Hamdiye’ye mektuplar 23 İlk günleri bir hatırla..

4
14 views

VAV ( 5/11/2009 )

———————————————

Nasılsınız hocam inşaallah iyisinizdir. Ben pekiyi sayılmam, tarif edemeyecek kadar karmakarışığım. Sanki hakkında verilecek kararı bekleyen suçlu gibiyim, öyle işte.
Neden yazamadığımı bilmiyorum. Bugün duamın son günü, son gün olmasaydı yine yazamazdım sanırım. Allah’a emanet olun.

Tarih:11 Mayıs 2009 Pazartesi 23:30:48
RE: selam üzerinize olsun

Selam üzerine olsun
Allah’a şükür… Ondan gelen her tecelliden razıyız.
Sağlığımız yerinde elhamdülillah…

Allah’ın sıfatları sınırsızdır. Her sıfata yetenekli yaratılmış olan biz insan soyu halden hale terfi eder. İçinde bulunduğu sıfat büsbütün etkisini gösterir de önceyi ve sonrayı hep unutturur.

Efendimizle ilk karşılaşmasında Cebrail sıktı ve oku dedi.
Neyi okumasını istemişti sence…

O mübarek ben okuma bilmem dedi.
Ne kastetmişti sence.

İkinci defa sıktı ve Oku dedi. Yine aynı cevabı aldı… Üçüncü sıkıp bırakmasından sonra efendimizin hem ruhu, hem dili açılmış gürül gürül söylenen ayetleri okumaya başlamıştı…

Allah kulunu bir sıfattan başka bir sıfata geçişinde sıkar ve genişletir. Daraltır, bunaltır yeniden açar. Sonunda hem fizik bedende hem ruhta hem de nefiste yeni tecelliye yetenek ve kabiliyet gelişir.
Yeni hal benimsenir, zevki yaşantımızı sarar sarmalar. Bir süre yabancısı olduğumuz duygu ve düşünceleri yaşar, görmediğimizi görür, hissetmediğimizi hissederiz. Görüşümüz, bakış açımız değişir. Bambaşka biri oluruz.

Eskiden müptelası olduğumuz hallerden kurtulur yeni denizlere yelken açarız.
Hayatımız sıfattan sıfata teali eder gider. Olgunlaşmak budur. Hakkı tanımak budur.

İlk günleri bir hatırla. Aklında, dilinde, davranışında neler vardı. Şimdi neler var… Gelecekte daha neler olacak.

Hemen başka bir zikir daha edinmek istersen’ elemneşrahleke sadrek ’…suresini oku. Genişlik verir. Yükünü hafifletir. Gelecekte yapacağın her işinde sadakat, devamlılık ve haz verir. Ayrıca kalp gözünü başka pencerelere açar.
Ara vermek istersen anlarım…
Ama asla namazlarını bırakmamalısın…

zikirin hazzına varmış bir mümine olduğunu biliyorum. Artık zamanelerin sohbetleri sana haz vermeyecek. Gözün ve gönlün nurani, ulvi işlerde olacak… Helalden zevk alacak, haramlardan kaçacaksın. Kendiliğinden korunacaksın.
Zorlanmadan güzelliklere kanat açacaksın. Arındığını her davranışından anlayacaksın.

Okumaya karar verirsen günlük iki yüz kere okumalısın.

Niyetin rabbim okuyacağım surenin sırlarını zatımda ve sıfatımda tecellisini dilerim, hüddamlarıyla tanışmak ve hizmetimde bulunmalarını, kalan hayatımda bana hizmet etmelerini diliyorum dersen manevi hizmetçilerini de elde edebilirsin.

Kalp ve damar hastalıklarında, göğüs hastalıklarında şifacı hizmetçilerdir. Nasibinde varsa, elde edebilirsen, şifacılık yaparak geçimine katkı da sağlarsın.

Kimseye muhtaç olamadan kalan hayatında ibadet ve taatla geçer. Geçim derdinden kurtulmuş olursun.

Sanırım nur görmeye başlamışsındır.

Hiç rüyalarından bahsetmedin.

Derecen hakkında bilgi sahibi olamadım. İlhamlarım doğrultusunda iyi olduğunu mesafe kat ettiğini biliyorum o kadar. Eşinin içkiyi bırakıp bırakmadığını da merak ediyorum…
Halinden bahis etmezsen kimse kesin bilgiyle bilemez… Ancak kanaat sahibi olur ki yardımcı olmak için yeterli değildir.
Yazmaya çalışmalısın…
Zikirdeki sadakatinle hayranlık uyandırdığını belirtmek isterim.
Allah sadık ve abid kullarını sever. Onların isteklerini geri çevirmekten hayâ eder.
Başarılarının devamını diler, seni ve bütün Allah dostlarını rabbime emanet ederim.
Selam en selame.

4 YORUMLAR

 1. Selam es selame hocam. Berat almamışsak ya latifun zikriyle birlikte elemneşrah leke suresini okumamızda sakınca varmı. Hocam maddi sıkıntı yaşıyorum. Evlere temizliğe gidiyorum, malum yorucu bir iş. İbadet için gücüm takatim kalmıyor. Eşimin yaptığı bir hastane inşaatı işinde 2016 yılından beri alacağı hakediş parası var ve neden verilmiyor bilmiyorum. Bi tıkanıklık var ve belki de benim bilmeden yaptığım zikir ve duaların sonucu. Hocam maddi sıkıntılarımızı aşmamız için bir öneriniz olurmu

  • selam es selame..inşirah suresini okuyabilirsin…sana bir dua bildireyim ,kılamadığın namazlar yapamadığın zikirlerin yerini tutsun.rabbim yar ve yardımcın olsun
   *Babacığım; bu sözler rahman rahim Allah’tandır.

   *Dünya telâşı, iş yoğunluğu, hastalık, halsizlik ve yorgunluğun verdiği negatif etkilerle, bazı Zülfikarların sağ devri yapmadığı, namazı kazaya bıraktığı, 7 / 24 zikir çekemediği bildirildi.

   Onun için;
   Rabbimiz bize şu dua ile imdad etti ki,
   Hz. Âdem babamız Allah’ımıza şöyle dua etmişti;
   ‘’Yarabbi!
   Bana rızkımı kazanmam, aileme bakmam için türlü meşguliyetler verdin.
   Dünya meşgalesinden dolayı sürekli zatını zikir halinde değilim. Bana öyle bir zikir ver ki tüm zikirleri kapsasın, cem etsin, rızana ermekliğime vesile olsun.>

   Allah’ımız da bu zikri vermişti:

   Sabah akşam, en az 7 şer kere okunmasını buyurdu… Artırmak isteyene sınır koymadı.

   -♥️Selam es selame ????Aziz kardeşim İmam Muhammed. Rabbimizin selamı ve bereketi üzerine ve üzerimiz olsun. Öncelikle Zülfikarları sonra da bütün milletimizi ve ümmeti Muhammed’i muradı üzere tevhidine ulaştırsın.
   Ardından dünya üzerinde ne kadar hidayete nasipli kulu varsa tamamını bize yar etsin, tevhit bayrağının altında toplasın ki dostlarımıza güven, düşmanlarınıza kurku yüklesin…
   Ki nurun tamamlanması çağımıza nasip olsun, inşaallah.

   Ey rahmeti, bereketi kendinden kendine olan rabbimiz!
   Bize en güzel duaları öğret, öğret ki cemal kemal nurlarını coşturalım, razı olduğun sıratı mustakim üzere bütün insanları sana giden yolda peşimize takıp koşturalım.
   Razı olacağın kadar ibadet ve zikri yaparak, âlemlerini meleklerini kulluğumuzla hayran bırakalım, rahmetinin ve bereketinin had safhada tecellisine vesile olalım.
   Hamd sana, şükür sanadır.
   Bize rahmetinle muamele et ve tövbelerimizi serian kabul buyur ki günahlarımız tevhidine, rızana ermek isterken bize engel olmasın. Âmin. Vesselam es selame.

   • Sağolun hocam Rabbim razı olsun, bizleri de ve tüm müslüman din kardeşlerimizi rızasına uygun yaşayan kullarından eylesin. Sizlere de güç kuvvet versin ki daha çok islam adına hizmet edebilesiniz.

 2. Sizi seviyorum güzel yürekli canım hocam ❤❤❤ Herkezi cemaliyle saranım, dertlere derman olanım, mucize olmasaydın, sende tecelli olurmuydu hiç Yaradanım ❤❤❤

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here