Lutuf mu kahır mıydı

07.07.2020
70
Lutuf mu kahır mıydı

Lutuf mu Kahır mıydı

Hocam ilk başta yazıyı yayınlamadan önce kardeşlerimden haklarını helal etmelerini isteyin. Herhangi bir kötülüğüm olmadı çok şükür, ama celal boğazıma yapışmıştı, bir şey anlatamıyordum. Size keşifler durmuştu, sadece bana izin var zannediyordum. Bir şey göremiyordum, sadece kulağıma geliyordu. Rabbimin sesi, celalden geliyormuş demek ki. birlikte bunu anladık. Allah sizden razı olsun.

*Bunu yayın izni çıkıp çıkmadığını bilemiyorum, çünkü Rabbimden cevap farklı geldi. Celalullah öyle kızdı ki önce secdede o 4-5 parçaya ayrılmış el yine belirdi. Sonra her tarafa yumruklar indi, çok korktum. Bir yandan istiğfar, bir yandan ya latiyfun çektim.

*Durdum, ‘’Rabbim celalinden cemaline sığınırım, Hocam endişeli ve tedirgin, grup açık mı kalsın, kapansın mı, şüpheye düştü, ne yapmamız gerek, ’dedim.

*Celal o kadar kızıyordu ki şiddetli çığlıklar atıyordu.

*Secdeye gittim, kelime-i saadet getirdim, kalktım. ‘’Ne grubu, ne Zülfikar’ı’’ diyordu kızgın.

*Tekrar sordum ‘’Ya Latif dedim, celalinden cemaline sığınırım, ben seni aramaktan başka bir şey yapmadım, hocam grup konusunda ne yapacağını soruyor, kapansın mı açık mı kalsın’’ dedim.

*Haber cemalden geldi ama tek kelime, ‘’grup sizin lütfunuz’’ dedi.

*Açık yâda kapalı kalsın demedi. Bu arada celal her yeri yıkıyor kızgın, canını da alıcam diyordu.Çok korktum, tövbe istiğfar ve ya latiyfun okudum.

*Okudukça susuyordu. Sonra secdeye başımı koyduğum yere, cemalullah kocaman, parıldayan elmas gibi bir taş koydu. Rahatladım seccadeden kalktım. Ohh çektim, biraz rahatladım hocam şimdi.

*Hocam içim biraz ferahladı ya latif ve tövbe istiğfar çektikçe.

*Bu nasıl bir şey hocam, rabbimi ararken tuzağa mı düşmüşüm, ben nerde yanlış yaptım ki. Herkese iyilik düşünen bir adamım ben, zerre kötülük barındırmamaya çalışırım bünyemde.

*Hocam ruhum da vücudum da yorgun düştü. Benim kalbimde iman sıkıntısı falan yok hocam, namazını zikrini, duasını yapmaya çalışan, iyilik peşinde koşan bir adamım, bu iş nedir anlayamadım.

*Hocam bilmeden arkadaşlar ah falan çekmesin, siz durumu biliyorsunuz, celaldenmiş son gelenler. Lütfen dua etsinler, şu dönemi sağ salim atlatmam için. Ben geleni ilettim, siz celal mi cemal mi bilirsiniz diye, celal de oyun oynamış demek ki, boğazımıza yapışmış sesimi kısmış.

*Şunu anladım, Rabbim cemalden celalin eline düşürmesin, zor ve sıkıntılı bir süreçti. Yalnız celalullah bazen sıkıştırıyor, ruhum daralıyor yine. Bunu da imtihan edecekmişim demek ki. Hocam isim belirtmezseniz ve web sitesinde yayınlamazsanız sevinirim.

Burada ibret olsun diye paylaşmak isterseniz size bırakıyorum. Ama çok üzüldüm, ben bunu hak edecek ne yaptım diye. Rabbimin merhametine sığındım, bilmeden, istemeden neler neler oldu belki de.

Sen Allah’ın dostlarındansın. Tövbe kapısı açık. Guruba girip dünkü duamızı okumadın mı? Sakın beddua a etmeyin dedim. Müstahak olduğu ile cezalandır deyin, dedim. Hidayet et dedim, hidayet nasip değil ise suçu kadar sen ver cezasını, biz bilmeyiz, sen bilirsin dedim.

-Hocam cezam mı var benim. Tövbe ya rabbim, ben ne yaptım, hocam. Keşifleri ilettim kendimden bir şey koymadım. Bunun cezasını mı cekicem yoksa hocam. Dün Teheccüde bile kalktım, sizlerle birlikte dua ettim

Beni anladın mı cancazım. Aziz’im benim. Verdiğim ya latıfün zikrini ölçüsüz, gücünün yettiğince zikret. Namazını sekiz hatta dokuz, on vakte çıkar. Her fırsatta iki rekât namaz kıl ve bu zikiri, istiğfarı ve salavatı okumaya, zikrini samimiyetinle çekmeye devam et.

-*Bunun altından nasıl kalkılır Ya Rabbim. Tamam, hocam, arkadaşlar haklarını helal etsin, benden değil celaldendir.

-Bunun altından ya latıfün zikri ile tarif ettiğimi yapmakla kalkarsın. Tövbe kapısı açık. Cezan yok ta celal neden seni öldürmekle tehdit ediyor… O celal önce kendi emreder, yaptırır, sonra ben sadece fısıldadım, sen yaptın der. Şeytanın özelliklerini kurandan ve diğer kaynaklardan oku.

-Anladım hocam okurum. Hocam beni gruptan çıkarsınlar, arkadaşlar tedirgin olur, artık kusura bakmasınlar.

Hocam Rahmetli bana üç adet celal esması okuttu. Kâfirlere karşı okumuştuk. Ondört gün okuduk. Evvelim, beş sene cemal esmaları ile geçmişti. Cennetteydim. Celal aç bırakmıştı ama mutluyduk, cennetteydik. Meğer aç bırakma sebebi de beni cemal zikirlerden uzak tutmakmış. Bak sen cemal okudukça Allah seni yoksul, perişan bırakıyor, bir de günah içindekilere bak, nasıl keyf içindeler, demek istermiş. Allah’ı isteyen aç kalır, peşime düşeni mal mülke, şan şöhrete boğarım demek istermiş. Sonunda o on dört gün okuduğum celal esmaları, beni sardı sarmaladı, her yönden ihata etti de tam otuz sene cemal okumam, savunmam bile yetmedi, cehennemleri yaşadık, çoluk çocuk perişan olduk. O esmalar bizden öcünü almadan bırakmadı, halen eserleri mevcuttur.

-Rabbim yardım eder hocam, Rabbime sığınırım ben her daim. Hocam arkadaşlar içimizde şeytan var falan zanneder, gruptan çıkarabilirler.

-Gurubu kapatıyorum.

-Anladım hocam, sizin imtihanınız çok zor olmuş. Tamam, şefkatinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederim.

-Doğrudan iletişim ile cemali – celali öğreninceye kadar bana yazacaksınız. Sizleri o şeytana yem ettirmeyeceğim rabbimin izniyle. Sizler her biriniz benim ihtiyar, yorgun, bitkin bedenimin, hasta kalbimin, yanık yüreğimin emeği, soğuk gözyaşlarımın birer birer Allah’ın ipine dizili, inci inci göz damlalarımsınız. Sizleri tespih gibi dizerek çıkacağım Resulullah’ın huzuruna, ancak bu kadar toparlayabildim ya resulullah, zamanım en zor zamandı, kısmetim bu kadarmış diyeceğim.

-Çok şükür hocam, sayenizde yoldan çıkmadan ilerleyeceğiz inşallah.

Seni bu halinle bıraksam, belki de elli yıl cehennemde tutar. Allah’ın öfkesi ancak ya latıf zikri ile söner, haberin olsun.

-Evet, öfkesi çok korkuttu beni, şehadet getirdim.

-Şehadet falan dinlemez, öcünü alamdan teskin olmaz ,tek çare vaktinde yapılan tövbedir. Ateşin merhameti var mıdır? Cehennemde merhamet var mı? Ateşi yeterince su, bir de ihtiyacını vermeyerek bitirebilirsin. Yani günahı terk et ve tövbe et, cemaline sığın, der kuranda. Aksi halde asla kurtuluş yok, suçun kadar yanarsın. Zerre miktar haksızlık yapmaz, asla zulmetmez. Sadece öcünü alır. El muntakimdir. El Cabbar’dır, El kahhar’dır. O Allah El Ekberdir, El Aziz’dir, mutlak Muhtardır. Kimse ondan hesap soramaz. Neden beni böyle yarattın diyemez. O izin vermedikçe kimse konuşamaz. Merhametini celbetmeye kahrını istiyor demektir. Bir ve tek Allah’tır, ona kızarak gidecek yer yoktur, zorunlu tek İlahtır, el vahit, la ilahe illallah ’tır. Ya Allah, Bismillah, Allah’u ekber, la ilahe illallah, murahmmedür resulullah’tır O.  O her yerde ve zamandadır. Mekân ve zamandan münezzeh olarak bütünü eksiksiz yaratmış ve yaşatmaktadır. Yaratan o olduğu gibi yaşayan da her zerrede odur. Öldüren, cennetine ve cehennemine alan da odur. Kim ki herhangi bir oluşu bitişi birine hamleder o cahil cüheladır. Çünkü gerçek fail bir ve tek Allah’tır, hiçbir şeye benzemez. Kuluna görünmek isterse tıpkı aynada olduğu gibi rüya veya keşif yolu ile görünür. Onu cüz aklınızla parçalamayın, bölmeyin. O parçalanamaz, bölünemez, ona fazlalık yakışmadığı gibi eksiklikte yakışmaz. Yemesi içmesi fakir kulun yiyip içmesidir.

-Doğru hocam, sayenizde anlamaya çalışıcam inşallah. Allah yardımcımız olsun. Hocam bir sorum kaldı. Bana sus denilinceye kadar gelen keşifler, Zülfikarlar, eller hepsi yalan mıydı? Celalden miydi? Hocam, o zaman, sitedeki yazılardan kul hakkına girmez miyim.? o kadar okuyan olunca. Rabbim affetsin cümlemizle birlikte beni.

Celal seni değişik yollarla aldatmaya, zikrini bıraktırmaya çalışacaktır. Zehir bal ile verilir değil mi. Hap dışı süslenerek içirilir. Kurt kuzu postuyla sürüye yaklaşır… Çiçek arıyı renk ve kokusu ile kandırır. Patron işçiyi daha fazla vererek tehlikeye sokar, ölümcül işi yaptırır. Rüşvet dileği elde etmenin en kısa ve şeytani yoludur. Bize birtakım rüşvetler verdi, biz de hazır lütfa balıklama atladık.

-Anladım hocam, bu da imtihanımız oldu.

-Evet; hepimizin imtihanı lütuf ve keremi oldu. Çok Şey kazandık elhamdülillah. Sen zikirini hakkıyla çek, cemalullaha meydanı aç, o sana anlatsın kalanını. Sırlarını açsın sana, inşaallah, ardına kadar da Türk milleti, Ümmet bir büyük dua hamalı daha kazansın…

-Tamam, hocam, Allah razı olsun. Selam es selame.

-Yeniden görüşmek üzere. Rabbim yar ve yardımcımız olsun

-Âmin

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Anonim dedi ki:

  Selam es selame sevgili hocam. Celal esmalarını okutan Allah rahmet eylesin hocanız size neden okumuştu hocam? Affınıza sığınarak sormak istedim.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   Kominizmi yıkmıştık

 2. Azra dedi ki:

  Selam es selame sevgili hocam.. Allah rahmet eylesin hocanız size celal esmalarını neden okumuştu hocam? Affınıza sığınarak sormak istedim… Selam sevgi ve dua ile…

 3. Hello! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one? Thanks a lot!