MUHAMMED’İM KALK VE İNSANLARI UYAR

12.09.2020
119
MUHAMMED’İM KALK VE İNSANLARI UYAR

MUHAMMED’İM KALK VE İNSANLARI UYAR

Keşifimde, belimde ki Asa’yı gördüm, ayağa kalkıyordu
*Selam es selame canım hocam Vitr namazı ve ardından tövbe namazımı kılarken tahiyyat oturuşundaydım. Başım yutağıma getirildi, gözlerim kapalı. Benim oturduğum gibi, yine siz belirdiniz karşımda, tahiyyat oturuşunda oturuyorsunuz.
Bana zincire takılmış bir anahtar verdiniz. ‘’Goncacan bunu al, kalbini aç, gir içine’’ dediniz. Sağ elim kalktı anahtarı aldım, kalbime koydum. Sonra altın bir yıldız verdiniz. ‘’Bu senin rütben’’ dediniz. Aldım, sağ omzuma koyduruldu. Bir daha verdiniz, sol omzuma koyduruldu. Üçüncü kez verdiniz alnıma koyduruldu. Dördüncüsünü verdiniz karnıma koyduruldu. Ve bu işaretler tekrar ettirildi. Sonra karnıma Hac işareti yapıldı, 3 kez, belime koyduruldu. Sonra kalbimden içeri girdim. Örtülü olarak kendimi gördüm. Oturuyordu, ayağa kalktı, bana gülümsedi. Sonra gözlerim açıldı. Sağ omzuma baktırılarak elhamdulillah dedim. Arkasından hapşırdığımı hatırlıyorum, elhamdulillah Rabbena lekel hamd Birde epeydir sağ dizime sağ devri yönünde ‘spiral’ bu kelime Türkçe mi bilmiyorum yani kara delik çizdirilip iman tahtama ve belime koyduruluyor. Selam es selame can hocam sizi çok seviyorum

-Selam es selame. Devamını da yazar mısın lütfen. Bir yazı üzerine çalışıyordum. Şimdi yayınlayacağım. Alperenbacım’ın keşifleri. İnşaallah yazdığın keşiflerini yayınlayacağım. Çok önemli mesajlar var.

*Aleykümselam. MaşaAllah, barikAllah canım hocam. Az önce yazıp sildiğimi yazmamı istiyorsunuz sanırım, değil mi canım hocam. Kopyalamıştım kontrol edip gönderiyorum, inşallah.
*Şu an hatırlatılan ise, geçenlerde rüyamı, keşifimi hatırlamıyorum ama belime parmaklarım ile namazda basılırken, sağ̆ parmağım ile sopa şekli, T harfi gibi ama yanları eğri çizdiriliyor. Sonra uzun bir çizgi çakılıyor omurlarıma, bunu epeydir yaşıyordum, şimdi yazmak nasipmiş rabbimizin izni ile.
*Keşifimde, belimde ki Asa’yı gördüm, ayağa kalkıyordu.
*Belime güçlü basılırken ise, ‘’ya müddessir Kün fe enzir’’ deniyor. Sağımdan duyuyorum, yani kendim kendime diyorum. Bunu defalarca söylüyorum. Secdeye götürülüyorum. Dünde sağ dizime Ali Muhammed ve Fatma yazıldı. Yine belime koyulmuştu. Özellikle yazılanlar belime iman tahtama ve alnıma koyuluyor, canım hocam. Ve canım hocam o işlemi Kıyam’da yaşarken kendi ruhuma nida edilen bir başka söz ise, ‘’Muhammed’im kalk ve İnsanları uyar, onları bana çağır’’ oluyor. Bunu duyunca secdeye giderken ağlamıştım. Çok merhametli çok duygusal bir seslenişti.

-Selam es selame Gonca’m, azizeM, Zülfikar’ım rabbimiz bizi bir birimiz ile eğitiyor. Bunların ve daha kim bilir hangi hakikatlerin ve şu ana kadar bize ulaşmış, paylaşılmış veya HENÜZ PAYLAŞILAMAMIŞ BUNCA Hikmetin, yazılı kaynaklarda ulaşılır şeyler olmadığını biliyoruz. Ledünni ilim demek doğrudan ilahi kaynaklardan yani cümle sıfat Allah’tan vahiy (yani işaret dili) ile alınan ilim demektir. Marifetullah ilmi, nur ilmi, ihtilaç ilmi, zuhurat dedikleri açık keşifler ve sadık rüyalar ile Cebrail’den alınan , insanlardan alınan, hatta arıların karıncaların kuşların hareketlerinden veya açık konuşmalarından alınan haberlerin tümüne birden ilmi ledün denir. En hakiki ilimdir. Bütün ilimlerin kaynağıdır. Ancak maalesef şeriat ortamında halk tarafından (avam) asla bilinir kullanılır, değerlendirilir değildir. Çünkü yaşanmadan inanılması neredeyse imkansızdır. O nedenle sır saklayın denir, zaman içinde ilim kendisince kabul edilmeden başkalarına açılmaması önerilir. Şeri kabullerde rüya ile amel edilmez hükmü vardır, haklıdırlar. Eğer önü açılsa her cahil bin rüya uydurur. Ancak hakikat erbabı Allah’tan korkar ve asla rüyasına bir harf bile sokuşturmaz bir harf bile eksik söylemez. Hatırlatılanı anlatır ve yorumlamaya çalışır ve yorumlanmasını ehlinden isteyebilir. Rüya yorumlamak herkesin karı değildir. Yusuf suresinde bu mesele anlatılır. Rüya meselesinde iş bu kadar zor iken keşif ve nur ilminden, ihtilaç nameden bahis bile açılmaz. Kuş dilinden ise masal misali bahsedilir. O nedenle kapalı gruptayız. İnşaallah kardeşlerin kendi ihtilaçlarından ve gördükleri nurlar ile keşiflerinden kıyas ile efal ilminden ve esma ilminden yola çıkarak, kuranın sünnetin mizanından geçirerek gayb’a inanırlar. Bakara suresinin ilk altı ayetinin anlamını da ezberlemelisiniz…’’Onlar gayb’a inanırlar’’. Sözü uzattık. Okunurluğa inşaallah zarar vermedik. Bazen kardeşlerimiz yazıların altına yorum yerine sayfalar dolusu bilgi koyuyorlar. Bu fayda yerine zarar verir. Günümüz uzun uzun okuma zamanı değil. Özlü sözler bile zor okunuyor, değerli söz enflasyonu var, maalesef. O nedenle ne okuduğumuz da çok önemli. Oku emrini de tefekkürle yerine getirmeliyiz. Selam es selame.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Karga26 dedi ki:

  Selam hocam bakara suresi 6 ayetini dediniz ben rüyamda çok sık bakara süresinin 6 ayetini okuyor ya da dinliyorum nerdeyse ezberledim.Bu işin hikmeti sırrı nedir diye çok düşündüm araştırıyordum sizin bu yazıda belirtğiniz bakara suresinin 6 ayeti açıklmasının tesadüf olmadğının düşünüyorum.Rica etsem açıklarmısınız

  1. admin dedi ki:

   Selam es selame açıklayacak ne var ki
   Hayatta tesadüf eseri bir şey yok, herşey kader dahilinde Allah’ın yaratması dan ibadettir
   Allah her şeyi kulları vasıtası ile zahire çıkarır
   Sizi de fiillerinizi de yaratan biziz ayeti buna delildir
   Selam es selame