Rabbim: “Kalplerin ve her şeyin sahibi benim”

03.02.2022
434
Rabbim: “Kalplerin ve her şeyin sahibi benim”

Rabbim: “Kalplerin ve her şeyin sahibi benim”

Gökler ve yerler arasında herşey benim hükmümdedir” dedi.
*Selam es selame
Sevgili hocam hayırlı sabahlar.
Dün gece keşfimde kalplere nasıl bakabildiğim gösterildi.
“Kalpler ancak Allah’ın elindedir” sırrına ve ilmine mazhar, müyesser oldum. Rabbimin bakmama izin verdiği kalp, yeşil iki nurani varlık tarafından getiriliyor. Kalbin üstünde küçük bir delik açılıyor. Oradan içeri bakabiliyorum.
İçerdeki sıkıntı yaratan sebepleri görüyor, kişinin hüznünü anlıyor, kişinin hayatını değiştirebilecek çözümleri bularak kişiye iletiyorum. Bu yolla şimdiye kadar kaç kişiye faydam oldu. Tabii ki bunlar izin verilen şekilde gerçekleşti.
Bazılarında ise kalpteki büyük günahların hasarlarını anlayabiliyorum. Büyük günah işlemiş olan kişinin kalbinin bir kısmı kararmış oluyor… Bunun ürkütücü görüntüsü bir süreliğine gözümden gitmiyor. İşlediğimiz günahlar kalplerimize o kadar yansıyor ki “istiğfar kalbin cilasıdır” cümlesinin ne demek olduğunu çok iyi anlıyorum.
Geçenlerde grubumuzdaki bir Zülfikar’ın kalbindeki feryadı bana iletildi. Kendisi bana yazmadan ben kendisine yazdım. Ve kendisi nefsini yenmeyi başardı. Kendini toparladı ve ayağa kalkıyor maşaallah. Aşağıda onun yazdığı bir bölümü paylaşıyorum.
“İnşallah Baştan başladım. Dediğin gibi grup zikri oruç ya latifin ya latif çekiyorum. Bu Üç ayları rabbimin desteği ve izni ile en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum”
Bu ışık kendisine verildi ya… Rabbime hamd olsun… İlmi verene şükürler olsun… Sevgili hocam sizin kalbinizin küçük bir kısmına izin verilmişti… O merhameti gördüm orda… Keşke sizin gibi olabilsek.
Ve yazmakla Emrolunduğum ayeti kerimeyi yazıyorum:
“De ki: “Ben size, Allah’ın hazineleri benim yanımdadır, demiyorum. Ben gaybı da bilmem. Size, ben meleğim de demiyorum. Ben sadece bana vahyolunana uyarım.” De ki: “Hiç kör ile gören bir olur mu? Siz hiç düşünmez misiniz?”(Enam 50)”
Kalpler rabbimin elindedir. Bu yazıyı okuyan herkesin istiğfar etmesinde feyz olur inşallah. Ellerinizden öpüyorum. Selam es selame.
-Selam es selame Aziz kardeşim İlhancan. maşaallah barikallah kesiflerine. Enam 50. ayet yazdıklarını açıklamak için mi yazıldı  Zikir olarak mı tavsiye ediliyor 
*Açıklama sevgili hocam. Dünkü hüznüme istinaden yazdırıldı. Dun size yazdıktan sonra açtım ellerimi dua ettim alemlerin rabbine. Dedim ki ‘’ben sizden ne gelirse razıyım. Yusuf suresi 86. Ayeti benim hayat ışığım. Onunla dua ettim. “Yusuf : 86: Ya‘kūb da şöyle dedi: “Ben acımı ve kederimi ancak Allah’a arz ediyorum ve ben sizin bilmediklerinizi Allah’tan gelen bilgiyle biliyorum.”
Aksamda keşif başladı sevgili hocam.
*Selam es selame.
Sevgili hocam evdeyim ve kalbimden bir perde geldi gözüme. Geçen ki keşfimde siz Şeyhülislâm olmuştunuz ya hani. Sizden bana ferman geldi. Altında sizin mührünüzü taşıyan fermanda; İlhan Münacat yazacaksın diye yazıyordu.. Ben de talebelere bildirdim. Kendimde yazmaya başladım. Bir sayfa doldurdum. Keşif sonlandı.
Münacat hayatımda duymadığım bir kelime. Anlamına baktım. Rabbimize dilekte bulunma anlamını taşırmış. Hayırlara gelsin inşallah. Keşif sonunda yazmam emir buyruldu yazdım. Ellerinizden öpüyorum.
Selam es selame. Sevgili hocam,
Dünkü münacat keşfimin kalanı gece zikrimde gösterildi keşfimde.
İlk beyitti hatırlıyorum sadece.
Bir küçük kerametle “ا”(elif) olduğumu sandım. Halbuki ben “و” (vav) mışım bilemedim.
Ruhumu Hakim sıfatına teslim ettim. Tevvab olarak affeyle bizi.
….
Gerisi parça parça aklıma gelip gidiyor. Bu beyitleri yazdıktan sonra bana emanet ettiğiniz Yeşil kitaptan hacet ile ilgili olan Arapça yazıyı ekledim. Talebelerden de topladım kağıtları.
Camın dibine 6 beyaz 1 yeşil güvercin geldi.
Talebelerinkini beyazlara bağlamam buyruldu. Buyrulduğu gibi yaptım.
Kendiminkini yeşil güvercine bağlamam buyruldu. Harfiyen yaptım ne dendiyse.
Güvercinler ayrı yönlere havalandı.
Yeşil güvercin yükseldi, yükseldi, yükseldi ve gözden kayboldu.
Çok kısa zaman sonra direk huzura alındım.
O ruhumu mest eden, gördüğümde beni benden alan, kalbime dokunan nurun önünde buldum kendimi…
Rabbimiz: -“sana bahsettiğim lütuflardan dilediğin gibi faydalan. Ve sana verdiğim ilim ile ilimlen ki çevrene faydan olsun. Fayda vermeyen, verilmeyen ilimden sakın”
Ben: -“emredersiniz yarabbi, emredersiniz alemlerin hükümranı” dedim.
Dün duyduğum sesler geldi yine kulağıma o an. İnsanlar resmen dua dileniyordu. “Ne olur bana da dua edin” diye. Anlamadım ne olduğunu ve “ne yapmalıyım ya rabbi” dedim.
Rabbim: -“dua da bir rızıktır. Senin her akşam ettiğin “rabbim ettiğim dualardan hasıl olan sevabı soyu sopu kesilmiş, nesli tükenmiş, bana zerre kadar dua yok mu? diyen kullarının ruhlarına hediye eyle” duan ile dualanan, rızıklanan kullarımın sesidir” dedi.
Ben: -“ya rabbi dualarımı kabul buyur” dedim.
Sonra bir sessizlik hakim oldu sevgili hocam.
Bir ruh geldi.
O kadar beyaz, o kadar temizdi ki… Muhammed Ali Cinnah’tı bu.
Sureti verildi, karşımda durdu. Sizin söylemiş olduğunuz gibi “her ülkenin imamı vardır” sözünüzün senedi gibiydi. Kendisi Pakistan’ı kuran ilk imamdı. Buda’dan, ineğe tapanlardan kurtarmıştı oradaki tüm herkesi. Hilalin zaferinde emeği vardı.
Mübarek ellerinden öptüm. Sarıldık. O da alnımdan öptü gitti.
Rabbimiz: -“sana hakim sıfatımı işte bu yüzden verdim. Meydana gelen her olayda kendinde ve dışarda verdiğim ilim ile hükmediyorsun. Herkes de fark ediyor. Kalbinle ne istediysen vermedim mi?” Dedi.
Ben: -“şükran sana ya rabbi, şükürler olsun ya rabbi. Hepsini fazla fazla verdin. Beni razı ettin. Dilerim ki sen de benden razı ol. Beni koru ve bu yoldan ayırma.”
Rabbim: -“kalplerin ve her şeyin sahibi benim. Gökler ve yerler arasında herşey benim hükmümdedir” dedi.
Secdeye kapandım. Sürekli secde ettim. Tesbih ettim rabbimizi. O nur geldi beni kapsadı. Kalbime birşey yaptı. O an sağ pazum orda şiddetli seğirdi ki 7-8 gündür durmadan seğiriyor.
Bir dua ettim o anda: “Rabbim yalnız sana kulluk eder, yalnız senden yardım dilerim. Hüznümü, derdimi ve sevincimi ancak size açarım. Hakkımda hayırlısı ve bana uygun olan neyse bunu bana vermenizi dilerim” dedim.
O kocaman nur küçücük oldu. Sağ gözümün pınarından içeri girdi ve kalbime kadar indi. “İsteğin verilmiştir” dedi.
Keşfim sonlandı.
Unuttuğum yerler için affedin. Sizi çok seviyorum. Ellerinizden öpüyorum. Selam es selame.
– Selam es selame aziz kardeşim ilhancan. Maşaallah barikallah keşiflerine…Alemlerin rabbine hamd ve şükürler ederim. Bu kadar net bilgilerle kerametlerle bu zamanın insanını uyardığı ve bilgilendirdiği için. Yorumdan yanılgıdan uzak keşflerin devamı dileğimizdir. Sevgili okur; lütfen şimdi başa dön ve tefekkür ile bir kere daha oku bu ilahi ikramı. Ve bir zaman geçtikten sonra inşaallah bir kere daha okumak üzere söz ver kendine. Öğrenme aralıklı tekrarlarla olan bir iştir. Vesselam.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X