Daha sakinim (Hamdiye’ye Mektuplar 18)

09.03.2021
144
Daha sakinim (Hamdiye’ye Mektuplar 18)

Daha sakinim

Selam üzerinize olsun, Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun, sağlık ve afiyette olun inşaallah hocam. Kullanıcı adımı değiştirdim, sizi uykunuzdan edip yazmanıza vesile olduğum şiirinizle aynı ismi kullanmaya karar verdim. Belki bir gün öyle bir kul olabilirim diye. Hocam bugün duamın. 41. günü.

“Allahü veliyyüllezine amenu, YühriCühüm minez zulümati ilen nur” idi. Okuduğum dua.

Hocam Allah razı olsun sizden. Artık namazlarımı vaktinde kılıyorum. İçime dert olan sabah namazlarına bazen ezan okunmadan uyanıyorum. Salât-ı ikame edip, miracı yaşayıp, daimi namaz ehli olmayı hayal ediyorum artık, bi iznillah. Daha sakinim. ,Genelde çok konuşmazdım, şimdi biraz daha suskunum, daha bi farkındalıkla bakıyorum her şeye. Artı ve eksilerimi daha net görebiliyorum. Şeytanın tuzaklarını bazen zamanında, bazen geç fark ediyorum. Allahın varlığı içinde gittikçe küçüldüğümü hissediyorum. Allah gönlünüzden geçenleri size nasip etsin. Allah’a hamd olsun.

Hocam rüyamda Antalya’daydım. Bayan bir avukat, bana maddi sorunlarımı savunmak için benden bilgi alıyor. Sonra sahile yürüyoruz. Adım başı su muslukları var. Birini açıyorum. Elimi yüzümü yıkıyorum. Ne güze, her yede su var, diyorum. Dönmeden sizi görmek istediğimi söylüyorum. Sizden ona da söz ediyorum ama sadece adınızı bildiğimi, adresinizi bilmediğimi söylüyorum. Sizi ararken yaşlı bir kadının yanına gidiyoruz. Evinin önündeki suya gidiyorum. Suyun altında bıçak, kaşık ve çatal var. Kullanılmış. Avukat bana onları yıkamamı işaret ediyor. Yıkıyorum. Kirli yerlerine dokunmadan. Sonra ellerimi yıkıyorum. Yaşlı kadın diyor ki oğlum balık kesmiş onlarla, oğlu hayırsız biriymiş, güya. Hocam yeni duamı bekliyorum, Allah yar ve yardımcınız olsun. Esen kalın.

Tebrik ederim. Hamdiye hanım.. Yeni hayatında mutluluklar dilerim. Rüyaların çok güzel. Artık rızk konusunda dünyalık konusunda vekilin Allah. Sıkıntıların gittikçe azalacak. Vekâleti vermişsin. Temiz sular hayattır,islami kedersiz hayattır.yediğin içtiğinde sorunlar var.Daha dikkatli davran..helal yemek için çabanı artır. Birisiyle hak hukuk meseleniz var, evladı hayırsız çıkan kadın, oğlunla oğlu ortak iş yapmış veya eşinizle ortaklık veya bir akrabalık olan biri. Onu Allah sana bildirir.

Yani kanaat olarak. Onunla ödeşmenizi öneririm. Gönlünü alın. Ödediğinizi ödeyin, ödeyemediğiniz için helallik deneyin. Bu arada tanıdığın herkesle helalleşmen isteniyor. İstisnasız her gördüğün tanıdıkla helalleşmeyi adet haline getir. Herkesin gönlünü Allah için almaya çabala.

Yeni tespihin ‘’ Subbuhün kuddüsün Rabbil melaiketihi verruh ‘’önceki gibi, okumaya devam et. Cümle ümmeti muhammette tecelli buyur rabbim diyerek niyet et. Mademki rabbini sevince başkalarıyla laklaka gerek kalmadı, dilinin kutsallığını fark ettin, boş kaldıkça namaz dışında da bu tespihi zikret. Yürürken, yatarken her yerde ve zamanda okunabilen bir zikirdir.

Bir haftadır hasta idim. Yeni iyileşmeye çalışıyorum. Kısa kesmek zorundayım. Bağışla.
Gecen hayırlı olsun.

Tarih:02 Ocak 2009 Cuma 19:16:25

Yayınlanma tarihi: 9 Eyl 2018, 17:51

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.