Sıfırdan başlamak

20.11.2016
275
Sıfırdan başlamak

Sıfırdan başlamak

İyi günler hocam; yazılarınızı okuyorum, namazlarımı zaman buldukça kaçırmamaya dikkat ediyordum. Rüyamda iki esma verildi, ikisini de okunmaya çalıştım.

Çok garip bir rüya gördüm; türbe başında fatiha okudum. Türbe Vedud hz ninmiş. Araştırdım gerçekten Vedud hz varmış. Çok etkilendim. Rüyalar gerçekten haberler veriyormuş.

—Selam es selame. Yazıyı okuyun inşaallah benimserseniz düzenli zikir yapalım ve o vedud esmasını da vakti gelince çekelim. Selam es selam e

http://www.hacialibayram.com/sizin-icin-sectiklerimiz/zikre-ilk-adim-zikir-ve-adabi.html

Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)

ZİKİR ve ADABI “Tez erişti seherler canların meclisine Yürek hâlâ yanıyor halde maşallah kaldı Şifalar sundu zikir, bir garip dertlisine, Unutuldu kelâmlar dilde bir ALLAH kaldı…”

*İyi günler hocam, çok değerliymiş verdiğiniz zikir. Anlamına baktım. İçimden vesveseleri bir atabilsem, çok güzel olacak her şey inanıyorum. Talihsiz bir olay yaşadım. İşletmem şu son olaydan sonra hep zarar etti, toparlayamadım.

Her gün dua ettim sabaha kadar. Üç ay varımı yoğumu götürdü. Ailemi de zor duruma düşürdüm. Şimdi her namaza durduğunda neden yârdim etmedin? isyanı beliriyor kafamda.Dükkânı devrettim ama bir yığın borcu var daha. Namaza durunca istemeden de aklıma geliyor, ağlamaya başlıyorum.

Nasil yenerim bu vesveseyi… Size bunu yazıp yazmamakta kararsız kaldım.Şimdiye kadar her sorunumu içimde hallettim ama her gün günaha gidiyorum diye korkuyorum. Herkes kazanırken ben kaybettim. Beyhan.

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Herkes kazanmıyor. Size öyle gelmiş. Çevreniz sizi yanıltmış. Gönderdiğim yazıyı okudunuz mu? Biz zikir yapmak isteyenlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çok yoğunum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. İsyan derdi artırır. Suçu nefsinizde arayın. Öyle diyor efendimiz, ‘’dertleriniz günahlarınızdan ötürüdür tövbe ediniz.’’ selame es selame

*Ya latifun zikrine başladım dün, bir de Estağfurullah okuyorum, sizin yazınızdaki gibi.

—Çok güzel. Maşaallah barikallah, rabbim yar ve yardımcındır inşaallah. Salâvatı okumayı da ihmal etmeyin. Yazıları yeniden yeniden okuyun ve ince ayrıntıları kaçırmamaya çalışın. Hatasız çalışan hedefine erken ulaşır. Selam es selame

*Hocam iyi günler

Çok yoğunsunuz biliyorum. Uzun zamandır ilk defa rüya gördüm. 3 çeşit tatlı ikram edildi rüyamda. Üçü de çok güzel gözüküyordu. Birde ahşaptan bir ev camsız, duvarsız bir tepede, tepeden bakınca deniz var ama deniz selvi ağaçlarından az gözüküyor. Doğu tarafına bakıyorum, deniz tamamen gözüküyor.

Diyorum ki eşime, insanlar burayı neden tercih etmiyor ki. Çok huzur verici bir yer.

Sonra eşim; ‘’ evin ön tarafına kamelya yapacağım, daha güzel olacak burası’’ diyor.

Sağlıkla kalın.

Selam es selame; Rüyanız hayır haberler dolu maşaallah..Zikirlerinizin hemen etki ettiğinizi rüya görmeye başlamanızdan anladınız tabii..Ve maşaallah eviniz şimdilik duavrsız ve penceresiz ama tepede…Ve deniz uzaktan da olsa görünüyor…Üstelik eşiniz manzarayı ve evi daha yaşanılır hale getireceğini KAMERİYE yapacağını müjdeliyor..Kameriye İslami hayatı ve huzuru simgeliyor biliyor musunuz.Sabırla zikirlerinize devam edin..Bulunduğunuz yer ve makamlarda insanlara göredir. Neden tercih etmezler bu yerleri, makamları bir türlü anlaşılamaz. Çok mal mı gerekir bu geçici hayata çok huzur ile Allah’ın zahirini yaşayıp batınını düşlemek mi? Selam es selame.

Not; Beyza hikâyesinin devamını yazmayı sürdüreceğiz ki, yıkımdan allaha yönelerek nasıl bir imaret çıkar görelim inşaallah…

ANLAMAK ZOR

Akıyoruz bir uçtan bir uca
Hayat ırmağının düzünden tersine
Tersinden düzüneYokuşlar çıkarak, inişler inerek
Dursuz duraksız
Bilinmezler denizidir yüzdüğümüz
Uçsuz bucaksız

Bir yönden var oluşa
Çabalarımız
Bir yönden tükenişe
Bulup yitirmeye
Yitirdiklerimizi bulmaya uğraşımız

Adımız Adem
Sanımız yokluk

Olumsuzdan olumluya
Olumludan olumsuza
Durmaz akarız
Biteviye
İlahi düzenin şenlerine bakarız

Günahlarımızla, sevaplarımızla
Kılıçtan keskin mi keskin
Kıldan ince mi ince
Köprüler geçeriz durmadan
Kudret şarabıdır içtiğimiz
Kevser ırmağında, yedi kurnadan

Adımız Adem
Sanımız yokluk

Hayat tarlasında harmancıyız
Yabasız oraksız
Yaratan yaratılmışla özdeş
Yaratılan Yaratanla hemhal
Öyle bir sır ki anlamak zor
Anlatmak olanaksız

Ilgın-1994

Hacı Ali Bayram

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.