Ölümü öldürmelisin

10.08.2017
359
Ölümü öldürmelisin

Ölümü öldürmelisin

…peki. Daha fazla ısrar etmeyeceğim ama hocam, ölmenin kuruntusu bile ciddi değil midir? Hayatımda bunun dışında bu denli tepkiler vermiyorum o yüzden yaşayabiliyorum sanırım. Konunun hassasiyetini ifade edemediğimi düşündüğüm için daha fazla ikimizi de yormayayım en iyisi. Hayırlı geceler size de hocam.

Ölümü öldürmelisin zihninde. İman güçlendikçe mümin her an ölüme hazır olur. Çevrende ölümü öteleyip de ölmeye devam eden insanlar vardır. Ölümü kabullenmek imanı ve kişiyi kurtaran yegâne şeydir. İnsan ölümlüdür. Ve kimse ömrünün ne kadar olduğunu bilemez. Aslında her nefeste ölüyor yeniden yaratılıyoruz. Ayrıca uykular ölümün provasıdır ve her gece yaşıyoruz. Her nefis ölüm şerbetini tadacaktır… Kaçışı olmayan sonlar ile savaşılmaz. Uyumayacağım demen bir şey ifade etmez. Acıkmayacağım diye direnilmez hazırlık yapılır. Acıktığımda yemek üzere kumanyamı yanıma alırım. Rabbim yar ve yardımcın olsun.

Nasihatleriniz başım üstüne hocam. Allah razı olsun. Zahmet verdiklerim için hakkınızı helal edin lütfen. Saygılarımla

…..

Selamun Aleyküm Bayram Hocam, inşaallah iyisinizdir, devamlı aklımdasınız. Hocam, inanın size yazmadığım zamanlarda dahi hep sayfanızdayım, paylaşımlarınızla ilgileniyorum ve sizi düşünüyorum. Bir gece rüyamda gördüm hatta yani yine sizden uzakta değilim. Çok yoğun olduğunuzu da biliyorum. O yüzden vaktinizi almak, gereksiz meşgul etmek istemedim yazarak. Ben’ ‘ya latiyfun ya latif.” zikrini 9 gün yapmıştım hocam. Sonra özel günümden dolayı bir hafta yapamadım. Ancak daha fazla ara vermeden hemen yeniden başladım sıfırdan. 5 gün oluyor inşaallah 40 güne tamamlayacağım, kararımı verdim. Her namaz vaktinde zikirlerimi düzenli okuyorum ve sağ devrini de sabah ve akşam olmak üzere yapıyorum şükürler olsun. Baş bölgesinde ihtilaçlarım oluyor fark ediyorum. Özellikle zikir okurken ve namaz kılarken oluyor. Çok araştırdım, çok düşündüm ve nihayet bir karar verdim Hocam. Delillere fikren yeterli gelmedi açıkçası. Çünkü aksi delillerde bir o kadar fazla. Ancak hayatımda belki de ilk defa bu denli aklımı öteledim ve sadece kalbime ve sizin nasihatlerinize uymaya karar verdim. Anladım ki benim istediğime ulaşmamın başka bir yolu yok Hocam. Eğer ki Allah’a varmak, O’na yakın olmak, fenafillaha ulaşmak istiyorsam bazı şeriat hesaplarını kenara bırakmam, rehberim ne diyorsa ”hocamın bir bildiği vardır, benim anlamadıklarımı Hocam bilir” deyip, itaat etmem gerektiğini anladım. Bu sebeple özel günlerimde de zikirlerimi okumayı sürdüreceğim. Sizin rehberliğinizde devam etmek istiyorum bu yola hayırlısıyla inşaallah.

Bayram Hocam; bazı rüyalar görüyorum ama anlatmaya değer netlikte değil gibi henüz. Ancak size ilk yazmazdan evvel gördüğüm birkaç rüyam var. Ve anlamlarını çok merak ediyorum önemli olduğunu düşünüyorum ama yorumlarını yapamıyorum. Mesela birini sormak isterim. Bir gece rüyamda Ahmet Hulusi Beyi gördüm bana ‘’sen seçkinlerdensin’’ dedi… Rüyamda renklerin karmaşık bir hale geçtiği uzay boşluğunda, büyük bir helezon dönüyor, olduğu yerde. İhtişamlı bir görüntü. Çok derin, ihtişamlı bir atmosfer vardı. Hocam, bana Esmalardan Aliye isminin sanki benim esmam olduğunu söylediler gibi.  Yani cümle olarak değil ama ben anladım o an öyleymiş gibi. Ya Aliye dendi bana, o helezon rengârenk dönüyordu ben de izliyordum. Beni hiç korkutmayan, çok derin bir ihtişam vardı. Hatta hafif bir esinti sesiyle birlikteydi o nida… Ve Ahmet Hulusi’nin yüzü vardı görüntüde o helezondan konuşuyordu. Ancak bu esmayı okumamla ilgili hiç bir şey denmedi. Ben birkaç gün yine de okudum kendi kendime sonra bıraktım. Bu arada bu ‘’seçilmek meselesini’’ çocukken yine rüyamda duyduğumu hatırlıyorum. Ama bu konuyu düşünmemeye, unutmaya çalışıyorum. Ben nefsimi yola getirme gayretindeyim, bunları düşünmek maneviyatıma zarar verir diye aklıma gelince ötelemeye çalışıyorum. Merak ettiğim konu, Ya Aliyy ismi ile bana verilen mesaj ne olabilir Hocam? Hürmetlerimle.

Selam es selame Elifcan-4…o isim seni bize getirdi desem, aklın hemen devreye girer ve ispat ister. Bazı şeylerin ispatı yoktur. Yaşanır öğrenilir. Tarifi de yoktur. Hatta bazılarının hocası öğreticisi de yoktur. Hatta yaşanılır da kendine bile tekrar etmene izin yoktur ki bir diğeri ile paylaşılsın. Geçelim burayı.

Verdiğim yazıya tam uyum sağla. Eğer bir sorumluluk varsa o bizedir. Sence biz deli miyiz ki aleni böyle bir yazı yazarak binlerce kişinin günahına, kanına girelim haramı helal edelim, var mı sence bizde bir akıl sorunu. Yazılarımız az buçuk takip ettin gördüm mü tartışmasız konularda karan ters bir cümlemize rastladın mı? Bu konuda şimdiye kadar bilinenler sakat. Öyle delil de varmış… İşte imtihan da burada başlarmış. Kuran ayetlerine de delillerle karşı çıkmışlardı. Efendimize ve Allah’a karşı çıkanlar akılla çıkmadılar mı? Akılın tam yarısında şeytan vardır, diğer yarısında da Cebrail. Tercih edişimize göre cehenneme ve cennete gideriz. ’’Akıl akıl deme bana, hangi akıl derim sana’’ diye bir şiirimiz var okumanı öneririm. Koy tamponu durdur kan çıkışını, abdestini al ve namazını kıl. Bazıları birkaç damlacık kanamayla bazıları daha çoğu ile savuşturur o acziyet anlarını. Ezayı… Çok kanayan çok tampon tüketir. Biraz başka alandan yapacağı tasarrufla tampon yahut pet alabilir. Böylece Allah’a zikirden, namaz ve orucundan kalmaz. Kopuk kopuk din yaşamaz. Adetliyken ölen lanetlimidir. Adetli kadın hangi günahından cezalandırılıp pis muamelesi görüyor. Temizlenen her yere girer, namazını kılar, Kâbe’de de tavaf yapar. O bir ceza nedeni değil, bir ezadır. Allahlın emridir. İyi ki adet görmektesiniz, üretkensiniz dişiliğinizin gereğini yaşamaktasınız.

Bu yolda ilerlemek için, kalan ömrümüzde en az yedi vakit namaz kılacağız, iki kere sağ devri yapacağız ve zikirlerimizi aralıksız tam namaz vaktinde yapacağız. Namazlarımız asla kazaya kalmayacak. Duanın kabul şartlarından biri olmazsa olmazı zamanlamadır. Tıpkı hayat gibi. Hayatın kemalinin bir şartı zamanlamadır. Zamansız emek bile, yemek bile esasen yasaktır. Sonra Allah’a yolculuğumuzun seyrini kendi benliğimizde yaşayacağız. İhtilaçlarımız gelişecek telgrafhane gibi mesajlarımız akacak. Rabbimizi zatımızda benliğimizden daha derin ben olarak hissedeceğiz. Şah damarımızdan yakın olduğunu anlayacağız. Onu gökyüzüne uzaklaştırıp kendi başımıza olduğumuz sandığımız günlerden utanacağız. Rüyalarımızla ve kesiflerimizle daha uzun ve teferruatlı mesajlar ile rabbimiz ledünni olarak bizi eğitecek. Nurlarıyla nurlanacağız. Ölmüşlerimizle görüşeceğiz. Dünyada cenneti cehennemi görerek tercihlerimiz yapacağız. Selam es selame…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.