Nuh suresi tevhidi anlatır

07.05.2022
322
Nuh suresi tevhidi anlatır

Erhan yazdı 4.4

*Selam es selam canpirim..
Geçmiş bayramımız başta sizin sonra tüm ümmetin mübarek olsun inşallah. Öperim nur ellerinizden nur yüzlerinizden….
Tevhid ehlinin eli nazarı üstümüzde olsun, her daim inşallah. Bayramda hep işteydim fırsat buldukça yazılara yorumlara bakıyorum. Zaten hiç gitmemiştik, buradan da arada kaçırdıklarım oldu mu ona bakındım, emrettiğiniz gibi..
Şimdi pirim ağzıyla makam alan, makam veren kişiler yanlış iş yanlış yerdeler. Özellikle yazıyorum, size kim yazdıysa okuyorum ince ince. V e özellikle yazıyorum defalarca, bu buradaki herkesin ilerlemesini kesiyor, dikkat etsinler.
Mühürü, eli , öpmedikçe, Sıbgatullah’a girilmedikçe herkes yalan. Ömür gidiyor, vakit bir ezan sala arası kadar kısa. Şimdi desem ki ben mehdinin sağ koluyum, bilmem kimin sol bacağıyım, heee desin geçsin, herkes işine baksın. Bu işin sazı sözü makamı var ama yok. Hele kendini ilan edene… Ben şuyum ben buyum diyene, liderlik ilan edene, ben talibim diyene isteyene, aman haaa kimse kanmasın, kapılmasın…
Tevhid ehli bile grup grup biliyorsunuz. Kimi öğretmenlikle irşatla görevli, kimi kalp aleminde, kimi ruh aleminde, kimi de sır ve gayb aleminde gezerler ve yemin ederler herşeye. Kesseniz ağzını açmaz anlatmaz bir şeyi. Hepsi arasında 7 ye ayrılır, felan felan. Nefsinden ari olmuş, rabbil alemin gözü kulağı olmuştur çoğunun. Kendi nefsinden geçtiği, yada geçirildiği için kendine çoğu zaman faydası olmaz. Bunda bile bir hikmet gizlidir. Yani bana ver, benim olsun,
Rabbim git al dedi, efendimize söyle versin dedi, ıvır zıvır işler. Rabbim size söyleyemiyor mu, efendimiz gelip sizinle görüşemiyor mu aman pirim. Bir makama dahil olursan ki bu ne büyük bir şereftir duyan duyar, el öpmeye el öpmene izin verilir. Bazıları da köşe bucak kaçar, belli olmayım diye. Bunlar çok tehlikelidir, çok güçlüdür. Bazıları da yalandan sahte imamlık gavslık yapar. En tehlikelisi bunlardır. Kendi de, takılanı da herşeyi yanlış yaptığı için darmadağın olur..
Bakınız efalleri değiştirdiler, bana iyi geliyor diyene uyuldu. Kime göre neye göre. Kaç asırlık efaller sağ devirleri. Büyü sihir vardır ve etkilidir. Efaller ise bunun belki yüz bin katı güçlüsü, yıldırımıdır, zamanını bekler vurur geçer..
Şimdi kim bilebilir ki buradaki yanlış efaller yüzünden birinin kanı akmadı, birinin canı yanmadı. Aktıysa ne olacak. Tabanca elinde ateş ettin, öldürdün birini, bana o söyledi yaptım desen ne, katil sensin..
Bilmediğiniz işe girişmeyin, bilmediğinizi okumayın diye son uyarımızı yapalım..
Hele ki bu konular mahallede muhtar seçimi felan da değil. Tüm kainatı ilgilendiren bir konuysa. Ve Allah’ın yetki verdiği kişiler zatları sıfatları ile ümmeti Muhammed’e yardım için yetki alırlar. Yoksa ona çatayım, burdan birine saldırayım, kimse uğraşmaz, nefsiyle iş yapmaz, yapamaz. Bakkaldan sakız almıyoruz, ilim almaya çabalıyoruz. İlmin, bilimin, gaybın, sırrın yazanı ve yöneteni, okulun sahibi Cenabı Allah.
Servis şoförü, getireni götüreni cebrail as..
Milli eğitim bakanı efendimiz as..
Okulların müdürü hz ali efendimiz.
Okulun öğretmeni de sizsiniz, bizim okulda.
İlmi ledün yazar çizer sallar, herkes biliyorum havasında..
İlimlerin şahı, özel okulda öğretilir..
Derecesi 3 dür.
Bire geçen, 2 ve 3 ü hak ederse gider, gidemezse elinden gider.
Aralarındaki yılları Allah bilir, ama en az 6,7 10 seneden aşağı değildir..
Sahte makamlarda gezen, evet pirim sahte ol makamı, sahte rıza makamı sahte alemler. Herşeyin bir görüneni bir görünmeyeni var..
O, iki denizi birbirine salmıştır.
Bu, tatlı ve susuzluğu giderici; şu tuzlu ve acıdır.
Ve ikisinin arasına birbirine kavuşmalarına engel olan bir perde koymuştur.” (Furkân, 25/53)
Birbirine yapışık ama karışmayan iki deniz gibi…zahiri ve bâtınidir. Perde gaybtır. Gayb çok ince bir zardır. Soğan zarı gibi görürsün ama göremezsin. Aslında herkes herşeyi görür, hisseder ama aklı bilinci algısına engel olur..
Su ham maddesi, ayrısı gayrısı yok. Hakikat aynı…gerçek aynı. Biri toprak, su, metal değil ki karışmasın. Acı ve tuzlu olan taraf zahiri gözüken yeri, tatlı ve duru olanı batini gözükmeyen yeridir..
Başımıza gelen her işte zahiri bakmaya alışıp acı çektiğimiz için, batinde gezen güzelliği kimse görememekte. Hz as Musa as hıdır as ve ayetler… Şimdi çok uzun olur. Daha sonra değiniriz müsaadenizle pirim..
Herkes bir test etsin kendini; başına gelen üzücü ve yorucu bir işten sonra arkasından gelen güzelliği yaşamıştır. Çok uzun yazılır pirim bu zar ve gayb işi. 30 a yakın meal var, değişik değişik. Birisi bulsun bu meali gelsin anlatsın bulamaz. Saklananı bulmak sır ilmidir. İlhamla, kalple, gittiğin okulla sana iletilir. Cebrail as getirir kalbine sokar gider. Bol kuran okuyun dememizin sebebi bundan. Hem Allah’la konuş hem cebrail as getirip götürsün göndersin sürekli.
Kalbini gereksiz, faydasız şeylerle doldurursan yer olmadığından etrafa dökülür, öyle düşünün. Allah’ın yarattığı herşeyi sev, ama kalbine sokma, dolu bardak su almaz. Dini tilkiden öğrenirsen tavuk çalmayı sevap sanırsın.
Dinini iyi okusun herkes.
Ayeti yesin yutsun ki ne diyor, kandırmaya çalışan kendine nasıl yontuyor çok bariz anlasın.
Birde şunu özellikle iyi okusunlar pirim, tekrar tekrar iyi okusunlar.
İbadetlerinle hz Allah’ı etkileyemezsin..
Ben çok namaz kılıyorum, ben çok tesbih çekiyorum vs.
Zaten sana izin veren odur..
Oruç seni tutar, namaz seni kılar, zikir senin ağzına verilir.
O zaman herşeyi Allah yaptırıyorsa, senin yaptıklarından neden etkilensin ki.
İşte arayacağın şey bu..
İlerde dokunuruz birşeyler ucundan kulağından. Ama okuyan yok, batıni baksın, öğrensin herkes. Geçen yazdım tık yok yine, ağaç dedim, ağaçlar gözükmüyor, yok gibi dedim. Her yer nur, ha var ha yok. Eşya, maden, metal, toprak, su, hava herşey ama herşey atomlardan, moleküllerden oluşmuyor mu.
Bas bas bağırıyor alemler yalan dünya yalan dünya. Mars’a Jüpiter’e bakınca herşey taş kaya, ya ordan dünyaya bakınca dünya nasıl acaba??
Bakınız metevörse diye bir sanal dünya oluşturdular. Parayla avalar alıp istediğiniz hayatı istediğiniz şekilde yaşıyorsunuz. Adamlar nelerle uğraşıyor, bizim sofular cehennemde bizi kebap yapıyor sürekli. Neden. Kese dolduruyor, yanacan aman, yanmayan kefen al, terlik al, cennetten arsa al, himmet yatır, bize tabi ol kurtar kendini.
Kendi kurtuldu çünkü, yer satıyor. Herşeyi geçin cenabı Allah’ın işine karışmak bile en büyük edepsizlik. Sakın ama sakın pirim edep. Edep… En büyük edepsizlik Allah’ın işine karışmak bilirsiniz. Bu yüzden herkes hata yapıyor, ama herkes. Yav kulluğunu, acizliğini bil, ibadetini yap, yetti gitti. Harama bulaşma, şirke düşme, kendini bir halt sanma, senden mutlusu var mı. Aha cennet. Kimse Allah’ın ne kadar ama ne kadar merhametli olduğunu yazmıyor, anlatmıyor. Niye işlerine gelmiyor. Kim bilebilir Hristiyanların tamamı, Yahudilerin yarısı cennete girmeyecek. Allah karar verecek değil mi pirim buna. Yazsak sayfalar dolar neyse..
Tufandan bahsettim, yine tık yok. Şimdi hz Nuh neden gemi yaptı da yaşayan hayvanlardan birer çift aldı, bitkisinden eş eş, hayvanından çift çift..
Neden Rabbim helak ettikten sonra yeniden ol deyip diriltemez miydi yok ettiklerini. Aşırı giden helak olan kavimleri bölgesel bölgesel tarumar eden rabbim neye kızdı da her yeri sular altında bıraktı. Niye kaç gün sürdü tufan anlık yerin dibine sokup çıkarabilirdi. Dünyayı yaratırken bile acele etmedi Rabbim, ol dese olurdu anında.
Hiçbir şeyden habersiz hayvanların günahı, bitkilerin suçu neydi de helak etti.
Hz Nuh kavmi çok kalabalık bir kavim değildi. Yere de batırabilirdi, sesle de yok edebilirdi vs. vs. Yaşı bilinmeyen, 950 sene aralarında kalan hz Nuh için süre neden bu kadar uzun tutuldu?? Kafamda deli sorular pirim yardım eden olacak mı bana…
Ağzımdan birşey kaçırayım sonrasını bulsunlar, beraber ekleriz. Hz Nuh’un gemisi Allah’ın veli kullarıdır. Gemiye binen felaha erer. Niye çabaladığımızı az anlasınlar yeter..
Dağda bayırda gemi kalıntısı ararlar..
Nuh tufanı ve Nuh suresi tevhidi anlatır…
Hz Musa ile ilgili verdiğiniz cevabı aldım, başıma koydum ama daha erken pirim..
İsteyenler, çağıranlar olur her daim herkes uyanık olsun. Zamanında istediler, sormadan olmaz dedim. Size de yazdım hatırlarsanız. ‘’seni alacak gelsin benden istesin’’ dediniz. Öyle söyle, aşağıda da yukarıda da rahat yok, hep imtihan hep, imtihan. Başa geçmeyin, arkasına takılmayın kimsenin. Başta yapacağınız bilerek bilmeyerek yanlış arkanızdakilerin hepsinin ama hepsinin yükünü tepenize bindirir..
Arkasına düşmeyin kimsenin öğretmen belli.
Kevser’i de yazayım;
İnna atayna kel kevser. Nedir kevser?? Havuz, su, göl, gölet, ırmak, su… içeceğiz nasipse. Efendimiz başında bekleyecek. Ölünce içecez inşallah. Ölünce içecez. Nerde ne bulursak ne verirlerse zaten, maksat ölmeden ölmekse, maksat ölmeden pınardan içmekse.
Gönül pınarıdır kevser.
Güldür güldür akar,
Nuru muhammed ’iye akar güldür, güldür.
Şimdi içmen lazım bu pınardan ki,
öbür taraftaki pınardan içesin, içiresin..
Nasıl içecez..
Geçen bel altı denilen sert denilen yazıda, ismi azamı, düşünce gücüyle iş yapmayı, faizi, parayı ve birçok şeyi yazdım. Burdan biri için, yanlışa düşmesin derken, başka biri çıktı, o da gelince okur inşallah. Çorba etmiş herşeyi zaten. İşte dert veriyor rabbim bulacak bişeyler batini. birşey bulmuş kendinin de haberi yok pirim size yazdım. Bulur bulur Allah bilir zamanını da, geliyor gümbür gümbür sahteliğe kapılmazsa inşallah..
Geçen yazılarda baktım namaz kılmıyorlar felan, nifak atmış birileri guruptakilere, çok boş işler bunlar. Asıl nifak atana dikkat etsinler. Çayını demleyip, içip, okuyup burdan bişeyler öğrenmeye çalışıyorsa kendi problemi bize ne.
Kılar kılmaz,
Allah’a verecek hesabını çetelesi bize mi düştü..
Bana faydası olmadığı gibi zararı da yok.
Herkes işine, önüne bakar kafasını boşaltırsa çok faydasını görürler..
Şimdi yapana faydası olacak birkaç şey yazıcam..
Vakit girince namaza başlayacak olan müsaitse ezanla başlasın, kılsın. Erkekler yine gametle devam edecek farza. Ezan kaza bela savar, evi sizi temizler. Afeti, yağmuru, doluyu, fırtınayı dindiren ezan size neler yapmaz. Doğduğunuzda kulağınıza okunduğu gibi, son ezan, son namaz gibi..
Vakti olan yaparsa iyi olur illa yap diye bişey yok. Ezanla selâ arası gibi. Selânızı da okutur pirim vakti gelene..
Allahu ekber, net, kesin… Uzatmadan satırları kelimeleri..aaaaaalllalaaaaaahuuuujuıjj ekbbbbbbbberrrrrrrrrrrrr böyle değil. Ağzı yayarak makama bağlayarak değil. Bilali Habeşî gibi oku. İlk okunduğu gün gibi..
Rast, hicaz felan fıstık makamları nedir, nerden çıkmıştır, o da belli değil. Neden öyle okunur yazsak küfür etsek az olur. ””siz etmeyin ben ediyorum””temtit telhin den uzak yalın. Geçen yazdım, imamdı ruhbandı ezan bile İslamiyete uzak, çok uzak..
Manevi cemaat yapmayı öğretiyim buda vakti olanlar için, namaza niyetlenmeden Allah’ım en önde efendimiz as, onun arkasında pirim hacı ali bayram, onların arkasında safa durdum, namazımı kabul eyle onlarla namaz kılmayı nasip eyle ya rabbim de, al sana yüz bin kaplan gücünde cemaat. Ameller niyetlere göre şekillenirse, al mis gibi niyet.
Biri bir gün haberli habersiz çağırıp duruyor, gidip kılayım der, al sana yüz bin kaplan gücünde namaz. Olmaz olmaz deme bana…
İradesiz gezenler vardır…
Bulaşmadan çalıya dolanın kenardan…
Ha n’olur, biz normal bakıyoruz maşallah demeden, nazarımız değiyor. Birilerine ki, gerisini siz açlık, sefalet, parasızlık, bunaltı, kaza, bela, yazın doldurun altını.
O namaz kılmıyor, o oruç tutmuyor, vurun kafire, yapmayın. Başı açık / kapalı, içiyor geziyor aman . Oruç sizi tutuyor, namaz size kıldırılıyor, Allah’ın kelamı ağzınıza veriliyor..
Kuran okuyun diyoruz, çok okuyun..
Kuran ateş kıvılcımları gibi nur atar kitabın içinden. Sağa sola sıçrar. Derinlerden ses gelir. Melekler okur, sen duyarsın. İşte gaybdan haber alıyorsun.
Yapıyorum olmuyor, okuyorum nur kıvılcım atmıyor,
Atar atar, okursan atar.
Nasıl okuyacan..
Selam es selam can pirim.. Öperim nur ellerinizden nur yüzünüzden…
-Selam es selame AziziM; Erhancan. Bunları yazıya döken gönlüne, kalemine sağlık. Yoruma ihtiyaç duymayan hakk sözler olarak sayfamızda yerini alacak ve umulur ki nurlu bu sayede gönüllerin ışığı biraz daha aydın olacak.
Derya deniz olan ilimullah’tan bir yudum da bu vesile ile içilecek. Dili damağı tatlıya alışkınlar olanlar tad alacak, tuzluya alışık olanlar da tuz alacak, kanacak, şükür edeceklerdir.
Allah bütün yarattıklarından razı olsun. Razıdır da…Her ne yarattıysa kendisine kulluk etsinler diye yarattı ve öylece hiç eksiksiz ezelden ebede kulluk etmektedirler. Nasıl etmesinler ki hüküm alemlerin rabbi olan Allah’ındır. O cemalde olan kullarına teshirle kulluk ettirirken, celalde olanlara cebren, el cebbar esmasıyle kulluk ettirir. O’nun ortağı ve benzeri şeriki yoktur. La ilahe illallah Muhammeden resulullah. Vesselam.❤
“Hacı Ali Bayram” kişisel hesabından mesaj gönderiyorsun
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X