MÜJDELER olsun, MÜJDELER

06.01.2019
6
MÜJDELER olsun, MÜJDELER

MÜJDELER olsun, MÜJDELER

Selam es selam hocam RABBİMİZİN Rahmeti Bereketi üzerinizde olsun sizin ve tüm Zülfikar kardeşlerimin EÜZÜBİLLAHİMİNEŞŞEYTANİRACİM BİSMİLLAHİRAHMANİRAHİM

Hocam nerden nasıl başlayayım yaşadıklarımın hangisini yazayım bilemiyorum Rabbim öyle büyük ihsanları var ki şu fakir cahil öğrencine… O kadar çok şeyler yaşatıyor ki hangisini paylaşsam, şaşkınım.  Çok mutluyum, son 1 haftada yaşadıklarımı paylaşmaya çalışacağım. Önce müjdeyi vereyim, sonra detayları vereceğim. Aslında bu yazının hakkı bu kadar değil, kısa öz anlatmaya çalışacağım.

MÜJDELER olsun hocam MÜJDELER

Hocam Rabbimiz ihsanıyla lütfu kerimiyle benlerden, bizlerin makamına çıkaralı dualarıma yön verdim. Ümmeti Muhammed’e,  vatanımıza,  milletimize, dünyanın dört bir yanında silahaltında zülüm gören ümmeti Muhammed’e duayı arttırdım. Müslüman âleminin üzerine yapılan planları oyunları boz yarabbi… Kendi pisliklerinde boğ ya rab… Ümmeti muammerle uğraşamasınlar ya rab… Bu yönde niyaz ettim. Dullarıma cevap verdi RABBİMİZ. Hocam, yatsıdan sonra camiden eve dönüş yolunda Rabbimden haber hali zuhur etti. Hemen eve girer girmez abdestimle,  zikrimle uzandım. Hocam uzanır uzanmaz 3 dk. Sonra ilk gösterilen kuzey Kore lideri KİM JONG askerlerinin ortasında direktifler veriyor… İkinci görüntü hocam yine KİM JONG askerleri Amerika’nın üzerinden varillerle kimyasal boşaltıyorlar. Üçüncü görüntü Amerikan askerleri perperişan, kıpkırmızılar. Kızarmış tavuk gibi her biri kimyasal yemişler, ayakta yürüyemiyor, düşüyorlar. Yakaları paçaları darmadağın. O ara dördüncü görüntü TRUMP bir kapıdan çıkıyor, şaşkın ve şokta… Askerlerini görüyor, orada keşfim bitti.

Hocam, nükleer savaş kapıda. Hocam kim jong dünyayı karıştıracak. Amerika’nın sonunu kim jön getirecek. Hocam şükürler olsun hocam hamdü senalar olsun RABBİMİZE. Hemen kalktım şükür namazı kıldım. 3 gündür size bunları yazamadım, yoğundum hocam.

Hocam bu müjdeli haberden önce youtube deki şu üveys zikri şarlatanlığı var. Dikkatinizi çekmiştir muhakkak. Bir video denk geldi. Bana başı açık bir bayan kardeşimiz anlatıyor da anlatıyor. Takıldım kaldım. İlk rastladım böyle bir şeye bir baktım ki youtube kopuyor, bu çılgınlarla. Şaşırdım kendimden şüphe ettim bir an. Namaz kılmıyormuş, başı açık, oruç vs. yok. Kadın anlatıyor… Zikirle haller. Aha ne oluyor ya dedim kendi kendime. Kendimden şüphe ettim. Hocam dedim ben mi hayal dünyasındayım nasıl olur böyle bir şey.  1 video 5 video 10 video derken izlerken uyukladım. Hocaammmm cam pirim ne göreyim Yerlerin göklerin sahibi yüce RABBİM bana müşteri listelerini muhasebe dokümanlarını gösterdi, bu üveysi arkadaşların.

*Hocam gecen hafta Cuma sabahı namazda bana hem maddi hem manevi üzüntü haberi zuhur etti. Namazımın sonunda duamda her türlü maddi manevi sıkıntıdan rabbime sığındım. Bismillah dedim güne başladım. Öğleyin Cuma namazına camiye geldim. Aracı caminin önüne çektim. Araç bu arada patronumun aracı. Bir buçuk milyon TL. Lik araç. Hocam cumadan çıktım, araç yok. Ben şokkk. Ne şokkk ama, bir de patronu almaya gideceğim. Cuma vakti caminin önünden araç mı çekilir. Cüzdan, paralar, herşey telefon, arabada,dımdızlak kaldım mı ortada. Dediler abi senin arabayı çektiler. Her neyse uzatmayayım kıran tuvalet dolmuşa bindim. Cepte beş kuruş yok. Dedim kaptan para yok, garibanlığın gözü kör olsun… Bu halde mi abi falan dedi. Adama anlattım durumu. Dolmuşta da iyice rezillik, büyüleyici özelliklerim(karizma)yerlerde. Yerin dibine girdim… Hocam utanmak ne utanmak hocam içimden rabbim sen herşeyi görensin şu rezilliği bana yaşatan polisi sana havale ederim dedim. Otoparka geldim aracı açtım cüzdandan ödemeyi yaptım. Çeken polisi buldum. Dedim kardeşim sen Müslüman değil misin, Cuma vakti cami önünden araç mı çekilir. Ben dedi anlamam kardeşim, ben çekerim dedi. Aldım aracı çıktım. Çıkarçıkmaz RABBİMDEN haber hali zuhur etti. Hemen aracı sağa çektim. Hocam o ben çekerim anlamam diyen polis arkadaş çölde kızgın kum ve güneş altında…  Hocam beli kırık yılan gibi sürünüyor… Bana affet, affet, helallik ver, diye yalvarıyor.

Hocam aynı gün devamında bir arkadaşıma Watsaptan ulaşmak istedim. O ara eski işyerimden benim koruculuğumu yapan haksız yere laf taşıyan, bir dedikodusu yüzünden işimden olduğum, fasık arkadaşımın fotosunu gördüm. Notu unutmuşum hemen sildim. Gayri ihtiyari o günler beynimde canlandı. Üzüldüm, sadece üzüldüm hocam. Beddua bile etmedim. Hocam aradan bir kaç saat geçti tekrar haber hali zuhur etti. Bir kuytu buldum kendime, gözlerimi kapatır kapatmaz mana âleminden birisi sağ koluma sarıldı. Keşfim açıldı, koğuculuğumu yapan arkadaş, koluma sarılmış, mahşerdeyiz, yalvarıyor bana. Helallik ver, ben ettim sen etme, arkadaşım bin pişmanım diyor, affet diye yalvarıyor. Vel hâsıl hocam daha çok şey var, size ve kardeşlerime paylaşmak istediğim.                                                                    

Elekten geçirmeden paylaşamıyorum. Rabbimin izin verdiklerini paylaşıyorum. Bu mektubun devamı olacak, hocam…  Bana özel durumları yazmayı, anlatmayı düşünmüyordum. Riya olabilir diye… Yazmayacaktım ama RABBİMİZ yazmamı, paylaşmamı buyuruyor. Velhasıl hocam burada her bir kardeşime mesaj var. Herkes kendini çek etsin. Sonraki mektubumda da var olacak. İçimizde bir kaç kardeşimizin keşiflerindeki rebabimizin mesajlarından ben payıma düşeni aldım. Kardeşlerim bu halleri bu mesajları dikkate alın. RABBİMİZ bir birimizin hallerinden diğer bu yolda olan yanlışları olan kardeşlere işin iç yüzünü idrak ettiriyor. Bir müjde veriyor, bir ayıplarımızı yüzümüze vuruyor, buna yakinen şahidim. RAHMAN ve RAHİM olan RABBİMİZE hamdüsenalar olsun. RABBİMİZİN rahmeti bereketi üzeninize olsun. Hocam hürmetle ellerinizden öper selam es selam ederim. Mustafa C…Hocam hepsini almadı 2 parti devamı

-Selam es selame, Mustafacan devamını da bekleriz. Rabbimize hamdolsun. Klasik kitaplarda yazan İslami gerçekleri günümüz dili ile bize anlatıyor. Aman dikkat! diyor. Günahların cezalarının hemen devreye girdiğini, kısasın kıyamete kalmadığını, her suçun ille de bir bedelinin olduğunu bildiriyor… Haksızlık yapmanın mazeretinin olmadığına ilahi haberlerle kesin hüküm verecek şekilde aydınlık haberler veriliyor, elhamdülillah. Bu grupta toplanmamızın bir hikmeti olduğunu idrak etmeyen kalmamıştır, umarım. Paylaşımlarımızı düzenli okuyun ki, derse gelmeyen devamsız öğrencinin mahrumiyetine benzer eksikler oluşmasın inşaallah. Yeni bölümünü de bekleyeceğiz Mustafacan kardeşimiz, inşaallah. selam es selame.

               Yanıt yaz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.