Müminler gayba inanırlar

04.06.2020
48
Müminler gayba inanırlar

Müminler gayba inanırlar

Selam es selame hocam, 2 gün önce rahleler, kuran okuyan sarıklı siyah siluet şeklinde bir hocanın önünde duruyorum. Bana Allah ile başlayan bir dua tekrarlatıyor(dua iyi hatırlamıyorum)anlamı “Allah’tan başka güç yoktur” gibi bir şeydi.

Dün akşam da otobanın üzerine üst geçit gibi ayaklar üzerinde duran bir konteyner konulmuş, arabalar altından geçip gidiyor. Kapısı açık, içi buğday doluydu, ben altından geçerken üzerime buğdaylar dökülürse diye korktum. Arabada olduğumu sanıyordum ama sanırım havadaydım. Sonra konteynerin kapısında durdum, bana Rahman, Rahim esmaları tekrarlatılıyordu( tam emin olmamakla birlikte bu olduğunu anımsıyorum). Bir de hocam sağ devirde süfli için başka hangi duayı okuyayım. Sabah ve gece namazlarından mutlaka birisine uyanamıyorum, çok huzursuz oluyorum.

PRŞ 11:56

-Selam es selame…Rüyaların hayırlara gelsin. Rüya tabirlerinden faydalanarak bazı rüyalarını kendin tahlil etmeyi öğrenmelisin. Maneviyattan yardım almaya başladın inşaallah. Uykuya yatarken uyanmak istediğin vakti niyetine alarak üç defa kevser suresi ekle okuduklarına. Selam es selame

PRŞ 14:28

-Teşekkürler hocam… Selam es selame hocam, inşallah iyisinizdir. Hocam süfli ile ilgili dediğinizi yaptım. Yani sirke içmeyi, yatarken de 7 Ayet-el kürsi,7 Fatiha, 7 Felak, 7 nas, 7 ihlas, 7 Kevseri okuyorum. 3 er kez de Felak, nas ve ihlas süresini elime okuyup tüm vücuduma sürüyorum. Çok şükür kendimi iyi hissediyorum. Hatta ilk okuduğumda oğlumun yastığının üzerinde bir karış kadar siyah bir çubuğun üzerine beyaz bir bulutun indiğini gördüm. İlk aklıma gelen bir meleğin geldiği şeklinde oldu, doğru mudur bilmiyorum. Hocam rüyalarımın çoğunu dediğiniz gibi kendim rüya yorumlarından bakıp yorumlamaya çalışıyorum. İnternetteki yorumlar bana çok doğru gelmiyor. Bugün sabaha doğru gördüğüm rüyada bana bir mesaj olduğunu hissettiğim için size sormak istiyorum. Müsait olduğunuzda cevap verirseniz sevinirim.

Genel olarak rüyalarımda uzak yolculuğa çıkacağım için sürekli hazırlık yapıyorum. Dün akşam rüyamda Mekke’ye gittim. Yolda ihram giymiş birkaç erkek gördüm. Sonra hac döneminde olmadığımız için kalabalık olmadığını düşündüm. Orada dolaşmaya başladım, yollar topraktı. Yolların kenarında taş duvarlar örülüydü. Orda durup aşağıya baktım her yer yeşil ve alttan ırmak geçiyordu. Sonra hac için sıra bekleyen insanları gördüm. 2-3 tane kadın vardı. Gri ihram giymiş, önü kısa giysilerinden bacakları görünüyordu. Bacakları da siyah ve kötü görünüyordu. Bu kadın o gurubun sorumlusu gibiydi. Sonra yanında oturan adam bir müjde verdi. Küçük bir Peri hızla gurubun arkasına doğru, arkasından ateş çıkararak uçtu ve kadın ve oradakiler çok mutlu oldular.

Diğer rüyamda da padişah hasta yatıyordu. Yanına birisi gelip padişahım yeşil alana uçak geldi, geri gönderdik dedi. (Yeşil alan çim olan bölgeymiş, uçak da padişahın öleceği anlamına geliyormuş). Padişah cevap olarak bir somun ekmek 45 günde olgunlaşır demiş. Ben 49 gündür ya Latif zikrini okuyorum ve affedilmediğim için çok üzülüp dua ediyorum. Bu rüya sanki onunla ilgili gibi geldi bana.

Selam hocam şu anda arabada oturuyorum, araba park halinde, inşirah suresini okuyordum, birden sanki araba sallanıyor gibi hissettim. Sonra da kalp çarpıntısı ve titreme başladı. Hayırdır inşallah. —–

-Selam es selame Evren can… Bu yolda gördüklerimizin hepsini beşeri akılla çözmeye kalkışmak doğru değildir. Rabbimiz hayırlara getirsin diyerek yolumuza devam ederiz. Rüyalarda zamanın gerisine gidişler çok olur. Geçmişimizin temeli olan atalarımızın kim bilir kaçıncı göbek derinlere gider de etkileri bizlerde sürer. Temizlik sırasında sadece kendi kusurlarımızın neticelerini değil atalarımızdan gelen olumsuzlukları da arındırırız. İhtimal bu tür temizliklerden dolayı geçmişe gideriz. İnşirah suresi de ya latıfün zikri de cemali zikirlerdir. Asla olumsuz bir sonuç doğurmazlar. O nedenle sadakatle zikirlerine devam et. Kendini rabbimize teslim et. Rabbimiz bizlere şah damarımızdan daha yakındır. Selam ve dua ile. Gözlerinden öperim. Rabbimize emanetimsin. Kuralları tam uygula. Yaşadıklarından gerekli derin dersleri çıkarmaya bak. Hayatın, gerçeklerin, beşeri aklın çok ötesinde olduğunu, gabya inanmadan ilerlemenin mümkün olamayacağını aklından çıkarma. Selam es selame

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.