Hamdiye’ye Mektuplar 9  Hocam çok heyecanlandım

09.09.2018
8
Hamdiye’ye Mektuplar 9  Hocam çok heyecanlandım

Tarih:07 Aralık 2008 Pazar 18:35:50

Selam üzerinize olsun

Hocam çok heyecanlandım. Yapamayacak olsam hocam göndermezdi, dedim. Biraz sakinleştim. Hocam zühre (makamı Mahmut) saati hangi saat? Bir de niyeti yaparken namazdaki gibi ayakta kıbleye doğru durup, salâvattan sonra ellerimi bağlayacağım, ellerim bağlıyken sadece fatiha ve besmele okuyacağım, her dönüşte fatiha ve besmele okuyacağım, sonunda salâvat ve diğer duayı okuyacağım, sol ayakla çıkacağım. Başlarken niyeti ve salâvatı ellerim bağlı değilken mi okuyacağım. Yanlış yapmaktan korkuyorum. Sevgiler

Tarih:07 Aralık 2008 Pazar 19:32:06
RE: selam üzerinize olsun

Korkacak bir şey yok. O bir ibadettir. Haslara mahsustur. Ben içinde bulunduğun bütün olumsuzlukların çabuk bertaraf olması için sana önerdim. Bugün senden sonra Esraya’da önermişdim.
Niyetini, orada yazmayı ihmal ettiğim, dokuz kere istiğfarı, dokuz salâvatı elini bağlamadan yaparsın. Sonra namazdaki gibi ellerini bağlarsın. Tabiidir ki yönün kıbleye dönüktür. Bir kere euzü besmele çeker, fatihayı okursun. Ardından istersen yalınız besmeleyle, istersen korunma ayeti olan ‘’ayet el kürsi’’ ile devrini yaparsın.
Yazılarım bölümünde ihtilaçlar, yitik bilgiler bölümlerinde açıklanan seğirimelerin olumsuz olanlarında nasıl yapılacağı, yani hangi tehlikeye karşı hangi esmalarla sağ deviri yapılacağı da yazılıdır.

Maden ki ders almaya başladınız, azıcık ilim zamanı ayıracaksınız.

Sağ devri korunma amaçlı olarak günlük iki kere,biri sabah biri akşam saatlerinde olmak üzere herhangi bir namaz vaktinde yapılır. Zühre saatini takip edemezsin. Saatlerle ilgili yazıyı henüz yazmadım. O konu ileride yazıldığında evkat ilmini yeterince öğrenince yaparsın.
Şimdilik, namaz vakitlerinden birinde, ama her gün aynı vakitte yaparsın. İnsanın kendi nefsiyle ve şeytanla mücadelesinde çok etkili bir ibadet biçimidir. İlm-i ledün bilgisidir. avamdan gizlenmiş, marifetullah sırlarından bir sırdır.
Günlük iki kereden fazla yapılmaz. Mevleviler bu bilgiyi kulaktan dolma öğrenmişler. Sayısız dönüyorlar. Hata ediyorlar. Kesretle yapılmaz. Günlük bir veya iki keresi yeterlidir.

Hastalandığınızda besmeleye ’’el şafiun el gaviyyun’’ esmaları eklenerek okunur. Bir belanın geleceğinden şüphe edilirse, haber alınırsa besmeleye ’’ ya dafiun ya maniun’’esmaları eklenerek okunur.
İleride daha ziyade bilgi edineceksin, inşaallah.
Bayramınız mübarek olsun.

Not;sağ devri yazısı geniş izahlarla yazılmış,sitemizde bulunmaktadır.Ayrıca Zikre ilk adım yazımızın devamında da vardır.İlgilenenlere ….

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.