WC de TELEFON

WC de TELEFON

Selam es selam hocam.
Hocam her an Rabbim uyarıyor beni, günaha girmemem için. WB ye gidecektim. Elimde telefon alışkanlık işte… Rabbim dedi; ‘’telefonla girme bir daha, yanında kuranı götürme’’. Telde Kuran yüklü, açılmaz ama program yüklü olarak girmek günah demek ki.

Hocam cemalin korumasına çok şükür girmişim, artık bunu hissediyorum. Nefsim ilgili atacağım adımlarda Rabbim uyarıyor. Allah razı olsun sizden.

-Bu haber çok önemli. Tartışma konusu. Telefonlarda kuran var, tuvalete girmek ne derecede doğru. İki gün önce biz bunu konuştuk, Allah affetsin beni, giriliyor, girilebilir olmalı dedim. Hatta hafızların da beyinlerinde dedim. Rabbim affet, nefsime göre hüküm yürüttüm, zahiri hüküm her zaman isabetli olmuyor demektir. Affet Allah’ım. Azizim sen tuvalete girerken tel. Açık mıydı?

*Siz olmasanız deli fişek gibi ne yöne gideceğimi bilemeyecektim.

-Tel kapalı olsa girilebilir mi, lütfen bunu sor rabbimize…

*Evet, hocam webe açıp, haber okuyorum bazen.

İnsanların işi çok zor olacak demektir. Kapalı olması kaydıyla herkes telini yanında taşımalı, rabbimiz buna izin ver lütfen. Aksi halde hayat zorlaşır veya kural zorunluluklar nedeniyle çiğnenir.

*Hocam, abdesti tazeleyip zikir sırasında bir kere daha sorayım. Celalin oyununa gelmeyelim… Ama bu konu iki gündür beni de düşündürdü, durup dururken. Demek ki Rabbim aynı anda kalbimize de düşürmüş. Çözülmesi gereken bir mesele var sanırım. İnşaallah hocam. Birazdan yazıcam size

*Hocam selam es selame. Öğle namazımı kıldım, yine çok güzel keşifler yaşadım. Unutmamak için namazım sonrasında hemen telefonu alıp yazayım dedim,
Rabbimden uyarı geldi,
‘’önce zikrini tamamla’’ diye,
100 defa ^^el basitin en nur^^ zikrimi tamamladım.
Sonra elimi açıp dua etim. Ya Rabbi seni çok seviyorum, sana çok aşığım, merhamet et Ya Rabbi dedim. Hocamın sorduğu soruyu sen biliyorsun, yanlış bir şey sormamam için yeniden okumam lazım, affet Ya Rabbi dedim. Telefonu aldım mesajınızı sesli okudum. Sonra Rabbime dua niyetiyle Ya Rabbi Hocamın da söylediği gibi insanlar telefonu dışarı çıktıklarında, yalnız olduklarında, ihtiyaçlarını gidermek için yanlarında bu çağda taşımak zorunda oluyorlar, sen emirlerini yerine getirebilmemiz için kolaylaştırırsın, merhamet et Ya Rabbi dedim. Eğer kalbime vereceğin ilham celaldense, kimsenin vebalini bana yükleme, cemalindense ver, bize yardım et Ya Rabbi dedim.

Sorumu iki şekilde sordum. “Ya Rabbi Wceye giderken insanlar telefonlarını da açık şekilde çantalarında ya da üzerlerinde götürebilirler mi? “

Rabbim; ‘’Kulum, sevdiğim, evladım, açık şekilde çantanda da olsa şeytana uyarsın, olmaz’’ dedi.

*Tekrar sordum. “Ya Rabbi aç ye giderken insanlar telefonları kapayıp çantalarında yâda üzerlerinde götürebilirler mi? diye sordum.”

Rabbim; ‘’kulum, sevdiğim, evladım, kapalı şekilde, zorunluluk halinde, oyalanmadan hemen çıkmak kaydıyla götürebilirler.” dedi.
Hocam yanlarında emanet edecek birisi varsa, ya da bırakacakları bir oda ya da evimizde, kapalı bir şekilde bile olsa WCye götürmek sakıncalı görünüyor. Sadece zorunluluk halinde dışarda geçerli.

Çok şükür elhamdülillah Rabbime.

*Rabbim dilimde kusur varsa affeyle, cemalinden ayırma inşallah. Hocam bu telefon konusu dışında diğer keşfimi de bilgisayarda hızlı yazabildiğim için yazıp dışarı çıkacak. Unutmadan yazmak istiyorum size.

*Hocam öğle namazını kılarken Rabbim namazı dosdoğru kılmam için iki melek görevlendirdi. Melekler sizin dediğiniz şekilde kılmam için bedenimi düzeltiyorlardı, her hareketimde.
Namaz kılarken her iki yanıma şeffaf bir cam set çektiler… Cam setin dışında hareket alanımı kısıtladılar. Bedenim mecburen iki cam set arasında duruşumu düzeltmek zorunda kaldı, istemeden bile olsa namaz kılarken günaha girmeme engel oldular. Eğer hareketimde aksama olduğunda mesela bedenimi düzeltemesem de ruhumda düzeltip namazı kıldırdılar. Sonsuz kere şükürler olsun Rabbime, Elhamdülillahi rabbil âlemin. Selam es selame hocam. Rabbime emanet olun sizi çok seviyorum. Serin…13:42 itibariyle görüldü.

-Maşaallah barikallah. Zülfikar kardeşlerim, dikkat edin. Dikkat edin ve değiştirilmesine dikkat çekilen yerleri alışkanlıklarınızla yer değiştirerek hayatınıza adapte edin. Lütfen.
Kişi inançlarının yönetimindedir.
Yanlış inançlarınızı doğrusu ile değiştirin ki doğru sonuçlara ulaşmak kaderimiz olsun.
<siz kendinizi değiştirmedikçe allah sizi değiştirecek değildir> ayetle yapılan uyarının gereğini yerine getirmiş olabilelim. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.
Özellikle namazınızı tam disiplinle pürdikkat kılmaya özen gösterin.
Rabbimizin aynadaki görüntü misali tam karşınızda sizinle birlikte namaz kıldığını asla unutmayın.
Edebe riayet, zikirlerinizin kesin kabulü anlamına gelir.
Namaz kâmil bir zikirden ibarettir. Efalli duadır.
Sözlü duanın milyon katı tesiri vardır.
Selam es selame
Hacı Ali Bayram gönderdi

******************

Bu yazının ve sitede yayınlanan bütün şiir ve yazıların alıntı olmayanlarının her türlü telif hakkı yazar Hacı Ali Bayram’a/ kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.
İzin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Değerlendir
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

WC de TELEFON” için 6 yorum

 • 1 Aralık 2018 tarihinde, saat 18:33
  Permalink

  selam es selame Hocam bu yaziyi okudum şuan ve size bişey sormak istiyorum rabbimize soru nasıl sorulur. burdaki arkaş rabbime sordum demiş bi kac yerde sonra rabbim sordugu soruyu cevaplamş arkadaşımıza bu nasıl oluyor.

  Yanıtla
  • 1 Aralık 2018 tarihinde, saat 19:08
   Permalink

   rabbinle öyle yakınlaşırsın ki olmayan kalmaz.selam es selame

   Yanıtla
  • 17 Aralık 2018 tarihinde, saat 18:09
   Permalink

   Sizde şizofrenlik var belli doktora gidip muayene olun acilllll

   Yanıtla
 • 1 Aralık 2018 tarihinde, saat 23:41
  Permalink

  Hocam burda sözde Allah kulum” evladım “dedi diyorsunuz hadi Âllah sizinle konuştu veli kullarıyla konuşur Onu anladıkda kuran-ı kerimde Allah hu teala Enam 100. suresinde mealen buyuruyorki o gökleri ve yeri örnekleri yokken yaratandır onun bir eşi olmadıgı halde nasıl çocugu olur buna ne diyiceksiniz

  Yanıtla
  • 2 Aralık 2018 tarihinde, saat 07:13
   Permalink

   selam es selame..metincan…Çok güzel bir soru..teşekkür ederim…o ayette allaha isnad edilen vasıf biyolojik babalıktır.beşeri fiziki babalık iddiası vardır..halbuki baba kelimesi mecazi,makami hallerde de kullanılır.baba şefkati olarak da kullanılır.Baba besmeledeki rahman ismini,anne ise rahiym ismini temsildir.bu nedenle yaşı itibariyle çocuklarımız mesabesinde olan başkalarının çocuklarına şefkat gösterirken evladım diye hitab ederek şefkat makamından hitap ederiz.bu hitapta ne baba rolünde olan ne de evlat konumundaki kişi bunun adli bir ilişkiyi kasdetmediğini bir mecaz ifade olduğunu biliriz. Rabbimiz allah her varı var eden ve varlığın gerisindeki asli varlık,nurdur..Allahtan başka hayyul kayyum yani kudreti kendinden olan bir varlık düşünülemez.Öyleyse buradaki ifadenin inceliğini anlaamk için çaba sarfetmeliyiz.ayrıca isa as..söze başlarken besmele olarak annebaba ve ruhulkudus adına diye başlardı.bu hitap şeklini derinliğine anlayamayanlar isa as…mın allahın oğlu olduğu izlenimine algısına kapıldılar da allaha beşeriyet sıfatları yüklediler.isa allahın oğludur dediler.o ilahi hitap yani bahsettiğiniz ayette de cenabı hakkın bu yanlış anlaşılmayı önlemek için indirilmiş bir gerçekliktir.Umulur ki kelimelere yüklediğimiz mana yerli yerinde size ulaşır.bu temennimiz de allahın kudretinde mevcuttur.selam es selame

   Yanıtla
 • 30 Aralık 2019 tarihinde, saat 12:01
  Permalink

  Selam es selame hocam bu yazıda ve benzer durumları yaşayan diğer arkadaşların yaşadıklarında anlattıkları gibi bende Rabbimizin arkadaşlarla nasıl konuştuğunu merak ediyorum. Bildiğimiz ses şeklinde mi içine bi doğma şeklinde mi affedin teşekkürler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir