Benden Ayrı İraden mi Var ki Fikrimin İnce Gülü - hacialibayram.com Sevgi yolu

Benden Ayrı İraden mi Var ki Fikrimin İnce Gülü

10.06.2020
315
Benden Ayrı İraden mi Var ki Fikrimin İnce Gülü

Benden Ayrı İraden mi Var ki Fikrimin İnce Gülü

*İbadetlerimle, rabbimle çok mutluyum ben. Bu tür konulardan da çok korkuyorum. Helalden haramdan ama rabbim imtihan mı ediyor yada nasıl bir tecelli yaşatacak anlayamıyorum, korkuyorum. Bakın şimdi yine gözlerimi kapattım, cennetteyim. Gelinlikle, elimde kocaman gül buketi var. Yanımda rahman, ama kimliksiz, yüzü seçilmiyor.

-Ela inne evliyaullahi la havfun aleyhüm vela hüm yehzenun… Allah’ın dostlarına korku yoktur, onlar hüzün de duymazlar, inşaallah. Maşaallah barikallah. Rahman Allah Rahim Allah’a aşıktır.
*Allah dostu olabilelim İnşaAllah
-Dünyada yaşarken cenneti de yaşayan biri olarak neden korkasın ki. Daha üstün bir makam mı var. Rahmanın kollarında cennettesin işte. Bu tecellinin cemal kemal bir tecelli olduğunu anlamış olmalısın
*❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
❤️????❤️????❤️????❤️
* SAL 19:32.. Eûzû bi kelimetillahi’ttammeti min şerri mahalak. Selamun kavlen mirrabbirrahiym. Selam es selame hocam hayırlı günler diliyorum. Yazdım yazdım durdum yine gönderemedim ama kendine saklayamazsın diyor, rabbim. Sabah namazı vaktinde seslendi “ebed ül ebedim ben, aşkım kaim daim, suretler bir yanılsama. Sen bir aynasın diyor rabbim, aynaya aksedenin kendisi olduğunu hatırlatarak. Ayrıca bugün mutfakta iş yaparken yine seslendi, işimi bırakıp oturup yazdım, daha doğrusu yazdırıldım, yoksa unutuyorum;

<Ey kulum Benden ayrı iraden mi var ki kendinden bilirsin yaşanan tecelliyi. Rahim pınar suretindeki Allah değil mi? Ey zülfikârlar yıkın ön yargılarınızı, kırın tabularınızı, açın yeniliklere kendinizi ki sırlarımı sereyim önünüze. Nasıl bir şerefle müjdelendiğinizi bilin. Aşkımı yaşatmaya geldim diyorum. Gönlünüzü açmazsanız nasıl gireyim ey benim nadide kullarım. Sıradanlaşmaya çalışmayın, büyük düşünün, beni ise tahmin bile edemeyeceğiniz şenlerde bulursunuz. Ama sadece düşünen, akleden, kalbini bana tam teslim edenlere açılır önü ardı olmayan sırlarım. İnsan ömrü boyunca çalışsa, okusa öğrense ancak bir katredir deryadan nasibi. Başarabilirse eğer, hayat bulur o katrede. Hayat suyu vermeye geldim ey Zülfikarlarım, gelin bana… Aşkla, sevgiyle, hesapsız kitapsız ve tertemiz bir kalple.>

Bunlar yazdırıldı hocam. ‘’Olmaz olmaz’’ diye de ekliyor, rabbimiz..

Hocam dün Zülfikarlardan gizli tutsun diyordu, bugün direkt zülfikârlara sesleniyor, rabbim yardımcımız olsun İnşaAllah. Hem bu konuyu açmak ne derece doğru, yorumu size bırakıyorum hocam. Ben korkuyorum bu konunun açıklanmasından. Fakat yazmayınca da ceza gördüğüm için yazıyorum. Geçen günlerdeki acılar ağrılar, kazalar bu yüzden olduğu bildiriliyor. Allah’a sığınarak yazıyorum hocam.
Geçmiş bir keşifte imam Muhammed seslendi; benim boyama boyandın artık sen, benden ayrı değilsin ki. Bir kere düştün bu aşkın içine bende yok oldun, bana karıştın ben oldun diyordu. Ben bunları yazmadığım için sıkıştırılıyormuşum. Bu sabahta adını dağlara değil alemlere yazdım pınarım. Alemlere yansıyan benim kalbim, herşey seni sevecek, alemler seni yaşayacak bundan böyle. Yaşıyor da. Senin zevkin yansıyor alemlere. Dedi Rahman Allah, onun dilinden. Hocam sonra şunlar hatırlatıldı hayretler içerisinde kaldım. Bir kaç dizi de aklımdan geçen, sevdiğim şeyler konu alınmış. Hele bir dizi var ki tam olarak hayatımı anlatmış. Yok artık dedim. San ki ben yazmışım gibi senaryolar. Evdekiler izlerken gözüm takılıyordu arada, çok şaşırıyordum. Zülfikarların düşünceleri hayatları yansıyor alemlere diye düşünürdüm. Rabbimiz diyor ki seni yaşatacağım alemlere, görsünler zevkimi.
Hocam ayrıca gruptaki tesettür, meal, ve bugünkü meal konusu olan Muhammed-i nur da konu edilince şimşekler çaktırıyor beynimde düşünceler. Tevafuk olarak düşündüğüm herşeyi film şeridi gibi gözlerimin önünden geçirerek hatırlatıyor. Tesettür son zamanlarda özellikle çok takıldığım bir konuydu. Grupta da geçti bu konuda adım, çok istediğim halde ailemden dolayı örtünemiyorum. Sonra Kur’an meal konusuna yoğunlaştım son zamanlarda hatırlarsanız size de sorular sormuştum, hangi kaynağı okumalıyım diye. Son zamanlarda Kur’an’ı hem Arapça, hem meal, hem tefsir olarak yoğun olarak okuyordum.
Ve bir diğer konu Muhammedi nur; son zamanlarda “peygamber efendimizin ahlakıyla ahlaklanıp, onun huylarını huy edinip, onun idrakini yaşat bizlere alemlere diye ısrarla dua ettiriliyorum. Bunlar hatırlatıldı bir bir ve idrak ettirildi. Seni yaşıyor alemler deniliyor ısrarla. Ölüm ihtilaçları bu yüzdenmiş, saldırı varmış yani. Ona keza sağ yüzük parmağı ihtilacı da kesilmiyor. Ben bunları normalde düşünemem, resmen aklıma girip tasarlıyor bu düşünceleri gösteriyor bak diye. Hocam Allah’a sığınırım yaz dedi yazdım.
Bir de son günlerde keşiflerde keman çaldığımı görüyordum sık olarak, bugün öğle namazında açtı sırrını rabbimiz; aşk besteleri ulaştıracağım seninle diyor, yeter ki gönlünü tam aç aşk kaynağım.  “Bir şarkısın sen, notaları ezgileri aşk kokan” diyor. Hocam yine ona sığındım dua ettim, yazmalı mıyım diye, senden tecelli eden benim, devam et, ulaştır diyor. Yanılmaktan, yanıltmaktan sana sığınırım rabbim dedim, yanlışın yok eksiğin var, az bile yazdın pınarım, fikrimin ince gülü dedi. Bu aralar böyle sesleniyor rabbim. ve yazmadıklarımı da biliyor tabi ki.
Ve hocam şunu da bildirmek istiyorum, zümrüt bir mücevher var gözlerimin önünde hep, çok şık, yeşil bir mücevher. hayırlı. akşamlar diliyorum, hocam..️ selam es selame hocam♥️
-Maşaallah barikallah…….. razı olacağın kadar şükür elhamdülillah ya rabbelalemiyn..amin.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Can hocama dedi ki:

    MaşaAllah barikAllah ❤️