Lahana Çorbası Diyeti

11.07.2020
708
Lahana Çorbası Diyeti

Lahana Çorbası Diyeti

Lahana Çorbası Diyeti, toplumda lahana diyeti olarak anılan bu sebze çorbalı diyet, mucizevi bir biçimde bir haftada tam 8 kilo verdiriyor!

Kimi diyetisyenler vücudun bu kadar kısa sürede kilo vermesine karşı çıksa da henüz hiçbir diyetisyen böylesine kısa sürede kilo verdiren bu diyetten kadınları alıkoyamıyor.

Yanlız Lahana çorbası diyeti yaparken kendinizi çok fazla yormamalı, bol su içmeli ve ek vitamin almalısınız.

Bu diyet hastalara ameliyat öncesi hızlı kilo verdirmek için geliştirildi, ardından başarısının dilden dile dolaşmasıyla zayıflamak isteyen hemen herkesin sofrasına konuk olmaya başladı.

Lahana Çorbası Diyeti Nasıl Yapılır

Lahana Çorbası Diyetini hazırlamak için alınacak malzemeler;

 • 6 adet soğan,
 • kereviz
 • lahana,
 • biber,
 • domates,
 • patlıcan,
 • kabak,
 • enginar,
 • havuç,
 • maydanoz vs.
 • az tuz.

Lahana Diyeti Yapılışı

Diyeti yapmak için bütün sebzeleri ufak ufak doğradıktan sonra çorba olacak şekilde su ilave ederek düdüklü de pişirin. Daha sonra dilerseniz blender’da ezerek krema kıvamına getirebilirsiniz.

Yağ yakan, kilo verdiren lahana diyeti çorbası asla 1 haftadan uzun süre yapılmamalı ve diyeti yapmaya karar verdiyseniz önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bu örnek listeyi diyetisyeninize ya da doktorunuza danışmadan uygulamayın.

1. gün: İstediğiniz kadar meyve (muz hariç) ve özel çorba: Doyana kadar, istediğiniz miktarda lahana çorbası içebilirsiniz. Yanında bol bol meyve tüketin, sadece muzdan uzak durun.

2. gün İstediğiniz kadar sebze (baklagiller hariç) ve özel çorba: Sınırsız lahana çorbası ve sebze tüketebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ise şu; bezelye, mısır ve fasulye yememelisiniz. Akşam saatlerinde bir adet haşlanmış patates de yiyebilirsiniz. İkinci günde meyve hiç tüketmemeli, bol bol su içmeyi de unutmamalısınız.

3. gün İstediğiniz kadar sebze, meyve ve lahana diyeti çorbası: Sınırsız lahana çorbası içebilir, mısır ve patates gibi nişastalı besinler hariç doyana kadar sebze tüketebilirsiniz. Muz hariç diğer meyveleri de yiyebilir, şekersiz çay içebilirsiniz. Su içmeye yine özen gösterin.

4. gün 5 tane muz, 4 bardak süt ve özel çorba: Sınırsız lahana çorbası içebilir, üç adet muz tüketebilir ve yağsız süt içebilirsiniz.

5. gün 300 gr. kırmızı et, 6 tane domates, özel çorba: 500 grama kadar beyaz ya da kırmızı et ve taze domates yiyebilirsiniz. Lahana çorbasını sınırsız içebilirsiniz.

6. gün İstediğiniz kadar yağsız kırmızı et, lahana diyeti çorbası: Sınırsız lahana çorbasının yanı sıra yağsız kırmızı et ve patates hariç pişmiş sebze yiyebilirsiniz.

7. gün Esmer pirinç, istediğiniz kadar sebze, meyve suyu ve özel çorba: Son günde yine sınırsız lahana çorba, buna ilave olarak esmer pirinç, düşük kalorili sebzeler tüketebilir, katkısız, doğal meyve sularından içebilirsiniz.

Not: Lahana diyeti çorbası diyetine başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Düşük kalorili ve kısıtlı bir diyet olduğundan lahana diyetini mutlaka doktor kontrolünde uygulanmalıdır. Zayıflamak isterken sağlığınıza zarar vermeyin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.