Hatalarının farkına varanın yaptıklarını daha güzeliyle değiştiririz

28.08.2020
212
Hatalarının farkına varanın yaptıklarını daha güzeliyle değiştiririz

Hatalarının farkına varanın yaptıklarını daha güzeliyle değiştiririz

Bismillahirrahmânirrahîm.
*Selam es selame canım hocam öğleyin yaşanan bir gelişmeyi yazmak istiyorum; rabbimiz buyurdu ki “hatalarının farkına varanın (tövbe edenin) yaptıklarını daha güzeliyle değiştiririz”. Yani geçmiş günahların (tövbe edilirse eğer) sevaba dönüştürülmesi demek olmuyor mu bu hocam. Öyleyse müjde değil mi. Şükürler olsun bağışlaması bol olan rabbimize. Ama tövbe şartı koyulmuş, bu da gönülden, gerçek pişmanlıkla mümkün.

*Hocam yazdıklarım vardı gönderilmedi siliniyor, vakti var demek ki.

*Akşam ki bir keşfi yazmak istiyorum, şaşırdım çünkü. Hocam komşumun küçük kızı var, dört yaşında, sıklıkla bizde çocuk. Hep gelmek istediği için, annesi de rica edince, kızım ilgilenip ablalık yapıyor çocuğa. Dünde bizdeydi. Akşam gittikten sonra bir keşif yaşadım. Çocuk enerji olarak benim kızıma zarar veriyor. Çocuğun zihinsel olarak gelişimi biraz yavaş, tam konuşamıyor halâ. Onda görünmeyen negatif etkilerin olduğu, ve o enerjinin yakınlaşınca kızımı etkilediğini hissettim, keşif sırasında. Keşifte fiziken kızıma zarar veriyordu, ben huzursuz oluyordum.

*Hocam insanlardan uzak durma konusunda kendim defalarca uyarıldım biliyorsunuz. Ama çocuğun bile etkileyeceği hiç aklıma gelmezdi. Aman Allah’ım dedim. Ve yine şükürler olsun uyarıp bildiren rabbime.

*Hocam bir de akşamki keşfimi yazmak istiyorum. Beyaz, büyük kare bir çadırın içinden çıktım, gelinlik vardı üstümde ve bakımlıydım. Daha sonra benim ardımdan o çadırdan rahmetli dedem çıktı. Kıyafeti beyazdı. Dedem hayatta iken şık giyinirdi, dış görünüşüne çok özen gösterirdi. Keşifte de öyleydi. Daha sonra dedemi batıdan doğuya doğru, elinde kocaman beyaz bir bayrakla yürürken gördüm. Halbuki son gördüğümde büyük dedemle ikisi yokuş yukarı bir yolda, bir gurup insanla birlikte sırtlarında odun taşıyorlardı. Dede nasılsın diye sormuştum, sen dua edince biraz rahatlıyorum kızım demişti. Allah taksiratlarını affetsin, bağışlasın inşaAllah, cümle ölmüşlerle birlikte.

*Hocam öğle ile ikindi arası tövbe namazı kıldıktan sonra zikirde sağ elimde güneşi tutuyordum. Bu sırada bir nida geldi, fakat yazmaya izin yok

*Yine bugün başka bir keşifte kucağımda erkek bebeği tutarken rabbime dua olarak söylediklerim var, hiç öyle hitab etmemiştim rabbime, onları da söylemeye izin yok. Hatta sonrasında bana da unutturuldu o kısım.Selam es selame canım hocam❤

Selam es selame AzizeM Pınarcan. MaşaAllah barikallah. Herkes için çok değerli gerçekleri seninle bizlere lütfeden, ikram eden, keremine sınır olmayan Rabbimize hamd olsun, şükürler olsun.
Elhamdülillah. Elhamdülillah. Elhamdülillah. Elhamdülillah i rabbilâlemin errahmanirrahiym Malikî yevmiddiyn. Razı oluncaya kadar şükür.
Selam es selame canım hocam rabbimize şükürler olsun Rabbena lekel hamd.

*Yeniden selam es selame hocam pirim ikindide yaşananları da yazmak istiyorum. Yeni fırsat buldum kusura bakmayın. İlk keşifte cennetteydim, önümdeki havuza kucağımdaki kovadan yemyeşil nur döküyordum, bu havuzun kevser havuzu olduğunu hissettim, rabbimiz bilir doğrusunu. hava loş aydınlık, ortam çok huzurluydu.

*Hocam namazda rükûdan kalkınca hep ellerim karşıya uzandı, avuç içlerim gergin, başparmaklar birbirine geçmiş bir vaziyette avuçlarım güneşe baktırıldı. Oda karanlıktı perdelerini bile açmıyorum o odanın. Güneş ışığı sıfırdı odada, fakat manen güneşe tuttuğumu hissediyordum.

*Son secdeye geldiğimde bir at eğilmiş dere gibi göl gibi bir yerden su içiyordu, etraf dağ tepe bir yerdi, hava karanlık ve dolunay vardı suya yansıması düşmüş yakamoz olmuştu yine. Bir şiir söylendi bu arada bana ithafen. Ay perisi şiirin ismi… Ortam çok huzurluydu, tek başımaydım, karanlıkta ama korkmuyordum, ilahi bir huzur bu hocam selam es selame

-Selam es selame Pınarcan. Maşaallah barikallah, rabbim sana ne yaşatıyorsa izin verilenlerin hepsini yaz lütfen. Paylaşalım inşaallah okurlar hisselerine düşenleri alsınlar. selam es selame

*Selam es selame hocam. Şiiri yazdım ama gönderemedim bir türlü. Daha sonra ikinci satırı unutturuldu. Bende daha sonra sildim. Aklım çok karışık. Akşam çok yoğun şeyler oldu. İnşaAllah hepsini yazıcam ilk fırsatta

-maşaallah..

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.