Kundaktaki ruhum çok sıkılmıştı

05.05.2020
93
Kundaktaki ruhum çok sıkılmıştı

Kundaktaki ruhum çok sıkılmıştı

Canım hocam bu gece rüyamda, bir erkek bebek var, o kadar sıkı bir şekilde kundak yapılmış ki, uzun bir süredir de o şekildeymiş… Artık çok sıkılmış, ağlamaya başladı… Ben de kundağını açtım, rahatladı… Ve büyük abdestini yapmıştı bezine, onu temizledim.. Sanki o bebek benim ruhum gibi hissettim canım hocam, bunalan sıkılan benim ruhumdu.

-Maşallah barikallah. Evet. Öyleydi ve Allah’ın izniyle ibadet ve taatınla rahatlattın o bunalan ruhunu. Dünyan da rahatlayacak, artık yaşamaktan daha çok haz alacaksın. Tebrik ederim. İşte Allah’la olmak böyle katmer katmer hayırlara, iyiliğe, sağlığa, dünya ahiret rahatlığına ulaşmaktır. Ruhumuzu sıkan da geçmişin zikirsiz geçen, kalitesiz halleri idi.

*Canım, canım, ağzından bal damlayan canım hocam, inşAllah.

Erkek bebek oluşu iki şekilde değerlendirilmelidir. Bir yönü din, ahiret, ahlak tarafın geçmişten gelen hatalar nedeniyle sıkıntılar çekiyordu. Şimdi rahatladı. İkinci yorum ise o erkek bebek senin rahman yanındır. Rahimin, kadınlığın, rahman yanını aşırı baskılamıştı. Bundan böyle daha rahat olacak, yaşadığın ruhani gelişmelerle artık daha mantıklı bir kişiliğin olacak. Duygusallık baskısından akıl mantık yanın biraz olsun kurtuldu inşaallah.

*İnşAllah güzel hocam, ne güzel yorumladınız.

-İnsanın gelişmesine sınır yoktur. O nedenle ölüm sana gelinceye kadar rabbine ibadet etmeye devam et ilahi emri vardır. Öğrenmek beşikten mezara kadardır, demiş atalarımız.

*İnşAllah canım hocam sizin desteğinizle devam edecem. İnşAllah nasip olur da sizden çok şeyler öğrenebilirim, güzel hocam Rabbim çok razı olsun sizden.

-Seven kalpler birbirine karılınca, insan uykusunda bile eğitilir. Devreye rahman, rahim mevlamız girer. Cismaniyetten ruhaniyete sevgi ve muhabbetle intikal ederiz.

*İnşAllah bana da nasip olur sizden ders almak.

-Şeriatın haram helal sınırları fizik bedenleredir. Ruhlar yanılgıdan uzak sevilir, sevişir. Rahim rahmana karılır, iki sıfat bir olur, tevhit gerçekleşir, adı Allah olur. Besmelenin sırrıdır…

*İnşAllah sizinle daha nice güzellikler yaşar Rabbimize ulaşırız, siz bizim kıymetlimizsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Hakikat Yolcusu dedi ki:

  Hocam selamun aleyküm. Uzun zamandır sitenizi takip ediyorum. Çok güzel paylaşımlarınız var. Allah sizden razı olsun. Çoğu konu hakkında bilgi sahibi ettiniz. Hocam seğirmeler hakkında birkaç sorum var. 1-Erzurumlu İbrahim Hakkı’nın seğirnamesindeki yazılanlarla sizin seğirnamenizde belirgin farklar var. Sizin kötüye işaret ettiğiniz seğirmelerin çoğu onun seğirnamesinde iyi şeylere işaret etmiş. Bu farkların sebebi nedir? İlmi ebedan zamanla değişim mi yaşadı? 2-Sağ ve sol bacak ön kısımda bazen alt taraf seğiriyor. Bazen üst taraf bunların farkı nedir? 3-Sol baldır eti seğirmesinde büyük ayrılık yazıyor. Bu ayrılık yaşadığın yerden başka bir bölgeye göç etme durumu mu? 4-Çene seğirmesinde sol ve sağ tarafın bir farkı var mı? Şimdiden sağolun hocam kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum. Son olarak bir yazınızda bazı keşifleri inandırıcılığı zor olduğundan yayınlamıyoruz demişsiniz. Bunları ara ara paylaşsanız çok güzel olur aslında 🙂 Her keşifi okuduğumuzda yaradanın yüceliğinin farkına varıyoruz ve mest oluyoruz. Allaha emanet olun hocam. Saygılar.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   ihtilaçları siz kendiniz de tecrübe edebilirsiniz. Her allah dostu kendi tecrübelerini kütaplarında yayınlamışlar.bizim yayınladığımız ihtilaçname üç nesil azt evilyasının tecrübesinden geçmiştir.isabeti test edilmiştir.ancak halen tecrübe edemediğimiz ihtilaçlar da vardır.Emin olmadan yazmıyoruz..
   Öyle keşifler var ki azizim eski devirler olsa şeriat ehli derileri yüzer…adamı diri diri ateşe atarlar..galileo dünya boşlukta güneş etrafında dönüyor dedi diye idama mahkum ettiler.imam*ı azamı hapislerce çürüttüler işkence ile öldürdüler.DOĞRUYU SÖYLEYEN DOKUZ KÖYDEN KOVULUR…Bu şeriat alimleri denilen insanlar var ya..sahabeler şimdi aramızda yaşasa ve peygamberden duyduklarını veya kendi keşiflerini söyleseler linç eder vucutlarını sokakalarda sürürler.doğruyu söylemek o kadar kolay mı sanırsın.iblisin askerleri neler yapar..romalılar isevilere neler yapatılar. yedi uyurlar neden üçyüz artı dokuz yıl mağarada saklandı ..rabbimiz her şeye kaadir değil miydi de.kafirlerden müminlerini o şekilde sakladı.sorduğun soruların cevabı bir irsale olur.bunu yazmaya da vaktimiz yok.kusura bakma..
   selam es selame

 2. Hakikat Yolcusu dedi ki:

  Sağolun hocam. Anlıyorum ki zaman ahir zaman. Müslüman ehli yozlaştı. Bu zamana
  kadar yaşanmamış fitneler yaşanıyor. Alemlerin yaratıcısı yüce Rahman ve Rahim olan Allah sizi ve sevenlerinizi bu münafıkların,kafirlerin,şeytanların şerrinden korur inşallah.

 3. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

  selam es selame