Sigara nasıl bırakılır ?

9
17 views

Selamünaleyküm hocam.
Adım Ayşe, kızımın sayfasından yazıyorum. Gecen yıl bütün vücudumun seğirmeleri nedeniyle sizinle tanışmıştım. İlk zikrimi vermiştiniz.
Çok sorunlarım vardı. Araya ailevi sorunlar da girdi. Eşim telefonumu aldı. Ben de kızımın sayfasından sizi takip etmeye devam ettim. Ya latif zikrinden sonra sizden ikinci zikrimi almıştım ama başlayamadan telim elimden alınmıştı. Orada kaldı.

O kederle Rabbime yalvarırken ‘’ya müheyminün’’ esması gözümün önüne gelmişti. Manasını bilmiyordum. Araştırdım manasına baktım, hoşuma gitti.Uzun sure ona devam ettim. Sonra başka arayışlara girdim ve ‘’la ilahe illallahul melikul hakkul mübin’’ okuma isteği direk içime geldi. Manasına bakıp okumaya başladım.
Ancak inanılmaz başım dönmeye başladığından ve sabahları kalkmakta zorlanmaya başladığım için, ”ağır geliyor herhalde” diyerek bırakmaya niyetlenirken, yine de yüz defa okumaya devam ettim.
Dün gece çok ilginç şeyler oldu hocam. İçimden bir ses konuşmaya başladı benimle…Ve ben bu gün kendimi çok garip hissediyorum.
Bana o ses ‘’Allah’ın sana selamı var’’ dedi.
Hocam böyle bir şey olabilir mi?
Aklımdan soru olarak ne geçtiyse cevap verdi…
Bir an sizi düşündüm, hemen ‘’biliyor’’ dedi…
Hocam sizin için dedi ki ‘’siz onun müritlerisiniz, sizler için dua ediyor, sizi görüyor.’’ dedi.
Siz bizi görüyor musunuz hocam?

Çok soru sordum, cevapladı anında
ve
hemen kendime geldim.
’ben namaz kılmıyorum ki, nasıl böyle bir şerefe nail olabilirim’’ dedim. Euzü besmele Çekicem yedi defa, dedim. ‘’beraber çekelim’’ dedi.
Ben çektim hocam, sonrasında ‘’bana inan’’ dedi.
‘’seni görebilir miyim’’ dedim. ‘’duvara bak’’ dedi.
Baktım,’’ arkandaki duvara bak’’ dedi.
Oraya baktım, minicik bir pırıltı oldu geçti. ‘
’bu kadar küçük mü’’ dedim.
‘’ileride büyür’’ dedi.

‘’Ayetel kürsiyi çok seviyorum’’ dedim. ‘’o da seni seviyor’’ dedi. ‘’selamı var’’ dedi, hocam.
‘’her istediğin olacak’’ dedi.
‘’Doğru esmalarla bana bir Arapça kelime öğret’’ dedim.
‘’inna ileyhi raciun’’ dedi. ‘’bunu mu çekeyim’’ dedim,
‘’hocana da sor’’ dedi ve ekledi ‘’Taha suresini oku’’. Henüz okumadım…

Daha kızımın hayatıyla ilgili pek çok sordum, cevapladı. ‘’bunları başkasına anlatabilir miyim’’ dedim, size anlatabileceğimi söyledi.’’ Zaten görüyor’’ dedi.
Bana ne oluyor hocam; ben aklımı mı kaybediyorum.
Kendi kendim mi kuruyorum bunları, lütfen yardım edin.
Hala vücudumda seğirmeler var. Bana ‘’asla kötü konuşma’’ dedi.
Bazı kişileri ismen söyleyip ‘’onlara mümin esmasıyla dua et’’ dedi. Daha anlamına bakmadım. Hocam lütfen bana yardımcı olun. Yoksa kötü bir hayal mi benimkisi.
Ama uyanıktım ve her cevapta çok ağladım, şükür ettim. ‘’Çok sıkıntılarım vardı, çok isyan ettim’’ dedim, ‘’biliyoruz oradaydık’’ dedi. ‘’en güzel anlarındı, kısa zamanda tövbe ediyordun’’ dedi. ‘’onlar senin bugünlerin için sınavındı’’ dedi. Hocam ‘’ilyas as var mı’’ dedim. ‘’öyle biri yok’’ dedi. ‘’Hızır as’’ dedim, ‘’her yerde’’ dedi. Lütfen bana sen delirmişsin demeyin, yardım edin, hocam iyi geceler.

-Selam es selame,Azizem
Hayır Allah şahidim olsun ki sen delirmedin… Aksine tertemiz, kutsi bir akıl ile şereflendin. Rabbimiz sana yar ve yardımcı… Kalbine güven, rabbine şükret.. Namaz ve zikre dön, Allah’ın izniyle.
Bana henüz yazmadıklarını da yaz. Şimdi yaz, inşaallah. Rabbime emanetimsin. Bu beşeri Akl-ı Maaşı boş ver. Şu andaki aklın nurlanmış, kutsileşmiş. Yaşadıklarını kimseye anlatma, benden başka.

Sen ne güzel insansın, maşaallah.
Allah seni seviyor, sen de Allah’ı ve dostlarını sev…
Sev ki her zaman, herkese hayır dua et. Ümmetin, milletimizin dua erlerinden ol. Asla hiç kimseden nefret etme. Herkes kaderini yaşar, kimseyi kınama. Kötü durumları yaşayanların daha çok hayırlı duaya ihtiyacı var. Onlara beddua değil, dua lazım ki kendilerine rabbimize ve yaratılmışa dost olsunlar, cenneti hak etsinler. Allah sana nasıl yardım ediyorsa sen de dua ile onun severek yarattığı kullarına yardım et. Maddiyatının elverdiği kadar parasal yardım yap. Bir lira olsun yahut bin, on bin… Gücüne göre sadaka ver. Görüşmek üzere. Selam es selame. Yaz bana.

*Selam es selam hocam… Allah’a çok teşekkür ederim… Çok şükür hocam… Size de çok teşekkür ederim… Kızımla ilgili aklımdan geçenlere anında cevap geldi hocam. Kızımın bir çocuk doktoru olacağını söyledi. Ben de ‘’o çok hassas, doktor olmasın,’’ dedim. ‘’islam ülkelerinin böyle insanlara ihtiyacı var’’ dedi. ‘’o doğduğunda sen dünyalık bir kelam etmeden ilk önce onun kulağına dua okudun, hayırlı evlat, hayırlı kul, hayırlı insan olsun diye, biz oradaydık’’ dedi.

‘’Sizi nerede bileceğim’’ dedim. ‘’Sağ avucunun içindeyim’’ dedi. ’Yine görüşebilecek miyiz’’ dedim, ‘’her an’’ dedi. Çok hızlı cevap veriyordu hocam. ‘’Hızır as. mı ben hiç gördüm mü, onu merak ediyorum’’ dedim… ‘’çok gördün’’ dedi. Çok gelmiş bana hocam…’’Bizim kısmetlerimiz mi kapalı’’ dedim. ‘’hepsi sınavın’’ dedi.

‘’Bundan sonra sınavım yok mu’’ dedim… ‘’artık faydalı işler yapma zamanı’’ dedi. ‘’Çok tembelim, namaz kılmaya üşeniyorum’’ dedim…’’o da olacak’’ dedi… ‘’hay ve kayyum esmalarını çek, ama önce yedi Euzü besmele çek’’ dedi.
‘’Kapanmalı mıyım’’ dedim. ‘’on yıl sonra kapanacaksın’’ dedi. Hocam ayrıca kızıma da 23 yaşında bir güzel ilim geleceğini söyledi. Hissettiklerimi nasıl kabıma sığdırıyorum, bilemiyorum hocam. ‘’Taşıyorum, biriyle paylaşmam lazım’’ dedim, sizi söyledi hocam. Peygamberimiz de bizi hep görüyormuş hocam. ’’O tırnaklarını kes’’ dedi. ‘’Şimdi mi’’ dedim. ‘’hayır, öğleden sonra saat üç te’’ dedi.

‘’Sigara nasıl bırakılır’’ dedim. Ben bırakamıyorum, dedim… ‘’bir miktar çayı ayır, içine niyet ederek yedi Euzü besmele üfle, bunu yedi gün yap, yedinci gün sigarayla beraber içtiğinde bir daha içmezsin’’ dedi…

-Maşaallah barikallah. Rabbim senin vasıtanla bizlere lütfediyor. Bunu okuyanlar durup yeniden okuyacaklar inşaallah. Elbet nasipli olanlar gerekli dersleri çıkaracaklar. İnşaallah tövbe istiğfar ederek allah yolunun yolcusu olacaklar. Rabbimizin bu çağa hizmet eden bir kutlu kulusun maşaallah. Hemen daha önce verdiğimiz zikri ile ve usul ile yeniden namaza ve zikre başla, inşaallah. Ümmetin ve milletimizin senin gibi rabbimize yakın kullara ihtiyacı var. Yazmak istediğin veya rabbimiz yaz dediği her şeyi bu güzel dilinle, kelamınla yazmayı sürdür.
İnşaallah görüşmemizi ismini açık etmeden, nasipli kullar okusun, ibret alsın diye, yayınlayacağım.
Selam âlemlerin rabbi olan Allah’a, Âlemlere rahmet olarak gönderdiği resulüne ve resuller tespihinin imamesi sevgili resulü muhammedin sa. ailesine, ashabına, Âdem as dan efendimize kadar gelmiş geçmiş resullere, nebilere, velilere, sâlih kullara ve senin benim ceddimize, okuyanların cetlerinin cümlesinin üzerine öncelikli olmak üzere on sekiz bin âleme olsun. Allah güzeldir ve güzeli sever. İnnallahe cemilün yûhubbül cemal. Selam es selame
Hacı Ali Bayram gönderdi

9 YORUMLAR

 1. Kapanmalı mıyım nasıl bir sualdir? cevaba zaten şaşırdım kaldım. Bazı yerde nefis konuşmuş olamaz mı? Çünkü bu kadar süre -kapanmazsa- günahını çekecek.Kadınsa ve İnanıyorsa kapansın şimdiden.Emir büyük yerden.Yok ben sadece zikir çekmeyi seviyorum da Mevlânın emri -sümme haşa- geride dursun derse o da Mevlâyla kendi arasında tabî bir şey diyemeyiz.

  • beşer akıl öyle der..küll akıl ise allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz,bir herşeyi bir kader dahilinde yarattık der.ecel gelince bir saat sona öne alınmaz demek kaza anın yanı yaretılma ,zahire zuhur andır.kelamdan hakikate geçiştir.selam es selame

 2. ‘’Sigara nasıl bırakılır’’ dedim. Ben bırakamıyorum, dedim… ‘’bir miktar çayı ayır, içine niyet ederek yedi Euzü besmele üfle, bunu yedi gün yap, yedinci gün sigarayla beraber içtiğinde bir daha içmezsin’’ dedi…
  selamun aleykum bayram bey bu kısmı açıklarmısınız çok güzel ve faydalı bir paylaşım daha .
  Günlük içtiğimiz demlenmiş çaydan 7 gunde 1 su bardagı yapacak miktarda okuyup bırıktırıyormuyuz?
  Bu derde muzdarşp çok kimse var çok önemli teşekkürler…

  • bir kapalı kaba içtiğiniz çaydan bir kısmını ayırın..üzerine yedi euzü besmala çekin huhhlayın..ağzını kapatarak buz dolabına koyun.
   her gün o çaya üzerine aynı okumayı yapın.yedinci okumadan sonra o çayı sigara ile birlikte için selam es selame

   • Selam es selame hocam.Aaaa ben öyle yapmadım ama 🙁 çayı biriktirmedim hep içtim.Sadece euzübesmele çektim 7 kez.bereket adlı yazınızda da yorum yaptım az evvel.ben yapmaya başladığımın akşamı cigerlerım temızlenmeye başladı.Afrdersınız balgam sökülüyor çok fazla.Sabah aç karna birde yatmadan önce 1 t kaşık bal 1 ç kaşığı toz zerdeçalı karıştırıp yıyorum.Ardından adaçayı içiyorum.çok iyi gelıyor ciğerlere.muhteşem temızleme sağlıyor.Ama ben çayları biriktirmedim hocam içtim, belki öylede oluyordur ne dersiniz ? Günde 1 çaydanlık çayı içen ben 1 bardağı zor bitirıyorum çünkü.soğudum resmen.Önemli olan niyettir belki de değilmi hocam.Selam es selame ????

 3. Teşekkür ederim ???????? ???? Allahımıza şükürler olsun.Bize bu bilgiyi veren O,verdiren O, ulaştıran O,hamdolsun ????selam es selame

 4. Selam es selame hayırlı akşamlar hocam teyzemin çocųkları iki oğlų alkol kullanıyor teyzem dualar deniyor ama vaz geçmiyorlar çok seviyoruz alkol kullanmayı diyolarmış her fırsatta içki içiyorlar bunjn için bir yönteminiz varmı önereceğiniz sıgarayı bırakmak için önerdiğiniz gibi

  • anneleri içkiyi bırakmaları niyetiyle onlara çay verdikçe bu usulu çay bardaklarına okuyarak versin.denesin allahın izniyle inşaallah şifa olur.yedi gün üst üste her çay servisinden bunu yapsın.selam es selame

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here