Hikmetullah oyuncak değildir

04.08.2018
9
Hikmetullah oyuncak değildir

Hikmetullah oyuncak değildir

Canım hocam iyi misiniz?
 
-Elhamdülillah. Zeynepcan… Şükür iyiyim. Sen nasılsın. Cümleten rabbim yar ve yardımcımız olsun. Selam es selame
 
*Canım hocam duanıza çok ihtiyacım var. Ellerinizden öperim, hep aklımdasınız. Hocam ülkenin ekonomisi iyi durumda değil.
 
-Çünkü ekonomik savaş veriyoruz. Kâfir canıyla değil, parasıyla savaşıyor. Canı tatlı… Korkuyor. Üzerimize sürdüğü bizden cahilleri de sonunda savaşarak ülkeden çıkardık,çıkarıyoruz. Şimdi sıra para savaşlarında. Yine yenilecekler.
 
*İnşAllah can hocam. Canım hocam hesabım doğru mu diye sormak için, şuan müşteri saatinin içindeyiz değil mi. Sizin oturduğunuz yerde henüz Zuhal olabilir doğru mudur?
 
-Doğru. Burada müşteri 19. 15 de girer. Seni birkaç kere uyardım yedi vakit namazdan asla vazgeçme. Evkatlar arasında çok çetin bir gizli ilim vardır. Çift taraflı kesen bir kılıçtır. Sen o kılıcı kullanamazsın. İlmini almayan hiç kimse kullanmaz. Şu anda neredesin bilmiyorum. Evkatlar akşam ezanına göre değişir.
 
*Yedi vakit yapıyorum, sadece dua edecekken kamer saatine gelmesine çalışıyorum. Daha hızlı tecelli etsin diye.
 
-Abid bir kulun her namazında yaptığı zikiri de duası da kabuldür. Feleğin çarkı en uygun şekilde döner. Acele şeytandandır. Hikmetullahta hizmet etmek mayın tarlasında iş yapmak gibidir. Yüz yıl mü’min, abid yaşayan biri bile emniyette değildir. Allah korusun her an ayaklar kayabilir. Zirvelere çıkmak hiçte kolay değildir. Ömür alır da düşmek anlıktır. Emek emek çıkılan yerde tutunmayı bilmek lazım. Rehberini terekeden tırmandığı dağda mahsur kalır. Benim kimseden bir beklentim yok. Allah için bildiğimi aktaran bir sıradan canım. Sizleri düzenli Allah’a havale ederim. Rabbim yar ve yardımcınız olsun, derim.
 
*İnşAllah can hocam abid olabildiysem. Zikir yapıyorum can hocam özel yaptığım bir şey yok. Arınma zikri yapıyorum ya latiyfun… Ömrümün sonuna kadar temizlensem gene de tam temizlenmiş olamayacağım… Ben bir şey demedim can hocam, yanlış mı anlaşıldım.
 
-Herbirimize gereken ilmi yazıyor, ulaştırıyorum. Şeytan da herkesten çok sizin peşinizde. Neden mi. Sen anlarsın, o melun insana düşmandır, her canın rabbine kavuşmasını engellemek asli işidir. Verileni yapın… bitirince şimdi ne önerirsiniz deyin. Hangi kapının ateşe, hangisinin cennete açıldığını bilmeden kafanıza göre takılmayın. Sözüm herkesedir. Merak iyidir. Ama ölçülü olmalıdır. Merak olmadan ilim elde edilemez. Ancak her yeri kurcalamak değildir, ilmi merak. Sen akademik sistemi bilirsin. Rehber olmadan doktora verilemez.
 
*Geçen aylarda bana evkatlarla çalışabilirsin demiştiniz. Gördüğüm bir rüya üzerine, ben yedi vakti bırakmadım. Evkatlarla zikir yapmıyorum. Sadece kamer saatlerinde, müsait olursam, özel dua etmek için bakmıştım. Hocam bu sözleriniz bana mı, ben yedi vakitten vazgeçmedim ki.
 
-Sözüm geneledir. Yedi vakti bırakmazsan cemal kemal zamanları yedi vakte eklersen Resulullah’ın âdetini yerine getirmiş, onlarca vakit, namaz zikir okumuş olursun. Yazdıklarımı paylaşacağım. Sözüm geneledir. Size, hepinize uyarıdır. ‘’Hikmetullah oyuncak değildir’’ derdi hocalarım. Laf olsun diye demezlerdi elbet. İşini bilen merhamet sahibi bir rehber anne titizliği ile bebek yetiştirir gibi davranır.
Süt içmesi gerekene turşu veya adana kebap vermez. Yürümeyi bilmeyenin elini bırakmaz.
Yürümeyi öğrenene de yardım etmez ki kendi kendine yürümeyi pekiştirsin.
Sütten ayrılması gerekeni emzirmez. Ağladı diye tekrar emzirmeye başlamaz.
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.