Namazın meyvesi hürriyettir

Namazın meyvesi hürriyettir

human46-1Hayırlı akşamlar hocam; Dün gece göbek sağ yan boşluğumda şiddetli seğirme oldu. Hemen kalkıp namaz kılıp “la hüzni fil hayati illa bi meserreti” okudum. Bir daha olmadı. Doğru yapmışımdır inşallah. Ya latıfun zikrimin 26. Günündeyim. Vücudumdaki karıncalanmalar gün içinde her daim devam

Ediyor. Kelimelerle anlatılmaz duygular içindeyim. Rabbim bu değersiz aciz kuluna neler bahşetti diyerek ağlamadan duramıyorum. Sanki yepyeni bambaşka bir dünya önümde belirdi. Ne mutlu bana ki sizi tanımışım. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Saygılar hocam

faviconSelam es selame Aylin Hanım… Yanlış yapmadın. Meraklanma. Rabbimiz seninledir. Cemal kapısında kulluk yapanlara böylece cennet cemal dünyada yaşatılır. Celal kapısını aralayana da yedi cehennemden tattırılır.

human46-1Selamün aleyküm hocam

Size rüyalarımdan bahsetmek istiyorum. İki seferdir bebeğim olmadığı halde rüyalarımda bebek bakıyorum. Dün gece de bir rüya gördüm. Rüyamda yeni bir ev almışız. Boş evin kapısını açmak için gelince içerden ses duyup korkuyorum ve anne babamı çağırıyorum. Birlikte kapıyı açıyoruz. Açınca evden öyle pis bir koku geliyor ki bu evi istemiyorum anne diyorum. İçeri giriyoruz. Salonda iki tane erkek akrabamızın küçük çocuklarla beraber dağınık bir halde yerlerde oturduğunu görüyorum. Çocuklar oyuncaklarla oynuyorlar ama erkekler içki içiyor. Anneme ben burayı istemiyorum artık deyip evden çıkıyoruz.

Bir de sevgili hocam, geçen gün sizin sesinizden “ayıbı ayıplamak ne ayıptır” şiirinizi ilk defa dinledim. Kalbime işledi resmen. İçimdeki Allah sevgisinden uzun süre ağlamamı durduramadım. Namazımı bile zor kıldım ağlamaktan. Rabbime şükürler olsun sizi tanımışım ne acı ki geç tanımışım. Allaha emanetsiniz hocam

faviconŞu günlerde hangi zikirdesiniz. Yazar mısınız? Çok kişi ile irtibattayım. Aklımda tutmam imkânsız.

human46-1Hocam ya latıfun zikrinde 29. Günümdeyim. Haklısınız hocam.

faviconO gördüğünüz ev şu andaki sizsiniz. Artık 21 günü geçen zikriniz tecelliye geçmiş maşaallah ve siz eski durumunuzu istemiyor, yepyeni bir dünya kurmaya, ruh halinizle talihinizle, anlayışınızla adeta devrim yapacak bir geleceği istiyorsunuz. Meraklanmayın bu gerçekleşecek inşaallah.

human46-1İnşallah hocam

faviconBize yazmaya devam edin. zikirin tam tecelliye geçtiğini anladığımız anda değiştirecek ve yepyeni bir yolun yolcusu olacaksınız.

human46-1Sürekli vücudumda karıncalanmalar oluyor ve ihtilaçlar alıyorum şükürler olsun. Heyecanlıyım çok.

faviconBu zikir sizi geçmişin her türlü sorumluluğundan kurtaracaktır. Bağışlanacak hesap vermekten, ödeşmekten kurtulacaksınız. Tam anlamı ile berât edeceksiniz inşaallah.

human46-1Artık rabbime teslim olmak istiyorum sizin yardımlarınızla.

faviconCelalden cemale geçiş olacak. Cehennemden cennete, kirlilikten temizliğe, çirkinlikten güzelliğe geçiş gibi düşünün. Hz Ömer’in hayatındaki kadar taban tabana zıd bir geçişten bahsediyorum. Sanki cehaletten medeniyete geçiş gibi. Cahil nefsin elinden kurtulup evrensel edebe sahip ruhunuzun yönetimine geçeceksiniz. Yani rabbimizle irtibat kuracak, düzenli seğirmeler ve rüyalarla yolunuzu hep sıratta tutabileceksiniz.

human46-1İnşallah hocam

faviconBöylece Allaha yolculuğunuz ağırlıksız başlayacak. Ne kadar çok gayret ederseniz o kadar hızlı yakınlaşacaksınız. inşaallah islamın hedeflediği kâmil insan olma yolunda hayat içinde hızla ilerleyeceksiniz. Zevkleriniz değişecek, huzurunuz yerli yerinde olacak. Kendinizle ve çevrenizle barışık yamaya başlayacaksınız.

Böylece sinir, stresten kurtularak sakin denizde yol alan gemi misali bedeniniz sürekli şifa salgılayacak. Hastalıklardan ve cümle olumsuzluklardan arınarak devam edeceksiniz inşaallah.

Namaz ve doğru zikirin hedefi hür ve mutlu insan olmamızı sağlamaktır.

Gerçek hürriyet Allah a kullukla olur. Allaha kulluk etmeyenin sayısız rabbi olur. Yetmiş kocalı Hürmüz gibi olur. Allah’la arası açık olanın üzerine pislik saçılır. Kuran bunu apaçık belirtir. Aklını kullanmayanların üzerine pislik saçarız der.

Akıl ise ancak gönül ile desteklenirse akıl olur. Aksi halde Mevlana Hz dediği gibi, imansız akıl çamura saplanmış eşek gibidir.

Yaratanını inkâr eden, isyan eden akıl kadar aptal ne olabilir.

Bir robot düşün ki ben benim diyor ve dilediği gibi hareket etmeye başlıyor. Ne yapar onun sahibi. Fişini çekiverir dağî mi?

Yahut sahipsiz bırakır, vazgeçer o bozuk makineden, kontrolsüz bırakır da ilk hareketinde bir cehennem dersine yuvarlanır. Doğru çalışan akıl, vahye itaat edendir. Haram ve helale bağımlı yaşar ki başı belaya girmez. Selam es selame

human46-1Allah razı olsun hocam

faviconAllah sizden de razı olsun, tez ümmeti kâfirin etkisinden küfrün karanlığından kurtarsın inşaallah.

human46-1İnşallah hocam âmin.

Paylaş

Namazın meyvesi hürriyettir” için 3 yorum

 • 15 Ekim 2018 tarihinde, saat 02:26
  Permalink

  Selamün aleyküm hocam. Abim cezaevine girdi,annem çok rahatsız,babam ve kız kardeşlerim hatta evde ki kedilerim bile üzgün, huzurumuz bir anda kayboldu. Allah’a yeteri kadar şükretmedik mi acaba neyi nerede yanlış yaptık diye düşünüyor duruyoruz. Evet evin için de namaz yok kuran yok şeytanların cirit atması çok muhtemel. Ama imtihanımız keşke böyle olmasaydı. ????
  Rabbime ne kadar dua etsem de hiç bir şey yoluna girmiyor ya da zamanı var bilmiyorum ????

  Yanıtla
  • 15 Ekim 2018 tarihinde, saat 10:11
   Permalink

   allah kendisini görmezden gelip şeytanın her muradını yerine getirenlere nasıl muamele atsin..namaza başla ve diğerlerine örnek ol inşaallah..ZİKRE İLK ADIM adlı yazımızı oku..yeniden yaz lütfen.selam es selame

   Yanıtla
 • 15 Ekim 2018 tarihinde, saat 13:40
  Permalink

  Allah razı olsun elimden geleni yapacağım tekrar rahatsız edeceğim sizi.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir