Gelen O’ydu

07.06.2021
339
Gelen O’ydu

Gelen O’ydu

human46-1Hocam hayırlı sabahlar. Size anlatacağım şeyler war. Nerden nasıl başlıcam bilmiyorum. Ukkaşe Hz.den çıktık. Yakınlarında bir dergâh warmış. Geceyi geçirmek için oraya geçtik. Dergâhta kalınabiliyor, üç öğün yemek veriliyor, ziyaretçilere. Temiz. Allah için güzel bir yer. Onca Kalabalığa rağmen döşekleri çarşafları tertemiz. Dergâh Bilal Nadir hz.ninmiş. 1969.da rahmetli olmuş bu kişi. Antep. İn meşhur evliyalarından… Dergâhın işlevlerini, yolunun devamını şu an sanırım torunu devam ettiriyor. Çeşme sularının şifalı olduğunu söylüyorlar. Sonra okunuyormuşuz filan. Henüz okunmadık biz. Dün akşam dergâhta bir kızın kınasını yaptılar. Dergâhta çalışan bir kızcağızmış. Kına ilahi, def, cehri zikrullah ile beraber we tabii ümmet için, watan için, ordu için yapılan dualarla son buldu. Size anlatmak istediğim şey zikir esnası…

Efendimiz saw. Mi niyet aldım hep. Yine bir sarıklı genç geldi. Sarığın ucu balık kuyruğu gibiydi. Sanırım yine Bestami hz.yani inşaAllah Odur. Sonra birisi bir yolda yürüyordu. Yeşil cübbeli kalıplı biriydi. Sonra başka birisi demir parmalıklı bir pencereden ne oluyor diye dışarı bakar gibi bize bakıyordu. Yeşil sarıklıydı. O an gönlümden geçen, bu kişinin Abdülkadir Geylani hz.olduğu… Sonra beyaz sarıklı genç yine geldi. Sarığı uzundu. O gitti. Başka bir beyaz sarıklı geldi görüntüye. Uzaktan yakına gelir gibi yakınlaşıyordu. İçimden hep bu kişinin Efendimiz saw. Olduğu geçti. Efendimizle beraber zikrediyordum sanki. Zikir boyunca hiç geçmedi, gerçi benim zikrim hep salâvat idi. Aklım, fikrim, derdim, yüreğim resulullah. O beyaz sarıklı ile beraber, sanki resulullahla beraberdim. Gelen O’ydu sanki. Çok ağlamak istedim. Boğazıma dizildi, düğüm düğüm. Gerçi biraz da neşe wardı. Yüzünü dönmedi. Aslında döndü ama ben göremedim net.( bi de gönlüme gelen efendimiz saw.i görmeye yavaş yavaş bu şekilde alıştırılıyorum galiba düşüncesi oldu)

Bir ara bir dere gördüm. Su kanalı. Aslında su yoktu sanırım, içini göremedim. Bir yere su getirmek için kanal açmışlar. Bu kadar hocam; Hürmetler… Hayırlı günler. Zikir boyu hiç bırakmadı. Hep burdaydı yanımdaydı sanki bir ara çok yaklaştı, sarığı yani başı tam önümdeydi.

faviconHayırlı sabahlar azizem, selam ve bereket üzerine olsun, maşaallah, barikallah. Keşiflerin kutlu olsun, Şu anına ve geleceğine dair hayırlara vesile olsun biiznillah… Keşif veya rüya sırasında kalbine gelen kanaatlere itimat et bundan böyle. O hal sana rabbinin bir ikramıdır, yalan yanlış o (an’a) tecelliye karışamaz. Süfliyattan bir iz huzur içinde yaşanan zuhurata müdahil olamaz biiznillah. Haşyetini ve o anda yaptığın zikiri tam teslimiyetle yapmaya devam edersin. Sana verilmek istenenleri, beynine kalbine cümle bedenine eksiksiz alırsın. Âlemlerin rabbine hamdolsun, gelecekteki keşifleri daha net,daha verimli olur inşallah.Bu aralar bütün motivasyonun zikirlerinin üzerinde olsun, salâvatı şerife ve efendimiz dilinden, kalbinden eksik olmasın. Kalbine gelenler doğrudur efendimiz açık ve net görmeye hazırlanıyorsun…Biraz daha kemal gerekiyor anlaşılan. İster efendimizi ister başka allah dostlarını görüyor ol, kalbinden şahıslarına selam vermeyi ihmal etme inşaallah. Gelişmeleri yazmaya devam et. İyi ki varsın… Rabbim yar ve yardımcın olsun. Sen ve yakınlarını Allah’a ısmarladık. Selam es selame Konuşma Sonu

human46-1Hocam hayırlı akşamlar. Bugünkü güzel dualarınız we tawsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Şimdi yoldayım. Osmaniye’ye gidiyoruz. Mevlidi şeriften miraç bahsini dinliyordum. Bi taraftan da hep salâvat çekiyordum. Yine beyaz sarıklı biri belirdi. Efendimiz saw. Dedim içimden. Bu aralar içim dışım tek bildiğim tek hasretim tek derdim o. Sonra farkettim ki bi ata binmiş. Sonra atlılar çoğaldı. Sanırım bedir sawaşı hazırlığı. Atlılar bi yere gidiyor. Efendimiz saw. Durdu. Geriye baktı. Biraz daha yakına geldi. Sanki kafamın üstüne gelirmiş gibi yakınlaştı. Attan inip dua etti… Hocamm dua edin, daha net göreyim n’olur ? siluetten, histen çıksın tamamen zahir olsun ? 20.42 Maşaallah.barikallah.”hocamm dua edin daha net göreyim n’olur ? siluetten histen çıksın tamamen zahir olsun ?” bu cümleleri rabbine arzetmelisin. Senin gibi bir kul olan bana da kendine de merhamet et. Allah’la arana beni asla koyma. Rabbime sığınırım. Ben sadece bildiklerimi tebliğ ediyorum… Muhatabım rabbimizdir. Ona ağla. Ondan sakın, ona yaklaş. Onu çok sev ve ondan çok kork. Gözlerinden öperek seni ona emanet ediyorum. Selam es selame.

Yayınlanma tarihi: 30 Eki 2016, 11:24

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.