Keşifte İp İlimdir

22.08.2020
109
Keşifte İp İlimdir

Keşifte ip ilimdir.

*Selam es selame canım hocam yazmam gereken bir durum var. henüz yazabiliyorum hocam zaman sıkıntısından dolayı. Uzun bir süredir farklı duygulardaydım. Dünya üstümde bir yük ve insanları hayretle izliyorum. Nasıl gülünür bu dünyada, nasıl bağlanılır buraya.

*Hüzün doluyum. Her insan Allah’ın rahmetine muhtaç ve hayatı hüzünlü… Bunun bilinciyle herkese çok daha farklı yaklaşıyorum. Birisi selam verse duygulanıp ağlayacak durumdayım. Herkes adına ağlayasım var. Bazen ağlıyorum da.

*Namaz arkasında bu şekilde yalvar yakar dua ediyorum, herkes adına. İki gün önceydi bu duygularımla ilgili birşey söylendi. Korkma dedi bir ses. Korkma kitabımız var, olmasa ben de korkardım, dedi. Önce şaşırdım rabbimiz mi konuşan diye, ama rabbimiz niye korksun ki kitabı indiren o değil mi.

*Hocam şu ara vakit sıkıntısı çekiyorum, çok yoğunum. Eşimle birlikte işe gidiyorum. Şu ara benim de bulunmam gerekiyor. İbadetlerim biraz seyreldi mecburen, bu yüzden üzülüyordum. Rabbim üzülmememi söyledi. Eşin çok memnun kaldı senden, bu birçok hayırdan daha üstün buyurdu, rabbim.

*Hocam şunu da yazmak istiyorum. Dün zikrin ruhumuzu nasıl yükselttiğine şahit oldum. Uçarak yükseliyoruz, çok farklı yerlerden uçtu ruhum. Bu arada bir Zülfikar’da uçarken takıldı, yalpaladı. Tam olarak yükselemedi. Hem de iyi niyetinden dolayı böyle olduğu bildirildi. Başkaları da faydalansın düşüncesi var hep. Fakat zikire odaklanmak gerekiyor, sanırım. Rabbim hepimize yardım etsin.

*Hocam birkaç gün öncede davul tokmağı vardı elimde. Davula vurup çalıyordum. Fakat davulun sesini duymadım.

*Bir fırsat bulup yazdım fakat geri dönüp yazıyı düzenleyecek vaktim yok hocam, hatalı anlatım varsa affınıza sığınıyorum. Selam es selame hocam

*Selam es selame hocam. Dün akşam zikir sırasında keşifte yokuş bir asfalt yolda, zülfikârlar küçük bir römorkun içindeydi. Bende römorku iple çekiyordum. İpi omzuma almıştım, zorlanarak çekiyordum. Sonra imam Muhammed römorkun arkasından elleriyle itmeye başladı. Daha sonra değişti, o iple çekti, ben arkadan ittim, römorku. Böyleydi hocam bunu da ayrı yazmak istedim. selam es selame.

-Selam es selame Pınarcan birileri çekmezse birileri itmezse bizim zülfikârların yol alacağı yok demek ki !… Bir çoğu halen işin ciddiyetini anlamış değiller sanırım. İple çekmek ilimle dua ile yardım etmektir. Keşiflerinle bunu yapıyorsun maşaallah… İmam muhammedin asli görevi zaten yardım etmek hepiniz için dua etmek.
Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.