Hz. İsa As. Ruhen Teşrif Ettiler

13.01.2022
208
Hz. İsa As. Ruhen Teşrif Ettiler

Hz. İsa As. Ruhen Teşrif Ettiler

Resulullah dedi ki ‘’ Vakit tamamdır.
Vakit tamamdır. Vakit tamamdır,’’
*Selamün imamı Ali kavlen min rabbirrahîm.  Babacığım; sağ tarafımdan hz İbrahim as dedemiz Peygamberimiz geldi. ‘’ İmamı Ali’yi al, Şam yöresine git’’ dedi. Ben de sizin ruhunuzu aldığım gibi hz İbrahim ile beraber Şam’dayız. Bir cami, bir ibadethane ama kubbesi altın, minaresi altın rengindeydi, sarıydı.
Gökyüzünden hz İsa as. caminin kubbesine doğru süzülerek indi. Peşinden hz İbrahim as o anda kayboldu. Üçümüz hz İsa, hz Ali ve bu garip kaldık. Hz İsa’nın üstünde beyaz nurlarla ışıltılı saf nurdan elbisesi vardı, bedeni de cennet bedeneydi.
Elinde alt tarafı beyaz nur, üst tarafı, tutulacak kısmı aslan figürlü, sari altından bir asası vardı.
Bana verdi. ‘’Bu senindir’’ dedi.
Peşinden ise zülkarneyn nebinin yanına gittik.
Bir setin önünde duruyor. Birden set kırılıyor ve yecuc mecuc çıkıyor.
Hz İsa; ‘’Asanı onlara yönelt diyor.’’
Elimdeki aslan figürlü asa, siyah nurlar çıkarıp, hepsini öldürüyor.
Peşinden bu sefer üçümüz birlikte hz Muhammed as dedemin yanına gittik, Medine’ye.
‘’Esselamu aleyke eyyühennebiyyü ve rahmetullahi ve berakatuhü” diye selam verdik, üçümüz.
Dedemiz Resulullah ise; vesselamü aleynâ ve ala ibadillahissalihin’’ diye selamı aldı.
Dördümüz birlikte göğe yükseldik. Göğün tümünü demirden nurlarla set ile ördük. İğne deliği kadar boş yer yoktu. Peşinden Resulullah; ‘’ Artık celali, şeytani güçler yeryüzüne inemez’’ dedi.
Peşinden dördümüz Kâbe’ye gittik. Kâbe’nin önündeyiz. Gökten beyaz bir yıldız geldi efendimizin eline. Elindeki yıldızı sizin alnınıza yerleştirdi. Peşinden gökyüzünden bir hilal şeklinde ay geldi, nurdan. Benim alnıma yerleştirdi. Peşinden ise ikimizin sarılmamızı istedi. Sarıldık bir baktım sizdeki yıldızın aynısı bende var, bendeki hilalin, ayın aynısı sizde vardı. Alınlarımızda, ikimizde de ay ve yıldız vardı. Peşinden gökten yeşil bir yıldız geldi, benim başımın tepe kısmını koydu.
Peşinden ise Kabe’de namaz kıllanacaktı. Resulullah ‘’elindeki asa ile cennetul baki mezarlığına gir’’ dedi. ‘’Mekke, Medine ve tüm müminleri kabirlerinden uyandır’’ dedi.’’ Tamam’’ dedim.
Tüm mezarlarda ki ölüleri dirilttim, getirdim Resulullah’ın huzuruna. Kabe’de herkes namaz kılmak için toplandık.
Resulullah; ‘’ bize namaz kıldır evlat’’ dedi. Ben utandım herkesten. ‘’Layık sizsiniz’’ dedim.
O anda hz Ebubekir, Hz Ömer, Hz Osman, hz Ali ile göz göze geldim.
Hz Ali ile göz göze geldiğimizde, Sevgi ile birbirimizi baktık, gülümseyerek. O anda hz Ali’ dedem ‘’imam ol bize namaz kıldır, bu bir kaderdi, vakti geldi, tecelli oldu’’ dedi.
Kâbe’de Allahu Ekber diye. Namaza Niyet ettiğim anda tüm celale ait her şeyin yok olduğunu gördüm. İki rekat namazı kıldırdım, duamızı ettik.
Resulullah herkese seslenerek dedi ki ‘’ Vakit tamamdır. Vakit tamamdır. Vakit tamamdır,’’ dedi ve burada bitti keşfim.
-Aziz kardeşim İmam Muhammedcan.. Maşaallah, barikallah keşiflerine. Kutlu olsun yaşadıkların hem şahsına hem ümmetin cümlesine. İnsanlığın hayrına mukadder olmuş, kıyamet öncesindeki son cemal kemal hizmetlere elhamdülillah nihayet kavuşuyoruz demektir. Selam Başta efendimiz Muhammed Mustafa sa. Olmak üzere Hz. İbrahim peygamberimiz efendimize Hz İsa resule Hz Ebubekir, Hz Ömer Hz Osman ve Hz Ali efendilerimize, ruhları kutlu günü yaşamak üzere uyandırılan cümle ehli beyt ve ashabı kiram ile ruhaniyetin cümlesine olsun. İnsanlığın kaffesine müjdeler olsun, kutlu olsun bu tarihi an ve zaman . Kıldığınız o namaz ve ardınca edilen dua bütün kalplere nuru hidayet, huzur ve güven olarak ulaşsın, aydınlanmayan ruh kalmasın inşaallah. Bu fakirine bu günleri yaşatan Alemlerin rabbi mevlamıza sayısız ölçüsüz razı oluncaya kadar hamd ve şükürler ederim. Amin.
– Biiznillah zülfikârlara öncelikli olmak üzere müjdeler olsun Hz İsa Şam’a iner, hadisi şerifi (müjdesi) bu gün itibari ile gerçek oldu. Kâbe’de kılınacak namaz kılındı. Resulü Ekrem efendimiz ilan etti ki; ‘’ Vakit tamamdır. Vakit tamamdır. Vakit tamamdır,’’ vesselam
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X