, mahşere kadar yaşamak istiyorsanız, yolumdan ayrılmayın. Siz bu yolu nimetsiz, kuru, sade bir yol mu zannedersiniz. Ben yolumda olanları, beni bilmek için çırpınanları ne zaman nimetsiz, rahmetsiz bıraktım. Ben size helalinden nimetlerimin her türlüsüne yaklaşabilirsiniz demedim mi?

Bu yolun nasıl olduğunu hamd ettikçe, şükrettikçe idrakini açtıklarım bilir. Size Hamdin de Şükrün de sırrını vermedim mi? Hala neden şikayet edersiniz? Hacı Alimi üzersiniz, fitneyi Kur’an yolu üzerinde bulamazsınız. Ne zaman ki yoldan saparsınız fitneyi bulursunuz.

İçinizden her birine Rahim olan Ben hesapsızca merhamet ederken, siz merhametimin hesabını yapmaya nasıl cesaret edersiniz.

Kibir de bana aittir, Makam da Mevkii de, Kullarım da Zülfikarlarım da cemalimden kemalimden size emanetimdir.

Merhametten de, ilim verirken de, ilim alırken de Kur’an yolundan ayrılmayın, Muhammedim’e (SAV) uyun.

Zülfikarlarım şunu unutmayın, sizi emanet ettiklerimden Hak olanın gelmediğini bilirseniz, Rahim ismimden merhametimin tecellisini isteyin, dua edin. Rahman ve Rahim olan Ben den rahmetimin cemalini kemalini ve merhametimi isteyin. Siz Kur’an yolunda yürümeye, kalmaya devam edin. Ya Rabbel Alemin Ya Erhamerrahimin diyerek isteyin.

-Rabbena lekel hamd.
-Ya Rabbel Alemin Ya Erhamerrahimin! Kabir hayatında Kur’an yolunda olanların hizmetleri nasıl devam ediyor?

Kulum, bu kullarım zahirde benim rızamı kazanmak için yürüdükleri Kur’an yolunda nasıl kullarıma yoldaş olup yardımıma vesile oldularsa, batında da Kur’an yolunda yürümeye devam ederek kullarıma yoldaş, yardımıma vesile olacaklardır.

İstimdat istediğiniz kullarım bu kullarımdır. Amel defterleri kapanmayacaktır. Cennetin en güzel yerlerinde birbirlerine komşu olacaklardır.

-Ya Rabbi! Kur’an yolundayız inşallah, ayağımız İslam üzere sabit, Rehberimiz Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ve Vekili Hacı Ali Bayram (KS), Senin rızanla devam ediyoruz. Yoldaşlarımız cümle cemal kemal zahirde ve batında kullarındır. Bildiklerimiz, bilmediklerimiz, gördüklerimiz, görmediklerimiz, idrak ettiklerimiz ve etmediklerimizle Kur’an yolunda devam ediyor, yardımına vesile ettiklerinle birlikte Senin rızanı istiyoruz inşallah. Kur’an yoluna girdiğimiz her an da idrakımızı arttır, ilmimizi arttır, nasibimizi arttır. Hayatımızı bu yol da kurmayı öğret, göster Ya Rabbi! Kur’an yolundan bilip bilmeden saptığımız her an, cemal kemal imtihanlarında, merhametinde ayaklarımızı bu yola sabitle inşallah.
Ya Rabbi! Kalpleri bilen sensin, kalplerimizi tertemiz karla, suyla yıka, ak pak eyle, birbirimize ısındır, yolumuzda yoldaş eyle inşallah.
Ya Rabbi! İçimizden birimize, birimizden hepimize her kim beddua ediyorsa, bilip bilmeden kalbini çeviriyorsa, ettiği bedduaları iptal et, çıktığı Kur’an yoluna girmesi için önünü, arkasını, aşağısını, yukarısını, sağını, solunu cemal kemal nurlarınla doldur, hidayetini nasip eyle. Ayağını Kur’an yolunda sabitle inşallah. Kimin kalbi, Hocasına, Zülfikarlarına buğz ediyorsa onun kalbini karla, suyla temizle, cemal kemal nurlarınla doldur, hidayetini nasip eyle inşallah.
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Vekili Hacı Ali Bayram (KS) Hocamızın kalbini, aklını, bedenini, zahirde ve batında cümle azasını karla, suyla yıka, içini serinlet, ferahlat, yenile, amel defterini hiç kapama, hizmetini mahşere kadar yapacak kullarından eyle. Bizi de ona Levf-i Mahfuz da yazılı olan son nefesimizi verdikten sonra dünyada olduğu gibi kabir hayatında da yoldaş eyle, rızanı kazanmaya, yardımına vesile olan kullarından eyle.
Amin. Amin. Amin. inşallah. Rabbena lekel hamd.
-Selam es selame Hocam.

-Selam es selame Serincan. Maşaallah barikallah. Keşiflerin için rabbimize razı olacağı kadar şükürler olsun, hamd-ü senalar olsun. Umarım zülfikar kardeşlerimin kalplerinde rabbimizin murat ettiği etkiyi gösterecektir. Selam olsun on sekizbin alem üzerine ve müminler ile zülfikârlara, milletimize. Selam es selame .

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    Amin amin amin ❤️