Hamdiye16 Eskilerin çalar saati kevser suresi idi.

09.09.2018
20
Hamdiye16 Eskilerin çalar saati kevser suresi idi.

Hamdiye’ye mektuplar-15 / Eskilerin çalar saati kevser suresi idi.

———————«»———————
hamdiye ( 12/19/2008 )
———————«»———————
Hocam, kendim için dilediğim her şeyi sizin için ve üzerime maddi manevi emeği olan herkes için diliyorum hayır namına ne yapıyorsam paylaştır rabbim diyorum. Şiirinizi okumuştum sondaki ilave hariç. Bu sabah uyandım ezan on onbeş dakika önce okunmuştu, kalkarım dedim uyuyakaldım bir rüya gördüm. Eşimle köydeki evdeyim odayı topluyorum biri yorgan vermiş bize onlara nevresim geçiriyorum. Bunlar çok oldu nereye koyacağım diyorum. O sırada dışardan vahşi bir hayvan homurdanması duyuyorum sanki birini yemek için sabırsızlanıyor. Cama doğru baktım pencere hafif açık ve içeri girmeğe çalışıyor girse parçalayacak gibi. Eşime kapat dememe kalmadan içeri fırlıyor boğazıma doğru ama siyah bir bez parçası gibi oluyor. O anda uyanıyorum. Acaba namazı geciktirdiğim için miydi? Hocam sabah ezanını bazen duyuyorum bazen okunduktan biraz sonra uyanıyorum. Tam vaktinde kılmayı istiyorum, vaktinde kıldığım günler çok huzurlu oluyorum. Bana yardım edin hocam dua edin. selamen selame
———————«»———————

Tarih:19 Aralık 2008 Cuma 20:18:52
RE: selam üzerinize olsun

Sevgili hamdiye,

Eskilerin çalar saati ’’İnna ağtayna kelkevser, fesallili rabbike venhar. İnna şanü eke hu vel eter.’’suresi idi. Yani kevser suresi.
Gece yatmadan kişi, önce bu sureyi üç defa okuyup, Rabbim beni sabah namazına kaldırmanı diliyorum diyerek dua ederse, namaz saatinde bir melek gelir ve uyandırır. Bunu falan saat desen de olur. Ama namaza niyet etmek uyanmayı kolaylaştırır.

Namazların tam vaktinde kılınmasının şart olduğunu bir mektubumuzda gerekçeleriyle açıklamıştım. Hele hele zikir almış devam eden kardeşlerimiz için. Rahatsızlığınızdan kurtuluncaya kadar dikkatli davranmalısınız. Nasıl ki, ilaç tam saatinde alınır.

Gördüğün rüyaya gelince; yaptığın zikirler nedeniyle işlerin düzene giriyor. Ancak karşı güçte boş durmuyor. Sana ceza olarak gönderilmiş görevliler, görevlerini yapmak istiyorlar. Eziyet etmeye çabalıyorlar. Onlarla arana işlediğin sevaplar, yaptığın zikirlerin melekleri girecek. O melekler seni onların arasından kurtaracak. Hani linç edilmek istenen bir zanlının kalabalığın elinden polis tarafından kurtarılması gibi hayal edebilirsin.

Yaptığın bu kurtuluş mücadelesinde, ileride kocan da yardımcı olacak, inşaallah. Şimdilik ondan yardım alamadığını gösteriyor. Zaten beklemiyoruz. O zamanla olacak. Sabırla ve gayretle zikirlerine devam ediyorsun. Kırk bir günü bir görelim hele. Sonra başka bir zikirle onarmaya çalışırız. Yıpranan ruhsal durumunu düzeltmek için hangi duanın verilmesi gerektiğini araştırır sana o zaman bildiririm.

Aramıza bugün senin yaşında bir kardeşimiz daha katıldı. Çoğalıyorsunuz. Seninle yaptığımız konuşmaları da yayınlayacağız. İnşaallah yararlanalar olacak, sevabı da sana, bana, bize olacak.
O kardeşimizden gelen mektup ve cevabı aşağıda okuyabilirsin.
Hayırlı geceler.

———————«»———————
nazın sevdası ( 12/19/2008 )
———————«»———————
Sayın hocam
Ben 31 yaşında bir bayanım maalesef hem bilgisiz hem fikirsiz yaşamaktayım. Sizden yardım bekliyorum. Ben de bir Esra’yım lütfen bana cevap yazın.
Saygılarımla Nazlıcan.
———————«»———————

Tarih:19 Aralık 2008 Cuma 17:46:13
RE: manevi destek

Nazlıdan hanım,
Hayırlı akşamlar olsun. Cuman mübarek olsun.
Sayfiye’yi okuyor musun? Blok sayfamda yayınlanıyor. Her ikisini de takip etmeni istesem, yapar mısın? Lütfen.

İki gündür yeni bir arkadaşımızla yazışmaya başladık. Çok akresif. Bütün ruhsal enerjimi ve zamanımı ona harcıyorum. Dualarım ve dikkatim onun üzerinde yoğunlaşmış durumda.
Onu sakinleştirip, rahatlatmak için bana birkaç gün tanır mısın?

Bu arada sen sayfiyeyi oku. Esra’yı bir sefer daha oku. Oradan kendine notlar al. Söylediklerimin çoğunu senin için de önerebileceğimi farzet. Duaları bir deftere not et ve ezberinde olmayanları ezberle. Yeniden yazışalım.

Umulur ki yararımız dokunur.
Selam üzerine olsun. Allah yardımcın olsun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.