Kabul olunmuş duamsınız

17.11.2016
115
Kabul olunmuş duamsınız

Kabul olunmuş duamsınız

human46-1Nurlu geceler hocam inşaAllah iyisiniz, afiyettesinizdir.

Mübarek ellerinizden öpüyorum. Siz benim kabul olunmuş duamsınız. Tek başına bir seyler yaparken, ‘’zorlukla beraber bir kolaylık vardır Ya Fettah! Sana ulaştıracak manevi kapıları bana aç’’ diye ettiğim duanın sonucunda açılan kapımsınız. Rabbim sizden razı olsun.

Zikrimde ilerledikçe dünyalık sınavlarımın arttığını farkettim. Bu hafta beni çok anlattılar hocam. Yüzüme gülüp arkamdan konuşanlar, yaptığım iyiliği kullanıp zarar vermeye kalkanlar oldu. Herkes benim değiştiğimi söylüyor. Evet değişiyorum.

Nasıl değişmeyim ki. Selam verdikçe etrafımda çoğalan nurlar, zikrimden aldığım lezzet beni değiştiriyor. Değiştiğimi söyleyenlerin gözleri hep üzerimde; halsizliğim çok fazla olmaya başladı.

Bir kaç rüya gördüm. Tam olarak da hatırlamıyorum ama bu anlatacağım rüya sonrasında Üzgün kalkmıştım. Bir oda kitap dolu, rahmetli babamın rahmetli halası ve eniştesi beni çağırıyorlar çağrıldığım odada akrabalarda var. Yanımda eşim dahi var; bana bir kitap veriyorlar. Sağ elime alıyorum. Bakıyorum eski bir kitap. Yüzüm düşüyor. Eşim anlıyor; ‘’bu sende varsa alma’’ diyor. Hala diyorum bu bende var, istediğim bu değil diyip çıkıyorum, onlar şaşkın kalıyor. (Allah dostlarından bir hocamızın kitaplarını biri aracılığıyla temin etmiştim ama bir cildi eksikti. 1 ve 3.cilt var, 2 yoktu, çok üzülmüştüm ) elime aldığım kitap o ciltlerden biriydi. Uyandığımda bir gariptim hocam.

Bir başka rüyamda da 5 tane şu kaplumbağası vardı. Birisi henüz yavruydu. Onları beklemekten çok mutluydum. Bu aralar herkes beni rüyasında görüyor hocam.

Bugünlerde çok ağlamaklıyım. Dünyalıklar beni rahat bırakmıyor. Dualarınızı eksik etmeyin. Ellerinizden öpüyorum.

faviconSelama e selame azize’m; Öncelikle rüyalarınız hayrolsun… Rüya ilminin zorluklarına sayfalar ayırmış rahmetli hafız Hüseyin kemal hz. Kendisi hocamın hocası, Türkiye cumhuriyetinin manevi banisidir. İlm ledün’ünün şifrelerini el yazması Esrarı Hikmet Kitabı ile rahmetli hocamıza ulaştırmış. O mübarekten de (selam her ikisinin de üzerine olsun) bize ulaşan eserde ”zamanla zat evliyası rüyadan yararlanmaz olur” diyor. ”Rüyayı en iyi görenler yorumlar, çünkü rüyanın içinde yorumu da saklıdır” buyuruyor. Gerçekten de hem rüyada hem de uyur uyanık görülen kısa keşiflerde eğer dikkat ederseniz çözüm içinde saklıdır. Çözüm meseleniz ile ilgilidir. Küçük bir yoğunlaşma yaparsanız yorum kalbe ilhamla gelir

Bir de rüyası yorumlanacak kişi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir diyor… Yusuf as mahpushane (zindan) arkadaşlarının rüyalarını yorumladı, tam isabet etti, üstelik biz bu rüyaları uydurduk dediler. Olsun dedi. ”Uydurmuş olsanız bile bizim yorumladığımız gibi sonuçlanacak” dedi. Öyle de oldu… Bu gerçeklikten alınan ders ile efendimiz;  rüya uyduranın Allahın lanetini celbettiğini, bundan şiddetle sakınmak gerektiğini buyurmuşlar… Rüya yorumlandığı gibi çıkar sakın ehil olmayanlara rüyanızı anlatmayın diye de uyarmıştır.

Kaplumbağa için rüya yorumları kitaplarından en güvenilirinde şöyle yazıyor; Rüyada kaplumbağa görmek, işlerinizde düşünceli ve temkinli hareket etmeniz gerektiğine işarettir.

Bir baska rivayete göre de: Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arbeden kadına işarettir.

Bazı tabirciler ise kaplumbağa hâkim ve savcıların reisine işarettir, derken bazıları ise âlim kimsedir, dediler, diyor… Bunlar arasından sen dilediğini seç al.

Ben net olarak kitap meselesini söyleyeyim sana, rüyada sağ elinden kitap almak,cennet cemale kavuşmaktır. Yani geçmişiniz bağışlandı, kitabınız lehinize hüküm verilemesine yetecek şekildedir demektir.

Biz de ”ya latıfün zikri”ni çekmeye başlayan kardeşlerimizden bu rüyayı görmelerini bekleriz. Gördüklerinde zikirlerini değiştiririz. Siz hangi zikirde olduğunuzu yazmamışsınız. Ve ne kadar zamandır okuduğunuzu da tabii. Lütfen ilk günden itibaren çektiğiniz zikirleri bize yazın…

Rahmetli hocam Allah yolunun ibtidası (başı) kalabalıktır. Makam ilerledikçe tenhalaşır, zirvelere doğru ise yalnız yol alınır diye not düşmüş. Yaşadıklarınız çok normal.

İbadetlerinizi yakın çevrenizden gizmeniz rahatınız için önemlidir. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.