Her Esma-Ül Hüsna Zikir Edinilmez!

03.07.2020
2.526
Her Esma-Ül Hüsna Zikir Edinilmez!

Her Esma-Ül Hüsna Zikir Edinilmez!

– Hocam adetli iken namaz kılıp zikir çekebilir miyim?

favicon—Adet meselesini Hamdiye’ye mektuplar üç ve dörtte açıkladık. Oraya bak lütfen.
— Okudum hocam, Hamdiye’ye mektupları okudum. Allah sizden razı olsun.
Abdest konusunda kalbimden yıllardır geçirdiğim, bir türlü çevremde kabul görmeyen, sadece içimdeki sesin yanlış olduğunu söyleyen çok kişi olduğundan şeytandandır deyip körü körüne kabul ettiğim düşüncelerim; Meğer doğru olan o sesmiş. Yazınız da onu gördüm. İyi ki sizinle karşılaştım. Hiç bir şey tesadüf değildir ve siz benim başka bir manada yol gösterenim olacaksınız inşallah. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Allah’ın rahmeti üzerinize olsun, ellerinizden öpüyorum.
Selamun aleykum hocam… Zikrimi sessiz olarak yatarken, gece boyu çekebilir miyim? Bir de ya Vedut ya Cami zikrini de bu şekil çekebilir miyim? Çok soru soruyorum ama bilmediğimden. Benim bildiğim; içinden nerede nasıl istersen, ayakta – yatakta, iş yaparken çekilir biliyordum. Ama onun da öyle olmadığını bir yazınızda okudum. Yardımcı olursanız sevinirim. Selamın aleykum.

faviconEs… Hanım; birçok Esmayı aynı anda çekerseniz, Esmalar arasında ezdad-zıdlık-düşmanlık oluşur… Bu da sizi ve yakın çevrenizi, cürmünüz kadar yakar, ümmeti, milleti de zora sokar.
Bazı ehil erlere göre cemal esmalar bile olsa beş esmadan fazlası bir arada okunursa tamamı celal olarak tecelli eder… Yani siz cennet umarsınız da yedi cehennem üzerinize gelir. Asla anlamı negatif esmaları okumayın…
El kahhar ismini okursanız kahredilirsiniz. Mümit esmasını okur tecelli ettirirseniz vakitsiz ölürsünüz. Veya birini öldürürsünüz. Cebbar ismini okursanız her alanda cebredilirsiniz. müntakim okursanız bütün mahlûkat sizden intikam alır…
Hüsna demek güzel demektir. Esma el hüsnam’ı okuyun demek, anlamı güzel isimlerimi okuyun demektir.
Geçmiş zamanlarda bir Allah dostu şeytan tarafından atlatılmış,”madem ki Allah’ın ismidir hepsi güzeldir” demiş. Anlaşılan bunu ilk söyleyen güvenilir bir zat imiş. Bu ne büyük ahmaklıktır.Üstelik ayetlere muhalif bir sözdür. Ne yazık tarikat denilen öğretiler de buna çanak tutuyorlar.
Hangi ismi zikrederseniz o isimin hükümlerine gark olursunuz…
İster hayır dua edin isterse şer, o dua önce sizde tecelli eder. O nedenle ”islamda beddua yasaktır.” cemiyetin ekseriyetini taciz eden zalim ve Küffar ile Allah’ın görevli, ehil dostları mücadele eder.
Dua yahut beddua geri tepmeli top gibidir. Önce geriye teper, duayı edeni etkisine alır. Eğer doğru zamanda, doğru efal ile doğru hedefe atabildiyseniz o kurşun karşıyı da vurur. Aksi halde sadece duayı edeni yakar…
Eğer bizim rehberliğimize itimat edecekseniz; İstiğfar, Salâvat ve ya Latıfun zikrinden başka zikirlerinizi şimdilik erteleyin. Dua niyetiyle birkaç kere okumaktan bahsetmiyorum. Düzenli zikiriniz sadece ya Latıfun zikri olsun. Bu zikir sizi geçmişte bilerek veya bilmeyerek, Allah rızasına bile olsa yanlışlarınızın sorumluluğundan temizleyecektir.
Bunu kırk bir gün çektikten sonra ihtiyaca göre yeni bir zikir daha veririz inşallah.
Uzun süreli Allah ismi okuduğunuzdan celali tecellilere maruz kalacağınız kesindir. Çünkü Allah ismi celalı hem cennet hem cehennemi ile tecelli eder. Bu doğru bir zikir değil. Ancak maalesef eski kitaplara girmiş, tarikat virdi olmuş. Olmuşta ne olmuş. İşte İslam bu tarikatların kurulduğu dönemden buyana sürekli gerilemiş kâfirin esiri olmuş, neredeyse İslam dünyadan silinmiş. Bir avuç mü’min kalmış. Dedeleri evliya olan milletin kimi ateist, kimi kâfir, kimi münafık olmuş. Asla Allah ismini tek başına çekmeyiniz.

— Yatarken de çekebilir miyim, uyuyana kadar?

favicon— Evet; bu ya latıfun ya latıf… Zikrini yatarken de çekebilirsin. İş yaparken ayakta otururken her halükarda çekilir. Çünkü içinde Allah İsmi Celalı yoktur. İçinde Allah İsmi Celali olan zikirleri sadece namaz disiplini ile okuyabilirsiniz. Zikir esnasında abdestli olursanız etkisi fazla olur, tez tecelli (kabul edilir) eder.
— Ahh hocam ben ne şeyler yaşadım, yaşıyorum. Belki de ondan olmasını istediğim bir hacetim var o yüzden ya Cami ya Vedud zikrini sormuştum.
favicon— Kaldı ki bu Esma gurubu abdestsiz bile okunur. Bu zikire en az yedi vakit namazla, 40 gün devam edebilirseniz gelişmeler sizi yeterince ikna edecek inşallah.
— Kurban olurum sizi bana gönderene.
favicon— Allah ismini çekenlerin başına gelmedik kalmaz. Neden olduğunu bilemediklerinden, Allah müminleri sevdiğinden bela verir der geçerler. Allah müminleri sever, neden bela versin ki. Aksine zikir ehli cenneti dünyada yaşamalı değil mi? ”Talebena Vecedena” Siz talep edersiniz biz icabet ederiz” hükmü gereğince ne okuduğumuzu bilmeliyiz.
— Ahh be hocam, Sayfanızda hangi zikirler nasıl ve ne şekilde abdesti abdestsiz gibi belirtseniz de bizde bu konuda ki bilgisizliğimiz giderilse.
favicon— Bu ne biçim bir sözdür ki Allah Allah dedikçe bize cehennemi dünyada yaşatıyor.
Neden rahman değil. Neden besmele değil. Zikir edecek Esma mı kalmadı. Neden İlim değil, vali değil, rezzak değil; neden Vedud,selam değil de Allah..
Zikri çekilen Esmanın etkisine tam olarak girilir. Yani çektiğimiz Esma okuyanda tecelli eder. Âlim diyen ilme gark olur. Vedud diyen sever ve sevilir.
Allah diyen ne olur? Allahlık yapmaya mı başlar. Öyle olursa başına gelmedik kalmaz. Kural çok basit ve biz bunu açıkladık… Tek başına Allah ismi zikir olarak çekilemez. Çekilirse çok büyük ama çok çok büyük belalara duçar olunur… İyi kötüye karışır. Faruk, Furkan ortadan kaybolur. beyaz yok olur,siyah yok olur her şey grileşir,fuluğlaşır.. İyi kötüyle karışırsa fesada uğrar. Ne doğrudur ne yanlıştır bilinemez. Ne müslüman ne kafir olunur,münafıklık moda olur.
— Çok doğru hocam; İyi ki sizi tanıdım kurban olurum verene. Gerçi benim hatalarım bilinçli yaptığım şeyler oldu, oluyor da. Sayfanızda hangi zikirler nasıl ve ne şekilde abdesti abdestsiz gibi belirtseniz de bizde bu konuda ki bilgisizliğimiz giderilse
favicon— Allah ismi celali abdestli ve namaz disiplini ile okunur. Tabii bu kural içinde Allah ismi celali geçen her ayet ve tertip için de geçerlidir.

— Allah razı olsun hocam.
favicon— Zikre ilk adım yazımızı aslında bize sorulmadan da zikir yapılabilecek şekilde düzenledik. Dikkatle okunmadan soru sormaya başlıyorlar. Biz de sorulara yetişmek için makine başından ayrılamayacak hale geldik.
— Hocam bazı şeyleri bulamıyorum sayfanızda mesela Hamdiye’ye mektupları googledan aratıp ta buldum kusura bakmayın.
favicon— Yazının başlığı biliyorsanız her zaman google dan arayın…Bilmiyorsanız sayfalarımda geriye giderek ulaşabilirsiniz…edebiyatdefteri.com da Hacı Ali rumuzu ile yazılarıma ulaşabilirsin..İki tane facebook sayfam ve diğer sayfalarım var. Selam es selame
—Teşekkür ederim hocam.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Büşra dedi ki:

    Aynen bizim de bir komşumuz vardı üst katta oturan sürekli tepemizden bişey çırpar dururdu tepemizde tepiniyor gibi yapmadıkları gürültü çıkarmadıkları ses kalmazdı sonra birgün baktım kadın yukarıdan bela okuyor ben de içimden ona sen kimsin de senin okuduğun bela tutacak dedim sonra bela onların başına döndü her yaptıkları gürültüde ben aşağıdan bunlara bağıra bağıra saydırıyordum adamlara diplomalı eşşek derdim okuyup öğretmen olmuşlar ama adam olamamışlar derdim gerçi kadın da arkamdan beni kötüleyip duruyordu bu olaydan önce hatta bana iftira atıp zulüm etmeye çalışan insanları savunuyordu güya komşu bu zaten ondan sonra da benim nefretimi kazandı hayatımda kimseye duymadığım bir öfke duydum onlara nedendir bende bilmiyorum ama Sonra pişman oldum keşke o kadar çok etmeseydim diye adamlar da zaten taşınıp gitti burdan

  2. Büşra dedi ki:

    Kim bilir belki onların bana olan nefreti, benim onlara duyduğum nefretten daha fazlaydı ama Belli etme tarzları farklı idi bazen derim ahları benden çıkmıyor diye ama sanki kendimi o şekilde müdafaa etmesem de başıma bela olacaklardı