ŞEYTAN asla PES ETMEZ.

20.07.2020
83
ŞEYTAN asla PES ETMEZ.

ŞEYTAN asla PES ETMEZ.

-Rüyada denizdeyim, 2 kayık var, 4 kişiyiz.. Denizde bomba hazırlamaya çalışıyoruz hocam. iki kayıkla beraber, kayıkların biri çift katlı, malzemeleri topluyoruz kayıkla çekerek. Bombayı hazırlıyoruz, büyük bir bomba, yağmur yağıyor, o ara bomba hazır olunca kıyıya çıkıyorum. Liman gibi bir yere, askeri bir liman gibiydi.

-Selam es selame. Allah yolunun her kademesinde şeytan güçlü bir askeri ile veya güçlü bir hilesi ile müminin karşısına dikilir ve kendisine çalmaya çalışır. Hidayetten delalete düşürmek ister. Trafik levhasını ters gösterip aksi yöne yönlendirmek ister. Bu sebeple rehbersiz hiç bir karar verilmemeli. Her yol ayrımında rehberine danışmadan istikamet belirlememelidir. Gördüğün askerler hangi milletin askerileri yazmamışsın.

-Bizdendi.

-Bombaları onlara mı atacaktınız. Savaşınız onlara karşı mıydı?

-Yok, hocam denizin ortasına kurduk, çıktık, dosttu onlar. Savaş ortamı yoktu, sadece bomba hazırladık, çıktık.

-Onlara destek mi veriyordunuz. Lojistik destek mi? Şu anda hangi zikirdesin.

-Evet hocam. Galiba hocam, parçaları topladık çıktık. Ya latiyfun hocam.

-Tamam. Sayıyı artır. Başına ya Kuddusün ya Tahirun esmalarını ekleyerek oku.

-Bir önceki zikrim Maide.51 ‘’ Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirinin dostudurlar. İçinizden kim onları dost edinirse, o da onlardandır. Allah zalim topluluğa hidayet etmez.”

-Güzel. Senin Yahudi ve Hristiyanlardan arkadaşın varmıydı, öncesinde.

-Bildiğim yok hocam. İnançsız arkadaşlarım var.

-Şüpheli olanlar var mıydı sence.

-Hiçbir şeye inanmıyor.

-Anladım. Onlarla bağını kopar. Bir araya gelme, tartışma. En kısa zamanda ilişkini sıfırla.

-Aynı arkadaşı benle namaz kılarken gördüm hocam, bana tabii olmuştu, Rüyamda.

-Sen ondan koparsan, o sana gelecek demektir.

-Sürekli anlatıyorum aslında, anlıyor ama zayıf.

-Senin dinin sana, benim dinim bana, de ve uzaklaş.

-Tamam hocam.

-Senin uzaklaştığını anlarsa sana katılacak, bir kişinin imanına vesile olacaksın. Eğer onunla olmaya devam edersen, seni yolundan alıkoymaya çalışacak. Şeytan onlarla seni yolundan etmek istiyor. Geri kalmana sebep olur.

-Benim değerlerime çok saygı duyar, hocam.

-Kaybedenlerden olma inşaallah, öyle görünmesine aldanma, o bir şeytan taktiğidir. Saygı duymasa tartışmaz, ayrılırdı. O nedenle seninle kalmak istiyor ki imanına zarar verebilsin. Dediklerimi fazla sorgulama. İzin verme çelişkiye. Hocam dediyse vardır bir hikmeti de ve dediklerime uy.

-Tamam, hocam inşaallah yapacağım

-Allah seninle ilgilenmemi istemezse, zamanımı başkalarına veririm. Ben de bir emir kuluyum. Aklıma eseni yapamam. Kendini arındır. Emeklerin boşa gitmesin Allah’ın izniyle. Sendeki emeğim de heder olmasın. İkilemden çık. Rabbine sığın ve tam teslim ol.

-İnşaallah hocam çabalıyoruz.

-Yolumuzun aydınlık olduğunu, çok yardım aldığımızı anlamış olmalısın.

-Rabbimizin verdiği güç ve kuvvetle elimden geleni yapıyorum hocam. Teheccüdü bile aksatmamaya çalışıyorum. 9-8 vakit namaz kılmaya devam ediyorum. Özellikle Zülfikarlar olarak toplanıp bu rahmete girdiğimden beri, bazı şeyler daha da güzelleşti. Kolaylaştı, rahmeti hissediyorum hocam. Kalbim daha da yumuşadı bir haftadır. Rabbimin rahmetiyle gayret ediyorum. Tesbih namazı kılıyorum bir haftadır. Eskiden ara ara kılardım. Dünyalık işleri daha aza indirdim.

-Şeytanın Allaha savaş açtığını, sırat üzerine oturup sana ulaşmaya çalışanları engelleyeceğim diye açık açık niyetini, işini,görevini deklere ettiğini ayetle bildirdi rabbimiz, değil mi?

-Yardımı ve rahmeti gözümle görür gibiyim. Evet hocam.

-İstersen o ayeti bul ve bir kere daha dikkatle oku ve tefekkür et. Sıratın başında duracağım demiyor, köprünün üstüne oturacağım diyor. Yani son dakikada bile tehlike geçmiş sayılmaz. Her merhalede karşına bir değişik kılıkla çıkacak. Bir yerde ise işte Allah benim diyecek. Deccal Allah’ınız benim der… İfadesini durdun mu?

-Çıkıyor hocam, bana ulaşamayınca en yakınlarımdan geliyor. Duydum büyülü işlerle birçoklarının imanını alacak.

-Evet. Seni ikna edemeyince çevrenden saldırır. Eşin ve çocukların onun askeri oluverir. Annen, baban, dost, akraba, herkesi kullanır.

-Yaşayıp gördüm, görüyorum, hocam Aynen dediğiniz gibi. Allah razı olsun hocam, durmak yok yola devam…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.