Esmaların huddam (hizmeteri) ları vardır.

05.12.2016
436
Esmaların huddam (hizmeteri) ları vardır.

Esmaların huddam (hizmeteri) ları vardır.

human46-1Selame es selame pirim; Hayırlı sabahlar.

Önemli bir durum oldu pirim. Yardım edin. Hocam sizden önce bende ciddi süfliyat akımı wardı. Geceleri tam uyuyacakken her yerim karıncalanır, uyuşur, kasılır kalırdım öyle. Bağırmak isterdim sesim çıkmazdı. Onlar gelirlerdi bilirdim. Çoğu zaman elimi ayağımı bükerler, sıkıntı werirlerdi. Hatta top gibi havada döndürdüklerini bilirim. Çok yaşardım bu durumu. Karabasan ya da süfliler her ne iseler. Belli bi zaman sonra alıştım, hiç korkmazdım.

Sizinle derse başladıktan sonra bu durumu hiç yaşamadım. İlk defa dün gece oldu. Hem de iki üç defa. Her yerim karıncalandı. Uyuştu. Kasıldım kaldım. Rüzgâr esti sanki. Bağırmaya çalıştım. Sesim çıkmadı.

O an bir perde açıldı. Bir odada birisi namaz kılıyordu. İki tane beyaz bir şeyler uçtu.

Dedim kendi kendime “”melekler uçuyor”” Korkmadım elbet, zaten alışkınım bu durumlara. Ama telaş we heyecan oldu. Ben bu durumu süflilerle yaşıyordum hep. Bu seferki de süfliler mi yoksa rahmani bir şey mi hocam?

Namaz kılan biri we iki meleğin uçuşması çok çok rahatlattı ama yine de hep süflilerle yaşadığım o halleri hatırladım ve süfliler geri mi dönüyor yoksa diye bir telaş oldu…

O işlemler olmadan önce boynumun sağ tarafı seğiridi. Baktım. Sıkıntılı durum war Sağ devri yapılmalı diyordu we başka bi savunma duası yazılmamış. Günde 2 defa sağ devri yapıyorum nasıl olsa dedim. Bir de siz 2 defa yeterli demiştiniz. O ihtilaç o şekilde kaldı.

Bir de sizi gördüm ama o an mı gördüm, rüyada mı bilmiyorum ama eminim sizi gördüğüme.

faviconSelam es selame Elif, Bizim verdiğimiz zikirlerden başka özel zikir çekmeyi bırak.

Yedi vakit namaz kılan ve zaten bir zikir ile rabbiyle meşgul olan bir müminin başka esma guruplarını veya birçok ayeti zikir ile karışık okuyor olması, birtakım karmaşaya sebep olur.

Aynı anda birçok insanı misafir etmek gibi düşünebilirsin. Veya acıyı tatlıya karıştırmak gibi. Hafız Hüseyin kemal hz.beş esmadan ziyade esma birlikte okunursa celala dönüşür diyor. Ve eğer beş cemal esma olsa bile içinde bir celal esması varsa tecelli celal olur diye uyarıyor. Bu meseleyi de bir yemek düşün ki dört yenilir sebze ile birlikte bir yenmez acı, zehirli sebze kattıysan hepsi zehirlenir ve o yemek ya yenemez ya tad vermez yahut zehirleyerek sağlığı tehdit eder. Öldürebilir. Öyleyse lütfen verdiklerimizle yetin… Seni efendimize ulaştırayım da şu sorumluluktan kurtulayım diyorum. Lütfen beni yorma olur mu? Bir yandan temizlenmeye çalışırken bir yandan kendisini kirleten çocuklar gibi davranma lütfen. Namazlarını kıl ve verdiğimizi oku. Bir kırk ile hedef tamamlanınca diğer bir kırkta bir başka etap koşulur. Çevreden gördüğün her nesneyi ağzına götüren bebekler gibi olma olur mu?

Bak kendin söyledin, süfliyatın elinden kurtulmuşsun. Neden hala eski alışkanlıklarını sürdürüp onu bunu okuyorsun… Otoyolda ikide bir şerit değiştiren trafik magandaları erinde gecinde kaza yapar hayatlarından olurlar. Sıratı müstakimi (kendi şeridini) terk etme lütfen.

Beni en çok yoranlardansın biliyor musun?

human46-1İnşaAllah en kısa zamanda efendimiz saw. E ulaşırım hocammm ??????

Hocam inanın yeni olan bir şey değil. Dediğim gibi bir yıldır okuyordum.

Size söylemeyi inanın nası unuttum bilmiyorum ? Ciddi ciddi gayriihtiyarî bir durum oldu ?Tamam hocam. Aşağıdaki alışkanlık edindiğim duaları bırakıyorum bugünden itibaren okumayacağım.  33 kere yunus as. İn duasını.33 kere rabbi inni messeniyedduri we ente erhamürrahimin ( eyüp as.duası) .33 kere hasbiyallahü la ilahe illahu aleyhi tevekkeltü we hüve rabbul arşil azim.33 kere hasbünallahi ve niğmel vekil.33 kere la havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim.100 kere Ya Baki, Ente’l Baki.Yalnız tek ricam war. Öğrenmek adına soruyorum; Bu ya baki entel baki ile ilgili kısa bi açıklama yapar mısınız, bu dua bende aşka dönüştü nerdeyse.

faviconSöylediklerin inanılır gibi değil. Bunca zamandır uyarıyoruz. Sen bizim yazılarımız okumuyor musun? Okuyup anlamayanlardan mısın? Yoksa bir kulağından giren diğerinden çıkıp gidenlerden misin? Dersimizi dinleyip tutmayıp öğüdümüzü tutmayacaksan neden ikide bir soru sorup dershaneye devem ediyorsun. Eskile çok sevimliyse git bitpazarında gezin. Bizden önceki hayatına dönmeni kim engelliyor.

human46-1Ayyy hocam okuyorum inanın. Nası böyle bi hata inanın bilmiyorum ?Ayyy hocam memnun olmamak ne haddime ? kurban olurum öyle demeyin n’olur.  Vallahi öğrenmek için sordum ? elhmd. Geç de olsa düzelttik inşaAllah.

faviconYa baki demek, ey kalıcı devamlı olan demektir. Ne demiş oluyorsun ey baki olan beni de bakilerden eyle. Sen de allah da zaten bakisiniz. Ölüm dediğin cesetten kurtulmaktır. Yok, olmak değildir. Boyut değiştirmektir. Madde hapsinden kurtulup geldiğimiz cennete dönmektir. Ölümden kâfirlerle münafıklar korkar, bir de imanı zayıf Müslümanlar.

human46-1Siz benim vazgeçemediğim tek insansınız hocammm ?????

faviconEzelde vardın. Cennetteydin. Gelecekte de var olacaksın. Dünya bir sürgün ve imtihan yeridir. Kişilik kazanma makam mertebe elde etme yeridir.

human46-1Evet, evet hocam tam dediğiniz gibi. Dün akşam da demiştim ya sanki bekabillahta gibi oluyorum. Bu dua alıp götürüyor beni. Bu duayı bir daha okuyamamak çok üzücü ?

faviconBu yukarıda belirttiğin duaları günde üç beş defa söylemen elbette her müslüman gibi sevaptır faydalıdır. Dikkat et. Biz zikir halinde sürekli okumaktan bahsediyoruz.

Her esmanın, her ayet ve surenin anlamlarına göre hizmet eden huddam(hizmet eri)ları vardır. Yukarıda dediğim gibi hepsinin de zikir gıdaları vardır. Onları okuduklarınla canlı, enerjik tutarsın. Enerjileri azalınca seni o esma yahut ayeti okumaya zorlarlar.

Bunca hizmetçiyi elinin altında tutup da ne yapacaksın. Kırk gün okursun. İşini görür ihtiyacını karşılarsın. Sonra bir başka ihtiyaca geçersin. Zikir ibadet budur. Sürekli namaz ile zaten korunuruz. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Ayşe Biçer dedi ki:

  Hocam çok teşekkür ederiz hakkınızı helal edin lütfen çok güzel bilgiler veriyorsunuz bize

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   birde size teşekkür ederiz,okuduklarınızı yagınlaştırın lütfen .yazılarımızı eşe dosta gönderin paylaşın.herkes kazansın kazandıklarınızı..selam es selame

 2. yakup dedi ki:

  es selam hocam tanismak istiyom sivasdan ariyom

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   buradan yazın veya facebook sayfama gelin..selam es selame

 3. Mğrsel dedi ki:

  Hacı bayram bey selamünaleyküm.bereket ve varlık için hangi esmaları tavsiye edersiniz ve kaç tane olmalı.ya nuğni ya gani ya latif ya hakim ya kadir olsa nasıl olur

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   düzenli namaz kılmıyorsanız hiç okumayın daha iyi..yedi vakit namaz kılabileceksnir ZİKRE İLK ADIM ADLI yazımız okuyun.selam es selame