Rabbim beni muhatab aldı

Rabbim beni muhatab aldı

human46-1Selam es selame hocam; inşaallah iyisinizdir. Hocam sağlığınıza duacıyım. Uzun zamandır, belki bir seneye yakındır rüyalarımı hatırlayamıyorum. Her sabah rüya gördüğümü bilerek kalkıyorum, tüm zorlamama rağmen hafızamı, rüyalarımı bir türlü hatırlayamıyordum.
Bu gece ki gördüğüm rüyayı hatırlamama şaşırdım. Derslerime başladıktan sonra olması ilgimi çektiği için anlatmak istedim size.
Bir ayakkabı mağazasındayım, satıcı genç bir erkek, iki ayrı çeşit yarım çizme veriyor denemem için. Bir modelin tekini bir ayağıma, diğer modelin tekini de bir ayağıma giyip aynada bakıyorum. ikisi de siyah yarım çizme. Biri sivri, yüksek topuk, biri daha rahat kalın topuk. Öteki çok zarif duruyor, kalın olanda güzel, içimden sivri olan zarif ama kalın olan hem rahat hem güzel, bunu mu alsam diye düşünürken uyandım.
Belki çokta anlamı yok rüyanın ama dediğim gibi uzun zamandır hatırlamayışımdan dolayı önemsedim hocam. Allah a emanetsiniz. Ellerinizden sevgi ve saygıyla öperim.

faviconSelam es selame, Önemli, hem de çok önemli. Ayakkabı dünyalık hemen her şeyi anlatır.Öyle çok şeyi anlatır ki bir risale ile bile tam olarak anlatılamaz..  Ayakkabılarını değiştirmek istemen, değişim başladı demektir. Çevren, talihin hemen her şey hızla değişecek. Ancak halen siyah ayakkabılar peşindesin… Şua anda hemen her alanda hiç de kolay değilsin. Her taraftan karanlıklarla sarılmışsın adeta. Okuduğun zikir işte o karanlıklardan (seni affedilerek) çıkaracak. inşaallah beyaz ayakkab (veya yeşil) aldığını veya giydiğini gördüğün gün kurtulmuşsun demektir. Bunun için de çok gayretli çalışmalısın. Seccadelerimiz kurtuluşun kapısıdır, rabbimizden istemekten başka çare yoktur…Ya hatalarımızın karşılığını cehennem misali sıkıntılarda öderiz yahut kendimizi tövbe istiğfarla veya bu şekilde tespihlerle bağışlatırız. Bu ”ya latıfün ya latıf bi lutfikel hafiyyü bil kudretilleti isteveytü biha alel arş” zikirine yazılarımda arınma duası diyorum…her bunaldığımda okumaya başlarım ta ki o sıkıntı geçene kadar .bazen yedi günde geçer bazen 21 günde bazen de kırk gün okurum. Süreyi kusurumuzun şiddeti belirliyor.”Dertleriniz günahlarınızdan ötürüdür tövbe ediniz” buyurmuş efendimiz..

*Selam es selame. Hocam belki tuhaf ama çok sevindim. Yani sonuçta zulüm ve karanlık ile sarılmışım ama olsun rabbim bu rüya ile beni muhatab aldığını gösterdi, umudum arttı. Gayretim arttı şükür. Başaracağım inşallah hocam. Siz yeter ki beni yalnız bırakmayın. Allah’ıma emanetsiniz. Ellerinizden muhabbetle öperim.

*Karanlıkları aralamışsın ki durum tespiti yapacak kadar aydınlık oluşmuş.
Bu doğru yolda olduğunu anlatmıyor mu? Selam ve dua ile. Durmak yok yola devam.

*Tamam, hocam çooook sağolun var olun veee hep benim rehberim olun, rabbim uzuuun bereketli ömür versin size.

Değerlendir
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir