Çok Allah yok. Bir Allah, tek Allah var

02.12.2018
10
Çok Allah yok. Bir Allah, tek Allah var

Çok Allah yok. Bir Allah, tek Allah var

Hayırlı Sabahlar Can Hocam; Perşembe günü bana mesaj göndermeden önce bir rüya gördüm. Rabbim hayır etsin hocam.

*Rüyamda ablam ile bir kabir ziyareti yapıyoruz, o kabrin kadiri olan bir veliye ait olduğunu hissediyorum ve bu durumdan mutlu oluyordum. Kabrin güney kesiminde ayakta dururken,birden toprak beni içine çekmeye başladı. Yardım edin diye çevreme bağırmaya başladım. Ama duyan pek yok. Orası olmuş bir bataklık ve içine git gide gömülüyorum. Ne oldu bilmiyorum. Rabbim bana merhamet etti, o yerden kurtuldum.

*Sonra kendimi bambaşka bir mekânda buldum. İyice etrafıma baktım, burası bir dergâhtı. İki insan biraz rahatsız edici biçimde konuşuyorlar… Ama bu konuşmaktan daha ziyade bir ağız dalaşı, bir tartışma. Sonra o dergâhtaki diğer kişileri gördüm. Kıyafetlerine bakınca onların Nakşi tarikatına mensup olduğunu anladım. O gurup içinde ki şeyhleriyle biraz bakıştık. Diğerleri beni görmüyor ama şeyh benim varlığımı sezdi ve bana baktı. O mekânda kendimi oldukça gergin hissettim. Huzuru yoktu. Sadece kendimi gergin hissediyordum. O dergâhta ki iki delikanlı adam ise hala bir birleriyle tartışıyorlardı. Sonra o mekânı terk ettim. Ve uyandım!
Ve ardından sizin mesajınız geldi.
‘’Dırar Mescidi’’ olayı, Ya bizimlesin ya değilsin…
Çok şaşırdım.
Bunun bir fitne, bir imtihan olduğunu sizinle konusunca anladım. Nurullah kardeşimiz bir Nakşi. Yazılarından öyle anlaşılıyor. Nakşilerin ve Kadirilerin içinde bulundum.
Onların zikir ve ders halkalarına katıldım. Ama onlarla olduğum anlarda bile aklım ve gönlüm hep sizdeydi Ali Hocam. Herkes bir yol seçer ve yaşar. Ben sizinle bir yol seçtim ve onu yaşıyorum.
Sizi Seviyorum Can Hocam

13:02
-Selam es selame. Maşaallah barikallah. Sen bir zikir ehlisin, rabbimizin divanına aldığı, kabul gören velisisin. Sana nasip ettiği bu vahiy(haberci keşif) ile gerçeği ruhuna ve anlayana anlattı. Tarikatlar içinde Kadiri Şeyhinin kıble tarafı bir bataklık ve içine çektiğini ancak Allah’ın rahmeti kurtarabilir. Batağa çekilirken esini duyan olmaz, Allah’tan başka. Onu kurtaracak bir başka zikir ehli şeyh, gavs vb. yok. Ancak çok nadir kişi imanını kurtarabilir, Allah’ın rahmeti ile. Yani her yaklaşanı, taraftar olanı içine çeker ve celalın askeri yapar. Kadiriler tarikatlar arasında neredeyse en celali olan gruptur. Aleni kerametler yaşarlar, ateş, demir, def aletleridir.

Nakşiliğin mensupları ise ömürlerini o tartışmalarla, sükûn bulmayan gönüllerle geçirirler. Celal eline geçirdiğini kolay bırakmaz.
Meğerki bir nazar sahibi yetişip gelsin elinden tutup emek sarf etsin.. Ve ya Hatice annemiz ve ya benzeri annelerimiz kadar samimi mümin bir annesi olsun da oğlu için dua etmiş olsun.
Sadık rüyandan anlaşıldığına göre cemalullaha olan muhabbetin seni tercih yaparken korumuş merhamet etmiş. Aksi halde o Nurullah kardeşimiz ve tarafı gibi sen de bize sövenlerden, lanetleyenlerden, dosdoğru hakikatlerimizi çarpıtan, iftiralarla intikam almaya, birlik beraberliğimizi dağıtmaya, öğrencilerimizi bizden koparmaya çalışanlardan olurdun.
Kendi nefislerinden ihtilaç alırlar, yaşarlar, bile bile inkâr ederler. Hadi keşifler ve sadık rüyalar yorum gerektirdi, isabet etti yahut edemedi, hadi gördüğü nurları okuyamadı diyelim. İhtilaçlar kadar net haberleri nasıl inkâr etti…

Allah’la kulun keşifler yoluyla veya ihtilaçlarla irtibat halinde olduğunu,
Allah’ın kulunu asla terk etmediğini,
vahiy yahut ilhamlarla sürekli yol gösterdiğini nasıl inkâr eder, nurlanan bir akıl, kalp.
Eğer iblisin teblisine uğramadıysa.

Nasıl olur da ‘’ ben size şah damarınızdan daha yakınım, kulumun gözü olurum, kulağı olurum da benimle görür, benimle işitir’ ’buyuran rabbimizi evrenden ötelere gönderir de burada dilediği kadar fındık kırar…

Ben tuvalette de dövüşürken ve sevişirken de sizinleyim diyen rabbimizi öteleyerek iblise kanar.
Rabbim sana merhamet etmiş. Rabbimiz nerede bir gerçek mümin varsa, nefsinin peşinden gitmeyen sade ve safiyetle kedisini arayan kulu varsa hidayeti ve inayeti ile cennet cemalini tercih etmesine izin versin inşaallah

Celalullah’a taraf olanlar da Allah’a kuldurlar.
Cemalullah’a talip olanlar da Allah’ın kuludurlar. Çünkü başka, çeşit, çeşit Allah yok.
Bir Allah var.
Tek Allah var.
O bir ve tek Allah’ın iki elinden birini tercih edip tutunanlar var. Bunun adı İMTİHANDIR.
Görelim ve görün ki; kim celali nurundan yaratılmış, kim cemali nurunun eseridir. Kim şakî, kim saittir.
Fiilinden, kelamından anlayın der rabbimiz.
Kalp gözü açılanlar her şeyi ayan beyan görürler.
Körler neyi gördü de kalbe doğan nurun cennete mi cehenneme mi ait olduğunu bilsin.

Bu beşeri akıl ve yetersiz kalp perdenin ötesini görmez. Ötedeki der ki hakk burada gel sen de yaşa. Sen de dersin ki hayır, hakk burada ayan beyan görüyorum kardeşim, sen buraya gel. Her iki taraf diğerini gerçeği geremeyen kâfi olarak niteler. Âlemdeki bütün kavga kemali yaşayamamaktan, tevhit olup insanı kamil olamayışımızdan doğar. Kimi para der, kimi tura…ve öteyi görmekten adeta korkar.
Allah kimi dilerse kendine seçer,
kimi dilerse de iblisin ellerine terk eder.
Kuranı kerimde celalından razı olmadığını baştan sona anlatır. Cemaline davetten bıkmaz, usanmaz, yorulmaz.
Ne var ki beşer nefsi peşincidir.
Dünyayı tercih etmeye, emellerine hemen kavuşmaya sevdalıdır. Uzak hedefleri sevmez. İtibar etmez.
İblis ise peşincidir. Beni tercih et, keramet dilersen vereyim, çok sevgili istersen benim sana verecek hizmetçim çok, 99 kadın verdim Davut kuluma ve nicelerine de, senden mi esirgeyeceğim der.
Mal mı istesin Karun’a verdiğim kadar sana da vereyim, yeter ki haram işlemeye zulüm yapmaya devam et der.
Saltanat mı dilersin firavun yapayım seni der.

Ahhhhh bir zaman olur da diz dize, göz göze sohbet etme imkânımız olursa devam ederiz, az daha ötelerini konuşuruz. Selam es selame
Konuşma Sonu

**************Bu yazının ve sitede yayınlanan bütün şiir ve yazıların alıntı olmayanlarının her türlü telif hakkı yazar Hacı Ali Bayram’a / kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.
İzin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.*****************************************************

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.