Rüyalarınız Çok Önemli (Vuslat Hanım’a Mektuplar 10)

Rüyalarınız Çok Önemli (Vuslat Hanım’a Mektuplar 10)

Rüyalarınız Çok Önemli

Hocam Merhaba;Uzun zamandır olmayan bir şey oldu dün gece yattıktan bir saat kadar sonra bir rüyayla uyandım yine…Bir cami avlusundaydık, bir kolumda babaannem, diğer kolumda anneannem , hadi namaz kılalım dedik camiye girdik.. Camide en önde anneannem, onun arkasında babaannem, onların arkasında da ben duruyorum arka arkaya namaz için Allahüekber diyoruz. tam ben de Allahüekber diyorum, babaannem bir anda yere yığılıyor camide, namazı mı kılayım babaanneme mi bakayım hemen diye düşünüyorum. Koşuyorum yanına vefat edecek sanırım, caminin iç kısmında ev gibi bi yerde kadınlar var herkese sesleniyorum ambulans çağırın diye… Kalp krizi geçirmiş sanırım… Öyle korkup uyanıyorum rüyamdan. Bu arada babaannem de anneannem de hala hayattalar. Haberci bir rüya olabilir mi hocam bu? Hayrolsun inşaallah.Tekrar yattım sabaha karşı da başka bir rüya gördüm

Mavi bir merdivenle çok yükseklere çıkıyorum çık çık bitmiyor merdivenler. Başka çıkanlar da var benimle birlikte merdivenlerden neşeli neşeli çıktım, sonra aşağıya inmeye başladım, neşeli neşeli iniyorum yine yani bi sıkıntı yok, merdivenlerin bi katında büyük abdest bozuyorum, insanlar aaa diyorlar büyük abdest bozdu ne de büyük. Umursamıyorum inmeye devam ediyorum, insanlara aldırmıyorum yoluma bakıyorum. İndikten sonra da yürüyüp gidiyorum.Bir de bir kaç gün önce kendimi bir gemide gördüm, beyaz bir gemi, kocaman büyük beyaz bir gemi bu. İçinde size bahsettiğim sinemaya birlikte gittiğimiz arkadaşım vardı ve birkaç kişi daha. Gemi karaya yanaşıyor, ama kara yüksekte, arkadaşlar çıkıyorlar gemiden ben çıkamıyorum karaya, bu bahsettiğim arkadaş benim çıkamadığımı görünce geri dönüp, elini uzatıyor gemiden karaya çıkabileyim diye. O esnada bir merdiven beliriyor, bak diyor gülerek, senin için merdiven bile oluştu burada, elini tutup merdivenden çıkıyorum karaya. Rüyamda bu arkadaşım eşimmiş…Hayrolsun inşaallah hocam rüyalarım böyle.
Merak ediyorum yorumlarını şimdiden…
Allah’a emanetim olunuz, ellerinizden öperim…

Rüyalarınızın üçü de güzel. Allah hayırlara getirsin. Merdiven çıkmak çok iyiye gelir. İnmek sıkıntı anlamındadır. Yahut maneviyatta gerileme olarak yorumlanır. Namaz kılmak camide olmak çok güzel rumuzlar. Kadın (dünya) dünyalık demektir. Olumsuz bir şey sezmedim… Gemi, deniz, merdiven, evlenmiş görmek hemen hepsi de güzel anlamları var. Allah hayırlarını artırsın.
Sağlık afiyet dilerim.

Hocam güzel olduğunu ben de hissettim ama anlamlarını bilmediğim için belki anlatırsınız diye size sorayım dedim. Hayırlısı bakalım. Gerçi babaannemin vefatı merdivenden inişim ve inerken büyük abdest bozmuş olmam bana olumsuzluklar hissettirdi ben onların durumunu merak ettim.

YENİ RÜYALAR…

Vuslat hanım; selam üzerinize olsun.
Merdivenden geri inmeniz gitgeller yaşadığınızı gösteriyor.
Çıkış mükemmel. Ama geri iniyorsunuz. Bu yeniden dünyalıklara yöneleceğinizi, nefsinizin galip geleceğini gösteriyor. Büyük abdest bozmanız da buna delildir. Büyük apdest bozmak mal ile dünyalık ile yorulur.
Esas bir diğer ipucu da mavi renkli merdiven; Mavi celaldır.
Nefsin en güçlü makamıdır. Utarit şerefinin rengidir. O makamdan geçmeniz zaman alacaktır. Sıkı mücadele yapmalısın. Zikirlerinizden fedakârlık yapmamalısınız. İbadetinize dikkat ederseniz zamanla terfi edeceğinize inanıyorum. Son olarak verdiğim ‘’el kuddusün el tahirun’’ esması sizi oradan kurtarır, bundan emin olabilirsin.
Bakınız; bu giriştiğiniz iş ve idealleriniz çok büyük idealler. Sen hayatın yegâne amacını, Hakk’a yaşarken ulaşmak olarak hedef seçtiysen, yolun yolkesenlerinin çok ve şedid olduğunu, mücadelenin de çetin olacağını başından biliyor olmalısın. Bu yolda içten ve dıştan zorlamalar olması doğaldır. Öncelikle nefsi olarak, zorlanacak sıkılacaksın. Nefsini terbiye ettiğinde celal sıfatı seni dışarıdan sıkıştıracak ve yolundan alıkoymaya çalışacaktır. Bu tabiidir. Unutma yetmiş ikibin perdenin ardını istiyorsun.
Karıncasın ama hacca gitmeye çalışıyorsun.
Sen yeterince mücadele edersen gün gelir öyle bir yardım alırsın ki, tayyi mekânla da hacca varıldığını görürsün ancak, bu senin gayretine bağlıdır.

Bu yolun yolcularından ömür boyu engellenenler olduğu gibi birkaç yılda yol alanlar, hedefe varanlar da vardır. Bu tamamen sana bağlı… Sen hedefinin büyüklüğünün bilinciyle hareket edip, gerisini tevekkül etmelisin. Allah yar ve yardımcın olsun. Selam es selame

Tarih:18 Kasım 2009 Çarşamba 11:43:27

Yayınlanma tarihi: 17 Nis 2020, 01:08

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X