Bazı dualar şimdilik serbest değil

10.12.2018
477
Bazı dualar şimdilik serbest değil

Bazı dualar şimdilik serbest değil

Euzü billahi mineşşeytanirracim, bismillahirrahmanirrahiym. Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve rasûluhu.

*Selam es selame babacığım, Rabbimden sağlık ve afiyet dilerim. Hayırlı sabahlar dilerim, dün beratımı almamın çok gecikeceğini öğrendim Rabbimden. ‘’Bu bir musibet midir’’ diye sordum, olumlu yanıt aldım. ‘’Hocamız musibete Rıza göstermeyin diyor, bu durumda beratımı erken almak için dua etmem rızana muvafık mıdır’’ diye sordum, olumlu yanıt aldım. ‘’Beratımı erken almak için bana yardım et Rabbim’’ diye dua ettim.

Sonrasında gece yatarken dua ediyordum, af diliyordum Rabbimden, nasıl olduysa bir dizi soru sormaya başladım. Beratımı erken almamın önündeki engelin dualarım olduğunu öğrendim. Namazdan sonra subbuhun ile başlayan süflilerden korunmak için yapılan duayı yapıyordum. Rabbim onu yapmamı istemedi.Ya bası tun ya Nur, namazlardan sonra bir kaç defa söylüyordum onu da bırakmamı istedi. Namazlardan sonra uzun uzun dua ediyordum, onları da bırakmamı istedi. Ayrıca Euzü besmeleleri bırakmamı istedi, sabahları okuduğumuz 51 adet olan. Bu benim durumumda olan zülfikârlar için de geçerliymiş


Selam es selame Elifcan kızım, hayırlı sabahlar. Maşaallah barikallah yaşadıkların, rabbimizin senden istedikleri binlerce zikir ehli kardeşlerimize sık sık hatırlattığım bir hakikati onaylamış oldun. Devamı varsa yazmaya devam et lütfen.Zikre başlayan kardeşlerimize verilenin dışına çıkmayın, dikkatinizi, motivasyonunuzu dağıtmayın, zikrinize eklemeler yapmayın, çok ilaç içmek çok şifa değildir, belki zarardır diyorum. Eğer vaktiniz yeterliyse, içinizden daha çok dua etmek geliyorsa, yapmakta olduğunuz zikirin, salavatın ve istiğfarın sayısını artırın diyorum.Yine de zamanınız arttıysa kuran okuyun, efendimizin hayatına dair veya işlerinizle ilgi alanlarınızla ilgili kitaplar okuyun, diyorum. Bu arada eşlerinizle, çocuklarınızla, komşularınız ve akrabalarınızla ilgilenin diyorum. Efendimiz sa. Buyurdu ”dinle yarışmayın, din sizi yener” diye de birçok yazımda uyardım.Bu keşifleri sana yaşatan rabbimize hamdolsun. Âmin. İnşaallah rabbim beratını almana tez zamanda izin versin zikrinin sayısını ve istiğfar ile salavatı artır inşaallah.Bu arada uyarılarımızda dua etmek serbest, dua ayrı bir şey, zikir ayrı demiştim. Yanlış anlaşılmasın diye bunu da not edelim biiznillah.


*Şükür duaları ediyordum, ona da hayır dedi şimdilik rabbimiz. Evet dediğiniz gibi Kuran, siyer, meal okumak serbest. Çorabı ters giymek de serbest. Dualar ise şimdilik serbest değil. Ezan Duası serbest, abdest dualarına hayır dendi babacığım. İnşallah bu kadar şimdilik. Selam es selame
-Hemen bunları rabbimin izniyle yayına hazırlamam gerekiyor. Selam es selame
Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Zeynep dedi ki:

  Hocam selamun aleyküm,
  Ben 1 ay önce sevdiğimden ayrıldım, evlenecektik hatta o beni sebepsiz hiç bir şey demeden terk etti. Çok ağladım. Hala daha ağlıyorum. Ben de Ya Zülcelali vekil ikram ismi Şerif’ini bir haftadır her gün 1100 defa çekiyiorum. Beş vakit namazın sonunda da 21 kez çekip dua ediyorum. Duam şöyle: ya Rabbi hakkımda hayırlıysa, eşim olacaksa kaderimde varsa bizi birbirimize yar et, hayırsizsa eşim olmayacaksa ve kaderimde yoksa kalbimden ve aklımdan sil at diyorum. Altı gündür çekiyorum. 4 gün biraz soğudum gibi hissettim ama 2 gündür sevdiğimi ve özlediğimi hissediyorum.
  Bu durum neden olabilir sizce

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   21 güne tamamla zikrini..selam es selame