Önce Kuran Sonra Furkan

02.04.2020
32
Önce Kuran Sonra Furkan

Önce Kuran Sonra Furkan

 
*Selam es selame babacım. Gününüz aydın nurlu olsun. Rabbim şifalardan şifa versin, güç kuvvet versin, inşAllah size.
*Babacığım pekiyi değilim ben. Sınavda mıyım bilmem. Aklımda deli sorular, düşünceler. Bir yalnızlık hissi, konuşacak birisini arıyorum. Sonra ruhumu bedenimi birşey sıkıp bırakıyor. Sıkıp bırakıyor. Her sıkıp bırakmanın ardından başka bir hale bürünüyorum.
*Sabah gözyaşlarım sel oldu. Biraz rahatladım. Sonra başka bir hal geldi üstüme. Yine sıkıldım. Aklımda hep Kur’an. Beni çağırıyor. Sayfalar sureler ayetler harfler. Yine bir sıkıntı hali. Önüme çıkan bir haber, televizyonda. Halime şükrettim. Sonra birden tövbe hali. Uzun zamandır bu tövbe hali var bende.
Bir hissiyat birden beraatını verip seni Zülfikarların arasına koyan Rabbe şükür. Çok şükür, bin şükür, kıymetini bil. Baktım ki ben yalnızım ama benle konuşan bir ben var içeride. O zaman ben, ben, ben değilim. Hoop bir sıkıntı hali daha. Önüme bir mevzu daha. Benle ilgili değil hep başkaları. Kendime dolanmış kalmışken, önüme çıkarılan şeyler ve tekrar bir his daha peşinden. Kendinle çok meşgulsün, görevlerin var diyor. Bir sesi eksik, babam bugün sürekli benle konuşanın, bir hal bir ben var bende. Nasıl bir hal yaşadığım.
Bu kızınız zırıl zırıl ağlıyor, sonra susuyor. Bir hallere girip çıkarılıyorum. Yazmayacaktım size. Yoruyorum sizi diye. İçimden geçirdim, yazsam mı acaba diye. Sağ şehadet parmağı seğirince yazdım. Özür dilerim.
-Maşaallah barikallah. Allah ile olmak işte bu. Her sevinci böyle kutla. Kendi kendini kucakla. Her hüzni rabbimizle paylaş. Her sıkma bir evren kadar açılmak içindir. Cebrail neden üç kere sıktı dersin efendimizi. Üçle. Sen de her duanı, her şükrünü üçle. Üç kere peşpeşe sıkılmadığında hemen istiğfar et, yarım bırakma beni rabbim de. Ağla. Rabbimizle birlikte ağla ki kalbin yumuşacık olsun, rahim bir gönüle dönüşsün. Genişlesin, genişlesin evreni kaşatacak kadar, uçsuz bucaksız olsun. Erkek kadın demesin, kâfir mümin demesin, beyaz siyah demesin, her sıfatta sev dediğini rabbimizin, sevsin o gönül. Sonra Eûzü besmeleyi çeksin. Takdiri ilahinin ayırdığı şekliyle ayırsın iman ile küfrü, güzel ile çirkini, hayırlı ile hayırsızı.
Yani rabbim sana FURKANI versin. Önce KURAN sonra Furkan gerek rabbe koşan her kalbe ve akla. Rabbim seni Kuran’dan Furkan’dan ayırmasın. Gözlerinden öperim. Çok duygulandığından hatırla bu garibi, sarılıp birlikte ağlayalım rabbimizle. Selam es selame
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Anonim dedi ki:

  İşte bu yazıda kendi buldum gerçekten çok garibanım sanki .birde beceriksiz beratini alamamış biri kötü müyüm hocam yoksa ben. Rabbim çok agladigım bir günün sabahı nurlar göstermişti Çarkı felek spiral gibi dönen mavi yeşile o gün bugündür tık yok çok zavvalliyim çok biçare üzülüyorum Ağlıyorum güzel yaşayanlara ne mutlu ne güzel gibta ediyorum Rabbim beni sevmiyor mu yoksa bir arpa boyu kadar yol alamadım yoksa derdim derman o ne zaman erisecegim bi care ıssız kaldım banada dua edin ben hep buralardayım…

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   azizim bun paylaşımlar aşıklara yol göstersin diyedir.ağlatsın diyedir,özletsin diyedir,derunundaki ruhuna hayat versin,nefsini hayrete sürüklesin diyedir.sevgiliye yol olsun diyedir.emek bunun için veriliyor,bu sebeple uykusuz geceler yaşanıyor,dibinme kadar yorgunlukla savaşılıyor.selam üzerine olsun
   ağlamak ne güzel.eğer uhrevi ise…selam es selame