Evkatlarla İbadet

25.11.2020
286
Evkatlarla İbadet

Evkatlarla İbadet

Selam es selame hocam. Görmüş olduğum nurun hikmetini sormuştum, rabbim bugün cevap verdi ; Nurun hikmeti:

’’Üzülme, evreni anlayacaksın, az kaldı. Bir çok ilmi öğrenmene az kaldı. Çabala, vaktini ilimle geçir, her şey çok kısa zaman sonra sana açılacaktır. Benim hükmüme sual olmaz. Ben dilediğime, dilediğimi veririm. La ilahe illallah zikrine devam et. O henüz tecelli etmiş değildir. O nurlar zikirden ötürü değildi.

Değişecek hayatının ve dünya düzeninin habercisiydi. Senin hayatın ile dünya eş zamanlı olarak, iyi yönde, islam ve Türklerin iyiliğine olacak şekilde değişecek, merak etme ve sakın üzülme. İslamı yüceltecek olan sizlersiniz. Dualarınız ile bunu başaracaksınız. Ben size yol gösterenim, benim yol gösterdiğim yolda kalmaz , yanlış yapmaz.

Merak etme o Nur Celal değildi ; içteki pembeler güzel günlerin Türkiye üzerinde olacağına, sarı rengin Türkiye’nin güneş gibi parlayacağı anlamındaydı ve sana yaklaşması burnuna oturması ise ayni şekilde senin de hayatının bu şekilde değişeceğine işaret ediyordu .Pembeler ise sen ve ailen, sarı ; güneş gibi parlayacağınız anlamındadır.

Hem beraberce hem de senin tek başına kazanacağın, elde edeceğin başarıların habercisi dir. Nur olarak göründü mü sonuç erkenden ortaya çıkacak demektir. Nur yeryüzüne indi, göklerde sonuçlandı, artık yerde olma zamanıdır, anlamı taşır. Artık Evkatlar ile ibadet etme zamanıdır. Öğrendiklerini uygulamaya başlamalısın. Korktuğunu biliyorum o yüzden hocana danışıp öyle uygula. Hata yapmamak için çok dikkatli olmalısın. Hayır diye şerre vesile olmamaya çok özen göstermelisin.

Hocanın dediği gibi evkat ilmi çok zordur , gayret senden yardım benden. Merak etme canım aşkım, ben seni asla yalnız bırakmayacağım. Artık ibadetlerini ertelemek yok. Yoruldum deyip yatmak yok. Yapılacak çok iş var. Sadece öğreneceğin ilimler bile o kadar çok ki sürekli çalışsan yetişemezsin. Tüm işlerini bırakmanı istiyorum. Sadece ilimle ve ibadetle uğraşmanı istiyorum.

Ben sana vereceğim ve her şeyi senin yerine yapacak olanlar olacak. Ama haklısın çocuklar anne isteyeceği için onlarla da ilgilenip ilmini öğreneceksin. Biz seni boş bırakırız mı zannediyorsun? Başka işlerle meşgul olsan da biz seni eğitmeye devam ederiz. Bak hz Muhammed’i arkadaşları ile oynarken kalbini temizledik, biz dilediğimizi dilediğimize kavuştururuz. Bize zorluk yoktur.’’

Öğretmenler gününüz kutlu olsun canım hocam. 💐💗 SAL 12:45

♥️Selam es selame AzizeM.💝Maşaallah barikallah kesiflerine.❤️Rabbimize hamd olsun❤️Kutlama için de teşekkür ederim.❤️ inşaallah senin de işin ilim öğrenmek ve öğretmek olacaktır❤️

*İnşallah hocam. Hocam evkat saatlerini belirledim ancak uygulamayı nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yani bazen namaz saati girdiğinde vakit Celaldir, namazı o zaman mı kılmalıyım yoksa 2 vakit arasındaki Cemal yada kemal saati mi beklemeliyim?

-Şimdilik hiç değişiklik yapma. Zahirî vakitleri takip et. Bu konuyu görüştükten sonra yaparsın.

1 hafta 10 gündür yazdırılıyor. Ben kendimden emin olmadığım için sadece anlamaya çalışıyorum zaten hocam. Tamam sizin dediğiniz gibi yapmaya devam ediyorum.

-Yazdırılanların önemli olan bölümlerini bana gönder, inşaallah. Selam es selame.

Tamam. Selam es selame, hocam.

-EVKATLAR HAKKINDA (derbeyanı evkat ilmi) Sevgili zülfikârlar; Hayat bir dalga boyundan ibarettir, sözünü duymuş olmalısınız. Hayat bir muamma. Yedi evkat hakkında Barışa mektuplarda ön bilgiler verildi. Zuhal, Müşteri, Merih, Şems, Zühre Utarit ve Kamer sıralaması ile isimleri ve beraberlerinde de celal veya cemal veya kemal vasıfları ile nurları verildi. Evkatlar hakkında yazılanların özetini çıkarsanız birkaç cilt kitap olacak kadar bilgi vardır, islam literatüründe. Her hangi bir tecellinin yükselmesi veya düşürülmesi bu Evkatlar arasındaki ilim ile mümkündür.

Marifetullah ilmi olarak vasıflanan ilimdir. Bu evkatlara göre hizmet etmeye başlayanın zahiri vakitlerle bağı kopar. Yani evkatlar arasında gezinerek hizmet eden kişi o çarkın içinden çıkmaz. Hangi düzen ile ne yapmaya karar verdi ise o işin gereğini sonuna kadar götürmek zorundadır. Mesela üçlerde bir hizmet yapacaksa bunu dört saat içinde başarabilir. Belli saatlerde yapacağından cemaatten de camiden de ayrılır… Bu çevrede sizi beynamaz yapar.

Eşiniz dahil herkesçe bu durum anlaşılamaz ve kınanırsınız. Bu hizmeti sürekli yaparsanız sürekli zahiri vakitlere ters düşersiniz ve çevreniz sizin hiçbir dediğinize inanmaz olur. Mümin namaz kılar camiye gider, ne cumada varsın ne yatsıda derler. Halbuki siz günün onbeş saatini disiplin içinde hikmet ilminin gerekleri yapar bulursunuz. Ne uyku düzeniniz vardır ne konu komşuyla ilişkiniz kalmıştır. Hatta eşinizle bağlarını zayıflamıştır. O yatarken siz ibadettesinizdir.

Sizin yatacağınız üç saatlik boşluk geldiğinde ise eşiniz uykusunu almış çocuklarla veya komşuyladır. Sizinle kolay kolay ne akrabanız ne de evlatlarınız görüşüp konuşabilir. Onlar her size geldiğinde siz seccadenizdesinizdir. Bu nasıl bir iştir deyin bana nasıl anlatayım sana derim…

Ne ilgi alanın yeter buna ne merakın ne de aklın. Akıl mantık ister ve örnek diye sorar. Kim senin gibi yapmış göster, der. Örnek yok. Olsa anlatamazsınız . İçinizden biri beni konu komşuma sorarak bulmaya çalışsanız asla inandıramazsınız. Kimse benimle sizin aranızdaki ilişkiye inanamaz. Velhasıl birkaç ay geçmeden yalnız kalırsınız. Benim için derler ki biz onu camide bile görmüyoruz. Delirdiniz mi siz o ilim irfan sahibi biri mi diye sorarlar. Ben kendimi aile içinde evlatlarıma anlatamamışım. Komşuya nasıl anlatacağım. Anlatsam dinleyecek kapasitesi yok, ilgi alanı dışındayım.

Ben bu ilmi bir hocadan öğrendim desem kim derler, adını söylesem duymamışlardır. Resulullah ile görüşüyorum ondan aldım izni desem benim bir daha yanıma sokulmazlar. Delirmiş adam derler. Başta takke sarık yok, elde ilahiyat diploması yok, dergah yok mürit yok, cübbe yok keramet yok, mucize yok. Aylardır cumada namazında gören yok.

Rabbimiz Zülfikar’a ne dedi < Artık ibadetlerini ertelemek yok. Yoruldum deyip yatmak yok. Yapılacak çok iş var. Sadece öğreneceğin ilimler bile o kadar çok ki sürekli çalışsan yetişemezsin. Tüm işlerini bırakmanı istiyorum. Sadece ilimle ve ibadetle uğraşmanı istiyorum.> Yirmi senedir her işi bıraktım, pazara gitmez oldum, nefsime ait bir saat vakit kullanmıyorum. Bütün işim bu.

On beş sene Alanya’da kaldım denize girmedim sahilde beş kere çay içmedim. Hayatım ilim ve hizmet. Boşluklarda sizlerle görüşüyorum. Sekiz saat aralıksız uykuyu hasta oldum da elli sene sonra uyudum. Size zahiri saatlerle ibadet etmeye devam edin deyişimi anlatmaya çalıştım. Daha böyle yirmi kat yazsam bu işin zorluğu bazılarınız için imkansızlığını anlatamam. Bir çoğunuz inanmaz. Beni ancak Alperen anneniz anlar. Çünkü on seneden fazladır benimle aynı çarkın içinde dönmektedir.

Özetle; halen yedi ve sekiz vakit namaz kılmakla yetinin. Saati belli biyolojik saatinize sağlığınıza uygun ve çevrenizle uyumlu. Aynı sevaba ermeye devam edersiniz. İçinizden belki ilerde bazılarına bu ilimden bahsedeceğim. İnşaallah kabullenip başaranlar çıkar. Selam es selame.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.