Bu bir keşifti

13.11.2018
21
Bu bir keşifti

Bu bir keşifti

Selam es selam hocam ilk kez ve öyle değişik bir şey yaşadım ki hemen size yazmak istedim. Neredeyse her gece imsakten 15-20 dk. Önce kalkıp gece namazı kılıyor, sabah namazıyla birleştiriyorum. Ardından zikrimi çekiyorum. Kuran okuyorum mealini veya Yasin suresini okuyor daha sonra sağ devri yapıp yatıyorum. Birkaç gün önce bahsetmiştim bir yakınımızı kaybettim diye. Kaybettiğim kişi halamdı, çok severdim kendisini. Dün yedisiydi. İstanbul’a gittik duası var diye. Gece döndük çok yorgundum. Yatmak üzereyken sizin makalelerinizi okudum, bir iki tanesini. Üzüldüm ben hala bir keşif yaşamadım diye. Sonra gece namaza kalktım, zikrimi çektim. Halamın ruhuna Yasin okudum. Sonra yine sayfanıza baktım, yeni bir paylaşım var mı diye. Birkaç bir şey yine okudum. Yine içimden geçirdim neden bir keşfim olmadı diye. Bunlar neredeyse bir saat önce oluyor.     

Sonra uykuya dalmışım. O sırada rüyada mı yoksa gerçekten mi oldu anlamadım. Ama o kadar hissettim ki neredeyse bayılacaktım. Sol kulağımdan bir ses duydum, adımı söyledi. Sonra ben oturur vaziyetteyim, elimde tesbih dua ediyorum… Balkondan içeriye doğru beyaz oyuncak ama büyükçe sayılabilir bir araba, bana doğru hızlı bir şekilde geliyor. Kendi kendine hareket ediyordu. Şaşkınla izledim. Benim oturduğum yerde önümde bir sehpa vardı. Sehpanın altından atlayarak araba kucağıma geldi durdu. O sırada ağlıyorum titriyorum. Midem bulandı gibi oldu. İçimden şimdi bayılacağım herhalde diyorum. İki dileğim var olmasını istediğim. Bunları yaşarken onlar için dua ettim, kabul oldu inşallah.

Ve o kadar şaşkın uyandım ki ne hissettiğimi bilmiyorum. Ama çok mutluyum bu bir keşifti bence. Gerçekten yaşadım, çok şükür bin şükür. O kadar çok uykum vardı ki şimdi hiç kalmadı. Size de dua etmiştim, yatmadan, hep dualarımdasınız. Allah razı olsun… Hayırlarla dolu sağlıklı günler dilerim.

-Selam es selame azizem. Hayırlı olsun keşfin. Rabbim dualarını kabul ediyor, öyleyse sakın beddua etme. Zikrilerine devam et ve aceleci olma. Rabbimiz seni umduğun günlere hazırlayacaktır. Durmak yok yola devam. Selam es selame

*Selamün aleyküm hocam. Hamdiye ’ye mektupları okurken gece namazlarından sonra peygamber efendimizin yaptığı duayı ona gönderdiğinizden bahsetmişsiniz. Ancak duaya ulaşamadım. Bende genelde kalkarım gece namazına. Duayı rica edebilir miyim bende. Sağlıkla kalın. Hayırlı geceler.

-Selam es selame peygamberimizin yaptığı dualar diyerek internetten araştırın. Karşınıza çıkan dualardan kalbinize dokunan, içinize sinen bir tanesini seçin. Her seher o mübareğe gönderin. O ikiniz arasında özel bir iletişim şekli olsun inşaallah. Sizi o duası ile hatırlasın, sevsin inşaallah. rabbim buna izin versin. Âmin selam es selame

Hacı Ali Bayram gönderdi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.