O rab biz kuluz

27.10.2016
107
O rab biz kuluz

O rab biz kuluz

human46-1Hayırlı sabahlar Hocam,
Hocam içimde bir huzursuzluk var, kaç gündür sadece siyah nur görüyorum. Beyaz, sarı renk gördüklerim kayboldu nerdeyse… Çok nadir olarak mavi nur görüyorum. Nereye baksam siyah. Dua ederken elimde beyaz sarı renk görürdüm onlarda siyaha dönüştü. Çok huzursuzum… Hocam üzerimde bir de asabiyet var. Sizin verdiğiniz dua dışında salâvat ve istiğfar çekmiyorum. Başka hiç celali esma içeren bir şey okumuyorum.
Ne yapayım Hocam çok rahatsız etmeye başladı?
Bugün rüyamda da üzerime bir koyun sürüsü 150 -200 tane var nerdeyse, üzerime doğru hızla koşarak geliyordu. İçinde de bir de boğa vardı. Korktum, beni düşürmesinler diye kenara koştum hemen. Çok şükür bana zarar vermeden bahçeden gittiler. Sadece bir kaç tane koyun kaldı. Onlar da gider nasıl olsa diye düşünüyordum.
Dün gece de kendimi zikir çekerken gördüm. Rahmetli anneannemin odasında, o yanıma uzanmış, ben seccade üstünde zikir çekiyorum. Hem kendi gözümden dışarıyı gördüm, hem de kendimi yukarıdan seyrettim, zikir çekerken…
Hocam ne olur yardım edin… Öyle bir hale geldim ki sinirden ağlamak üzereyim…

Hocam yanlış bir şey mi yazdım? Neden cevap vermediniz? Yazmamı istemediğiniz bir durum varsa lütfen bana söyleyin, daha dikkatli olayım. Siz mesajı okuyup cevap vermeyince telaşa kapıldım…

faviconSelam es selame; hayırlı geceler azizem; Gördüğün nurlar senin yapıp ettiklerinle ilgili değil. Merak etme.

Siyah nur genelde ölüm haberi verir. Âlemde ölüm ve doğum süreklidir. Her an halketme ve idam hayatın cevherdir.
Her ölüm bir doğuma sebep, her doğum ise bir ölüme neden olur. Gördüğün nurlar büyük ihtimalle sana yakın görünüyorlar. Öyle ufuklarda değil… Gözüne yirmi otuz santimetreden görünebilirler. Gökyüzüne baktığında bile yakın mesafededir, büyük ihtimalle değil mi. Senin okudukların asla o nurların sebeplerinden değil. O haber dünyada yaşanmakta olan vekâlet savaşlarının hakikatteki haberidir. Çok kişinin toplu ölümleri beklenebilir. Musul Kerkük veya bir başka yerde olası bir doğal afet, dikkat çekecek, normalin üstünde bir ilahi tecelliye işarettir. O nedenle korkman gerekmez.
Masajlarına geç cevap verme nedenimiz yoğunluktur. Öyle hemen yazdığın anda cevap beklemen doğru değil. Bizim de görevlerimiz, özelimiz ve istirahatımız var değil mi?
Gördüğün rüya çok güzeldir. Belki önümüzdeki yıldan itibaren Allah senin vasıtanla bazı müminleri bilgilendirecek, zikir konusunda aydınlatacaktır. Öğrencilerin olacak inşaallah. Öyle çok sana yönelecekler ki ben bu kadar kişiye rehberlik yapamam diye kaygılanacaksındır inşaallah. İçlerinden birkaçı hariç çabuk usanacak veya başka rehberlere yönleneceklerinden sana gücün yetecek kadar kardeşimiz kalacak, inşaallah senin onlara uzun süreli rehberlik yapman gerçekleşecektir. Her şeyin en doğrusunu allah bilir. Bu bizim gönlümüze düşen yorumdur.
Kendini kendinden uzaklaşarak zikir çekerken görmen harika bir gelişme. Artık ruhun beden hapishanesinden kurtulup seyrü sefer yapacak kadar hürriyetine kavuşmuş, kavuşuyor demektir. O hale rüyet, görme, kendi zatını, ruhunu, nefsini görmek diyorlar sanırım.
Bir mertebedir. Ve sen o mertebeye erken varanlardansın maşaallah.
Her zaman sakin olmalısın. Keşfe çıkan öyle ikide bir paniklemez. Korkma, cemal esması çekenler ölmezler. Ölmeden önce ölürler belki ki bu da emredilmiş bir iştir. Ölmeden önce ölün ki kurtuluşa erenlerden olun buyurulmuştur.
Ceset cenderesinden kurtulan ruh âlemleri dolaşır gelir, yeniden, (ömrü tamam oluncaya kadar) bedenine girer. Akıl ve iman derecene göre evren ayaklarının altındadır inşaallah. Dilersen cesedinde olursun, dilersen yeryüzünün veya evrenin bir köşesinde ağırlanırsın.
Rabbin önceden de seninleydi. Şimdi de, gelecekte de seninle olacak.
Rabbinin rahman, rahim ellerine emanet et kendini ve hayatın tadını çıkar. Ancak bu halin devamı düzenli sevap işlemek, namaz kılıp zikir etmekledir. Bir de olup biteni nefsinden bilmemek, kendini gizlemekle olur. Aksi halde allah korusun derece düşüşüne sebep olunur. Rabbim seni korusun. En emine emanetimsin.
Selam ve dua ile.

human46-1Allah razı olsun hocam, çok özür diliyorum sizden tabi ki çok haklısınız ne kadar yoğun olduğunuzu tahmin edebiliyorum… Siyah nur görünce aklım çıkıyor. Secdedeki karanlık içinde bile siyah nur görüyorum… Dua ediyorum size her gün Rabbim hayırlı uzun ömürler versin size. Ne olur kusuruma bakmayın Hocam

faviconSeccadendeki siyah nurlar senden çok çok uzaklardaki birilerinin ölümüne gelir. Bazı nurlar senin kişisel durumuna haberdir, bazıları ise evrensel tecelli, umuma haberdirler. Nurlardan haber almak kolay iş değildir. Bu konuda bu kardeşin de yetersizdir.İlim sonsuzdur bizler sonluyuz. Cüz varlıklarız. Rabbimizi hakkiyle tespih etmek hiç bir yaratılmışın haddi değildir. Efendimiz bile sürekli istiğfar eder, seni hakkiyle tespih edemedik diye dua eder, aczini beyan ederdi. Kadı ki diğer insanlar.
Aczimizle, fakirliğimizle övünürüz. Senin ve her müminin gerçek şeyhi efendimiz, ulaşman gereken hedefin rabbimizin cemalidir.
Biz sadece yolun işaret taşlarından biriyiz. Bize bir şey olsa da sen yoluna devam edersin, Rabbim müminlerini her halükarda rehbersiz bırakmaz. Kuran ve sünnet rehberiniz olacak, yola devam edeceksiniz. Rehberine bir öğrencinin hocasına yüklediği misyondan fazlasını yüklemek cehalet olur. Edebe aykırı davranış olur.
Tarikat mensupları gibi yanlış hedefler edinmeyin lütfen. Ümmetin kontrolü efendimizde,velilerinde,alimlerinde,ariflerinde ve elbette allah tealadadır. Hiç aklımızdan çıkarmamalıyız,  O rab biz kuluz. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.