Vuslat Hanım’a mektuplar 13 Zikre tam gaz devam

Vuslat Hanım’a mektuplar 13 Zikre tam gaz devam

Vuslat Hanım’a mektuplar 13 Zikre tam gaz devam

VUSLAT ( 2/1/2010 )
Değerli Hocam, Hayırlı akşamlar, yine bir rüya ile kapınızı çalacağım… Hayırlara vesile olsun inş… Beni çok seven bir kardeşim …’le benim için 6 gündür istihare yapıyor. Bugünle birlikte 3 ayrı rüya gördü… Şaşırdık, onları size anlatmaya karar verdim. En iyisi hocam anlar anlarsa dediydim… Umarım hayırlı haberlerdir inşallah…Rüyalar sırasıyla şöyle:Arkadaş özellikle sürekli kendisini görüyor rüyada, beni veya… Görmüyor. Fakat istihare niyeti Ben ve…Birinci rüyasında bir evde… Bulunduğu evde kadınlar ve erkekler halka olmuş. Kadınlar ağlıyor, erkekler ise gülüyorlar.

İkincisinde hamile… Karnı şeffaf, içindeki bebeği görüyor. Bebek kız. Bir yere/ bir tepeye tırmanması isteniyor. Ve kendisi tepeyi tırmanırken bebeği doğuruyor ve bebek eline düşüyor.

Üçüncüsünde yine hamile. Bir arabada eşi, eşinin babası, birkaç amca akrabalarıyla birlikteler ve arkalarında da bir sürü araba var, her yerde hastane arıyorlar. Doğum yapmak için, bulamıyorlar. Arkadaşı dinlenmek için bir yere çıkartıyorlar, bir de bakıyor ki tavanda hastane. Tavana tırmanması isteniyor ama tırmanamıyor, çünkü bebek karnında ağırlık yapıyor, elini uzatıp tırmanmak istiyor karnına ağrı giriyor… Bu şekilde üç ayrı rüya görmüş…

Bu üç rüyadan biz bir şey anlayamadık doğal olarak. Bir de ard arda arkadaş kendisini hamile olarak görünce hayırdır inşaallah ne oluyor acaba dedik :=)

Haberlerinizi merakla bekliyorum…

Bu arada zikre tam gaz devam ediyorum, dualarınızda unutmayın beni. Desteklerinizi esirgemeyin olur mu? Aynı şekilde duamdasınız hacı ali hocam… Sevgimlesiniz çok…

Allah’a emanetim olunuz…

Vuslat

=——————-..————————=
hacı ali ( 2/2/2010 )
———————————————
Hayırlı akşamlar olsun;
Allah o rüyaları hayra getirsin… Bize göre haber olumsuz… Nasıl bir soru soruldu yazmamışsınız ama her ne ise sonuç olumsuz… Zahmet var, çile var ama neticeye varılamıyor… Sonucun alınamayacağını bile bile çaba harcanabilir, irade sende ama sonuç istediğiniz gibi olmayacak deniliyor…
Her şeyin doğrusunu Allah bilir. Biz bize sezdirilenle hükmederiz.
Acele etmekle gelecek öne çekilemez… Sabret…’ Görelim bakalım Mevla neyler, neylerse güzel eyler.’ Sen bu evlenme işinde kişi belirleme, dünyam ve ahiretim için hayırlı bir eş nasip et ya rabbim, diye dua et. Sanırım bunu daha önce de belirttim. Eğer o hayırlı eş X…’se olur, değilse Allah’ın X’ten daha iyi ve yakışıklı, âşık olabileceğin kulları da vardır.
Allah ibadet ve zikirlerini mucip sıfatıyla kabul buyursun. Âmin.
Selam üzerine olsun…

VUSLAT ( 2/2/2010 )
———————————————

Peki, hocam, çok üzgünüm. Allah hayırlısını versin ne diyeyim. Umut da kesilmiyor ki. Ah bu sevgi, ne denir ki.

Hayırlı geceleriniz olsun. Uyuyamadım kalktım yataktan, geldim mailiniz gelmiş mi diye baktım…
Allah’a emanet olunuz.

Sevgili Vuslat;
Sen akıllı bir kızsın. Ne dediğimi aslında çok iyi anlıyorsun ama gönlün başka, aklın başka şey söylüyor. Ben sana o kişiyle işin bu aşamada olumsuz diyorum. İleride ne olur bilemem. Kimse bilemez. O her an bir şendedir. Allah’ın sıfatlarının kâmilen anlaşılması muhaldir. Yarın ne olur kimse bilemez. Sen güzelliği mutluluğu hak et gereği yerine getirilecektir. Allah’ın sınırlarını zorlayarak bu çileyi hakk etmişsin… Yahut kısmetinde bu hali yaşamak mukaddermiş. Şimdi belki ezelde edilen duaların bir sonucu olarak yolun bize düşmüş.
Seni geçmişinin sorumluluklarından kurtarmaya çalışıyoruz ki önün aydınlansın, güzel bir geleceğe yürüme sansın olsun. Dünya düzeninde bile sicili kirlenmişlere birçok kapı kapanıyor. Ya ahiret için ne olur sanıyoruz. Büyük günahlar insanın hidayete, cennete giden kapılarını kapatır. O kapıları yeniden açabilmenin yolu nasuh tövbe ile tövbe etmek ve geçmişini sildirmektir. Kişiye özel af çıkarmaktır.(O görülen rüyalarda yapılan doğum sıkıntılarından kurtulacağın anlamına geliyor.)sicilini temizlemektir. Şu anda yaptığımız tam da bu. Sen umduğun güzelliklere giden yolu bize gelmeden önce zedelemiştin. İzin ver seni kendini tamir etmede destekleyebilelim. Hoplayıp zıplayan nefsine bir destur çek ve zikrine sıkı sıkıya devam et. Çok zaman geçmeden işler yoluna girecektir.

Unutma henüz yaşın genç. Senin yaşında birçok kızımız henüz erkek eline değmeden, senin aldıklarını bilmeden yaşıyorlar. Allah için sabırla en doğal ihtiyaçlarını rıza dâhilinde yaşamayı umut ederek bekliyorlar.
Yukarıda belirttiğim gibi sana emek verenler olmuş, sen çaba sarfetmiş ve Allah yolunun müdavimi olmuşsun. Şeytan seni nefsinle atlatmış ve yolunu kesmiş. Sabret te yeniden açalım. .ha ne dersin.
Sabredebilecek misin?
Unutma bir bakıma sekronize olduk ve sen üzülünce ben de üzülür hale geldim. Hadi hem kendini hem beni üzme ve ibadetlerine sıkı sarıl. Gün yakında senin beklediğin gibi müjdelerle doğacak merak etme.
Selam es selame

VUSLAT ( 2/5/2010 )
———————————————

*Değerli hocam Nasılsınız? Hiç görüşemiyoruz. Karşılaşmıyoruz ki MSN. De… Malum gündüzleri de ben çalışıyorum. Nasip…

Dün gece 1.15 gibi uyudum, sabah 5,25 geçe bir rüya ile uyandım. Rüyamda A.’in öldüğünü görüyordum. Ben İstanbul’da imişim. Onun çevresinden hiç kimse bana haber vermiyordu. Ama ben öldüğünü biliyordum. Bir haber almak için öylece bekliyordum. Mezarının yerini bile bilmiyordum hocam. O kadar üzgün idim ki. Arıyordum telefonla telefona cevap veren yoktu. Aylar geçti, öyle bir ruh hali ile üzgün üzgün dolaşıyordum. Birileri beni aynı a… benzeyen bir insanla tanıştırıyorlardı. Hayır diyordum asla olmaz. Hiç bir şeyi a… benzemiyor. O böyle durmaz, gülümsemesi bile farklı. Ben sadece sevdiğim adamı istiyorum… En sonunda a…nın mezarı başında, mezarının üzerine kapanmış öyle yanında yattığımı gördüm :(((

Biliyorum çok üzücü bir rüyaya benziyor. Ve biliyorum bana yine kızacaksınız kurtul bu a…ten diye. Ama hocam rüyalarımı kontrol edemem ki. Bak rüyamda bile nasıl sıkı sıkıya bağlı kalmışım… Ölüm bile vazgeçirmemiş. Tabii bir de bu rüyanın sizin tarafınızdan yorumu var. Bakalım ne diyeceksiniz. Daha zikrime devam edişimin 10. günü. Yani 25 Ocak’tan beri. Bununla bir alakası var mıdır acaba… Aydınlatırsanız müteşekkir kalacağım

En emine emanetim olunuz. Öptüm ellerinizden.
Dua ile…

Vuslat

Tarih:05 Şubat 2010 Cuma 14:41:37
RE:Slm Alyk.

Rüyan hayır olsun.
Bir kişiyi rüyada ölmüş görürseniz ona yepyeni bir hayat ve ömür verildi demektir. A…’in dünya görüşü değişecek yeni bir hayata başlayacak demektir. İnşaallah senin beklediğin gibi bir hayata başlayacaktır.Yeni a…deki bazı değişimlerden etkileneceksin..Belki de sana geri dönecek,bunu zaman gösterir gelecek hakkında konuşmak sakıncalıdır..Hele hele teferruat vermek olacak iş değildir.Ağlamış,üzülmüş olman da sevineceğin anlamına gelir inşaallah..Yaptığın zikirin tabi ki ilk başladığın günden itibaren bir şeyleri değiştirdiği muhakkak.Yoksa zikirin, ibadetin ne anlamı olurdu ki…’Allah bir şeye ol dedi mi o şey hemen oluverir.’ Dünyadaki her değişim iyiye veya kötüye yönelik her değişim kulların dedikleri ve yaptıkları iledir.’Söyleyene değil söyletene bak’O zikiri çekmene izin veren güç kudret ve irade Allah’tır. Nefsini devreden çıkar, kendini yok say. Geriye Allah’ın ruhu ve nefsi kalır. Senin dilinle söyleyen o dur. Meleklerin âdemin cesedine secde ettiğini mi sanıyorsun… Âdemde olan ‘’Allah eserine’’ idi. Şeytan bunu fark edemedi de itiraz etti. Kendini çok zeki bilen şeytan, âdem görüntüsünün arka palanındaki Hakk’ı göremedi. O nedenle de uzağa düştü. Kişi kendine bir varlık bendetmemeli. Hiç bir varlığı Allah’tan soyutlamamalı. Zahir yani görünen o’dur, batın O’dur. Evvel odur, Ahir odur. O vardır onunla birlikte hiç bir şey yoktur.
Velhasıl; rüyan bir müjdedir. Bakalım nasıl bir şekle bürünüp gelecek. Görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler. Cuman mübarek olsun.
Selam ve dua ile.
Tarih:28 Ocak 2010 Perşembe 12:22:16

*Çok teşekkür ederim hocam, inşaallah zikri tamamlamayı nasip etsin mevlam, ama bundan da ötesi ’’la illahe illallah’’ ın çemberinden çıkmamayı, feleğimi şaşırmamayı nasip etsin inş…

Mektubunuzda yazdığınız, evet abdest aldığımı görüyordum, ama namaz kıldığımı görmedim, , abdest namaza hazırlıktır şeklinde düşünüp yorumladınız sanırım.

Yazdıklarınızı iki kere okudum, hakkın gelini olmayı ve resullah’ın ’’ ben şeytanımı müslüman ettim’’ dediği hal’i kim ummaz… Kim istemez ki… Haklısınız, emek olmayan yerden yemek çıkmıyor… Allah razı olsun diyor, rıza makamında dolaşmanızı diliyorum rabbimden…

4 günde zikrin hemen kendisini göstermesi çok hoşuma gitti… Hamd olsun…

Allah’a emanetim olunuz, öperim ellerinizden bir daha 🙂
Selam dua sevgi saygı aklınıza gelebilecek her şey ile hürmetler azizim…
VUSLAT ( 1/28/2010 )
———————————————
Sormayı unuttum azizim 🙂
Hani melekler demişlerdi ya, ne kadar kaldı kıyametin kopmasına dediğimde, 5 dakika demişlerdi…
Bu 5 dakika cümlesi, onların katında, onların dilince belli bir zaman dilimine denk gelir mi?

Tarih:28 Ocak 2010 Perşembe 16:37:59
RE:RE:RE:RE:GÜNAYDIN 🙂

Bu rüyanın sadece seni ilgilendirdiğini farz et. O beş dakika cümlesinden de çok zaman kalmadı, yakında anlamını çıkar… Büyük kıyametin ne zaman kopacağını ’’Allah bilir’’ de, geç.
Bu rüya her salikin kendine özel kıyametini temsil eden bir rüyadır… Genel kıyametle ilgili bir haberin senin gibi bir öğrenciye bildirilmesinin bir anlamı olamaz… İnsanlığa haber olmaktan çok öte olur… Öyleyse abestir… Yani akıl dışıdır.
Sen bu tecelliyi kendine yor… Yolculuğun hızlı, verimli demektir. Yolun doğru, çaban yeterlidir. Böyle devam ettiğin takdirde dileğin yerine gelecektir.
Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. ZEHRA dedi ki:

    merakla okuyor insan bu paylaşımları 2010 yılında yaşanmış durumlar yıl 2018 acaba bu kardeşimizin kurtuluşu nasıl oldu diye de sormadan edemiyor. ne durumda olduğunu merak edişimin sebebide yalnızca o erişti ise mutluluğa bende erişebilirim bende yapayım bende aynı yoldan gideyim düşüncesindendir lütfen yanlış anlamayın. allaha emanet olunuz hocam. keşke yapılan bütün ödevlerin sonuçlarını gösterir paylaşımlarda yapsanız.

    1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

      yüzlerce binlerce kişinin sonuçlarını mı derleyip yayınlayalım.onbinlerce sayfa görüşme temzilenip yayınlanmayı bekliyor.on tane editörüm olsa yetişemez.selam es selame