Rab ile konuşulur

12.12.2018
56
Rab ile konuşulur

Rab ile konuşulur

Selam es selame hocam

Bir rüya nasip etti Rabbim, Buyuruldu ki;’’ 5.Katta Rab övülür, 6.katta Rab övülür, 7.katta Rab ile konuşulur. Ya Hayyu ya Kayyum’’ ile uyandım.

Bu gün çok huzurlu kalktım. Berat için dua ettim. Yıllardırzikirdeyim Rabbim! Ali hocanın gösterdiği beratı almayı bu fakirine nasip et dedim.SAL 01:35

-Maşallah barikallah. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Selam es selame

SAL 15:52

*Selamün aleykûm can hocam… Rabbim bir rüya nasip etti. Birarkadaşıma kahvaltıya gitmişim. Sonra oradan ayrılıp bilmediğim çok yeşil,güzel bir yere geldiğimi fark ediyorum. Birisinden lavabo istiyorum ve birtepenin üzerinde, şehri izleyerek, etek üstümde, lavaboya küçük abdestimi yapıyorum.Bir şekilde abdest alıp daha yüksek bir yere camiye giriyorum. İnsanlar var orada.Küçük çocuklara Allah aşkını anlatıyorum. Sarışın bir kız dizimin dibinden ayrılmıyor.Çok güzel Allah aşkını anlatıyorsun, diyor. O kızın annesi geliyor camiye, buçocuğum için daha erken Allah aşkı diyor. Ben de diyorum ki; şimdi bilirsedünya ve ahireti daha da güzel olur. Annesi gidiyor kızı beni dinlemeye devam ediyor.

Camideki herkes namazdan sonra gidiyorlar. Ben de içimden diyorum ki, namazdan sonra kalın, biraz zikir çekin. Bazıları bu içimden geçen sesi duyuyor, camide kalıyorlar… Hepsi değil. Cami imamı bana sağımdan, Kuran harfleri yazılı beyaz A4 kâğıt veriyor. Her zikrimde birer A4 veriyor ben de alıp önüme koyuyorum.

Bir yandan soluma baktığımda bir duvar ve uçurum görüyorum.Duvara asılı dualı kâğıtlar var. İnsanlar asmış buraya. Uçurum var, aşağısı bir derya bir okyanus, uçmak istiyorum ama orada bulunan insanlar etkilenmesinler diye bekliyorum. Sol kenarda asılı olan dualı A4 kâğıtları imama verip, bunlarıda şimdi sağdan buradaki halka dağıt diyorum. Bir yandan da başka kafası tamamen nur ve yüzünü göremediğim bir imam da bana sağımda, beyaz A4 kâğıdı vermeye devam ediyor.

Zikri hiç bırakmıyorum. Sağımdan aldığım Arapça kuran yazılı beyaz kâğıtları önüme koyuyorum. Şükür secdesi ediyor, denize bakarak zikrimi çekiyorum. Varsa unuttuğum Rabbim affetsin. En doğrusunu Rabbim bilir. Unuttuğumu Rabbim hatırlattı çok şükür. Kahvaltıya gittiğim kişiye ban ayrıldıktan sonra, Muharrem Karabay’ın eşi beni aramaya gelmiş. Beni arkadaşlarıma sormuş. Faize nerede, onu göremiyorum, demişler. Ben de görevlerim var. Gelemem diyorum…

Selam es selame. Maşaallah barikallah. Sonunda beratını almış oldun. Elhamdülillah. Ancak henüz dikkatli olmalısın seni M.K nın eşi aradığına göre seni celale çekmek için faaliyet gösterilecek demektir. Sakın namaz zikir ve sağ devirlerini ihmal etme. İnşaallah cemale geçmiş oldun, ancak geri dönülemez şekilde celalden uzaklaşman gerekiyor. Yeni zikirin <selamünkavlemmirrabbirrahiym ya nur> şeklindedir. Selam es selame.

*Hocam Allah razı olsun. Aslında rüya bana da öyle açıldı. Çünkü 2-3 gündür hüzünlüydüm. Yine geçemedim diye. Ayyyyy canım hocam çok şükür Rabbime. Rabbim size sağlık ve afiyet versin.

Peki, hocam Sabah ya Hayyu Ya Kayyum ile uyanmam neyeişarettir.2.Zikri aynı şekilde devam etmem gerekiyor doğru mu anladım.

-<Selamünkavlemmirrabbirrahiym ya nur>zikrin budur.

*Tamam, can hocam Allah razı olsun ❤️????

08:01

*Selam es selame hocam. Yeni vakit buldum yazmaya. 2gün öncegece yatağıma gider gitmez sağ beyin tarafındaki damar hareket etmeye başladı.Dua ettim, uyudum. Teheccüde kalktım, fakat kılamadım. Çünkü sağ beyin kürem çok hem de çok ağrıyor. Bu ağrı sol ayak topuk kısmına kadar devam ediyordu.Yani hâlâ işlem devam ediyordu. Bana ne oluyor dedim. Beyin ameliyatı oluyorsun denildi.

Daha önce, yani geçen sene de rüyamda benim beynimi tutup ameliyat masasına götürüyorlardı. Ne yapıyorsunuz dedim? Mana da beyin ameliyatını yapıyoruz, denildi. Hepsini bitirin ki kurtulayım, dedim. Olmaz, bu ikinci ameliyatın…4 sefer daha yapacağız, denildi.2 gün önce Rabbim! Benin manevi ameliyatımı yaptırmış,peki, kimler geliyor, yapmaya dedim. Şifacılar, bu konuda görevli huddamlar gelir, denildi.

Sonra hocam, gece o saatte kalktığımda sinem ve göğsüm fokur sesler çıkarıyordu. Peki, bu ne dedim. Süt kanallarını açıyoruz, dedi.İnşaAllah varislerimden de ameliyat olurum. Ayrıca rüyamda gösterilen Ya Şafi Ya Nafi zikrini namazda daimi zikrimden sonra yapıyorum, Dua ve sevgi ile,selam es selame can hocam.????2.zikrimi sabah ve gece 100 Diğer vakitlerde 33 adet yapıyorum.

14:59

-Selam es selame faizecan. Maşaallah barikallah. Bütün işlemler tamamlanıncaya kadar sabır sebat ile rabbimize teslim olursun inşaallah. Artık korkuyu korkutacak kadar donandın, hazır hale geldin maşaallah. Durmakyok yola devam. Salavatı ve istiğfarı asla ihmal etme inşaallah. Gelecekte rehberlik yapacaksın, sarı ırk senin dualarınla inşaallah hidayete erecek. Selam es selame

*Selam es selame can hocam. Akşam namazımı, sağ devir ve Zikirlerimi yaptıktan sonra bir yorgunluk çöktü anlatamam. Bu gün hareketlerim kısıtlıydı.Derslerime çalışmaya çalıştım, okuduğumu anlamadım. Bütün gün doğru dürüst ne yemek yiyebildim ne de su içebildim. Ayrıca omuzlarım, kollarım ve bacaklarım çok ama çok ağrıyor. Hiç bir iş yapmadığım halde bu yorgunluk neyin nesi Rabbim dedim.

El Cevap, Rabbim ‘den geldi. Az önce öğrendim ki Ruhum yani, bu Aciz kul, Suriye’ye savaşmaya gitmiş can hocam. Bu savaşta yüzlerce süfli varlıkları müslüman etmişim. Ey benim Rabbim, ne güzel bir müjde bu aciz günahkâr kula…

2000 yılın rüyamda kelimeyi tevhid ilham etmişti Rabbim. Arasıra bu hali yaşıyordum. Anlamıyordum. Son 3-4 sene bazı sırlar ve yaşadıklarımı daha iyi anlamaya başladım. Yıllardır ne kadar çok beyin yorduğumu tahmin bile edemezsiniz.Bulmaca gibi rüyaları bekle, keşifleri birleştir. Sizin Zikirlerle sırlar daha çabuk çözdürüldü. Çok şükür Rabbime, bu aciz kuluna artık şüphe götürmez şekilde bildiriyor.  Artık ne yaşadığımı her geçen gün biraz daha iyi anlamaya, idrak etmeye başlıyorum. Selametle can hocam????

01:11

-Selam es selame azizem. Maşaallah barikallah. Rabbimizin seçilmiş kulları işte böyle savaşırlar. Seccadelerinde oturur görünürler ama hakikatte savaş yorgunudurlar. Nice kâfiri ya imana getirirler yahut cehenneme yollarlar.<Hak kulundan intikamı yine kul ile alır. Bilmeyen ilm-i ledünd’ü anı kul yaptı sanır.> Esasen savaşan sen değilsin, öldüren sen değilsin. Aslında sen sen değilsin, ben ben değilim. Allah var başkası yok. Nefsin benlik duygusu bir yanılgıdan ibarettir. O kendinde varlık görme zannı gerçeklere kör sağır eden bir vehimden ibarettir. Cüz küll ü idrak edemeyince kendince çıkış yolları arar.Selam es selame

Konuşma Sonu

Bir mesaj yaz…

Konuşma Sonu

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Kardelen dedi ki:

    Esselamun aleykum hocam huuu benim icinden cikamadigim bir durum var aklim surekli o ruyamda takili kimseye anlatamiyorum korkuyorum mahrum kalmaktan sizden olumlu cvp alirsam anlatmak isterim umarim karanlikta kalmis bu kardesinize isik tutarsiniz Allahin izni ile insallah Allahin rahmeti ve bereketi uzerinize olsun esselamun aleykum…

    1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

      facebook varsa MSN den yaz.yoksa buraya yaz inşaallah.selam es selame