Cennet kokusu

27.07.2018
20
Cennet kokusu

Cennet kokusu

Es-selâmu Aleyküm Hocam,
Bugün ya latiyfun… Zikrinde 5. günüm. Hocam verdiğiniz emekler için Allah sizden razı olsun. Facebook üçüncü defa hesabımı iptal etti. Vardır bir hayır, inşallah. Ben de size tekrar buradan yazayım dedim.

*Değerli hocam,
Bir gün vitirden sonra, yatak odasında, zikir sırasında bir duman kokusu aldım, yanan kibritin sönünce çıkardığı koku gibi. Sonra dua ettim. “Allah’ım cennetin kokusunu duyur, cehennemden sana sığınırım” dedim. Sonra mis gibi bir koku duydum. Gelenin ulviler olduğunu okumuştum sizin yazdıklarınızdan. Onları selamladım. Sabah sağ devrini salonda yaptım, yatak odasına giderken koridor bile hala o kokuyla doluydu. Hamd ettim. Sarı bir nur, üzüldüğümde gözümün etrafında top gibi dolanıyor. İki kere gördüm.
Teeccüdde önce uzanmıştım, zikre devam ediyordum. O sırada gözlerim kapalıydı, helezon şeklinde sarı nur belirdi. Çok yoğun içi pırıl nurlarla doluydu. Ben de onu “Ya nuru entellezi tehdil kalbi (akli) bi nurihi” şeklinde selamladım. Sonra üzerimde bir ağırlık ve sıcaklık gibi bir durum hissettim. Sarı nur her yeri kapladı, gözümün içinde, sonra arka taraftan üç defa Allah dendiğini duydum. Biraz endişe ettim. Ve kalktım.

*Size bahsettiğim kokuya benzer başka bir kokuyu yine duydum, başka bir zamanda zikir sırasında. Namaz sırasında beyaz nurlar görüyorum. Daha önce de görüyordum ama sayısında artış oluyor. Gece elimi göremedim nurlardan. Bir de bir sağlık sorunum vardı, düzelmeye başladı, Elhamdülillah.
Bir de dün gece art arda üç rüya gördüm. İlkinde yanımda bir arkadaşımla (kim hatırlamıyorum) bir eve girdik. Bir odanın yanından geçerken arkadaşım koridorda düz devam etmek istedi, ben odaya girmek istedim. Kayınvalidem ve kim olduklarını hatırlamadığım başkaları da vardı, kayınvalidemin elini öptüm, İnşirah suresini okudum.

*İkinci rüyamda, biz hastanedeydik. Eşim hastaymış, ben yanındaki koltuğa oturdum. Sonra bir kadın geldi, yorgun görünüyordu, kalk oturayım (o tür bir cümle) dedi, ben yer verdim, o da oturdu. Sonra biraz ilerledim, bekleme salonunda bütün koltuklarda insanlar oturuyordu. Yaşlı bir teyze geldi, o da oturacak yer arıyordu. Üç kişinin oturduğu bir yerde onların kucağına yatmaya çalışıyordu. Ona bir yer buldum. Başka iki kişinin arasına oturttum. Sonra oradan çıktım. Bir hasta odasına girdim. Oradaki hasta erkekti ve tek başına yatıyordu, kötü görünüyordu. Yanına oturup ona bakarken uyandım.

*Üçüncüsünde üç çocuk gördüm (öyle hatırlıyorum ama sayı net değil), kız çocuklarıydı, eşimle bana kahvaltı hazırlamışlar. Çok neşeliydiler, ben çok sevindim, AA bunları bizim için mi hazırladınız dedim, onlar da tasdik ettiler, o sırada bireyle meşguldüm, sadece bir sigara böreği yedim, o kadar.
Hayır, olsun inşallah. Allah sizi, ailenizi ve öğrettiğiniz derslerle Allah’ın rızasını arayan herkesi korusun. Bütün mü’minleri imanını güçlendirsin. Yeryüzünü mü’minleri ibadet ve hayırlarla meşgul olduğu tertemiz bir mekâna dönüştürsün. İçimizde şerre yönelik ne varsa temizlesin ve yerine aşkını yerleştirsin. Âmin.
Hayırlı günler dilerim.

Not:
Hocam, yoğunluğunuzu biliyorum. Hakkınızı helal edin.

Esra yorumuna yanıt olarak.
-Selam es selame Esracan, yoğunluğuma aldırış etmeden yaşadıklarını şu anda yaptığın gibi yazmaya devam et. Yazdıklarını temizleyerek yani her tür yazım hatasından kurtarmış, imlasına dikkat ederek yazdığından, yorulmak şöyle dursun, haz alarak okuyorum. Allah’ın dostlarından olarak kaydedildiğine şahitlik ederim biiznillah. O nurları görmeyi, yaşadığın diğer harikulade halleri, ancak dostlar yaşayabilir. Cennet kokusunu duymak, ruhanileri misafir etmek her yiğidin karı değildir. Yazmayı sürdür lütfen. Ve facebook’tan sayfa açmak için çaba sarf etmeye devam et.

Ki kapalı bir gurubumuz var, daha ileri hikmet sırlarını paylaştığımız. O gruba seni davet etmek istiyorum. Aramıza katıl ki ortak zikirlerimizle milletimize, ümmeti Muhammed’e insanlığa daha ziyade dualarla şefaat etmek nasip olsun. Yerler değişmedikçe gökler, gökler değişmedikçe de yerler değişmez. Biz dua edeceğiz ki gökler rahmetini artırsın. Mümin müminin dostu velisidir. Sözlü ve fiili dualarıyla birbirini kollar. Komşusu aç iken tok yatmaz. Acılarını, sevinçlerini paylaşır, gıyabında hayır dua eder… Vaktim yetersiz olduğundan bu kadarla yetiniyorum. Rüyaların da hayırlı maşaallah, ihtilaçların ve gördüğün keşiflerin de cemalde olduğuna işaret ediyor. Durmak yok yola devam. Gelişmeleri hiç sektirmeden yaz lütfen. Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Esra dedi ki:

  Es-selamu Aleyküm hocam,

  Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.
  Güzel sözlerinizin yegane muhatabı Allah’tır. Allah’a ilmi adedince hamd-u senalar olsun.

  Beni temiz duaların, hayır, iyilik ve bereket için yapılan niyazların halkasına davet ettiğiniz için Allah sizden razı olsun, dualarınızda istediğiniz bütün isteklerinizi sizlere de nasip eylesin İnşallah.
  Allah rızasını arayan herkesin yar ve yardımcısı olsun.

  Tekrar hata bildiriminde bulunup sonucu bekleyeceğim İnşallah.

  Hayırlı günler dilerim.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   şükürlerin duaların için teşekkür ederimamin..başka bir nik ile almaya çalış.lütfen mutlaka gir..selam es selame

 2. Esra dedi ki:

  Es-selamu Aleyküm hocam,

  Şimdi fark ettim de sanki ruhanileri görmüşüm gibi bir şey anlaşılıyor mu yazdıklarımdan? Öyle ise Allah’a sığınırım.
  Siz güzel bir koku duyan birisine gelen ulvileri selamla demişsiniz, okuduklarımdan yola çıkarak o güzel kokuyu getirenler var diye düşünüp selamlamıştım.

  Selametle kalın.
  Allah’a emanet olun.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   geldiler sen görmesen de..selam es selame

 3. Esra dedi ki:

  Es-selamu Aleyküm hocam,

  Facebook’a Elif Hazel nicki ile girebildim çok şükür, sizinle görüştük orada ama yoğunluğunuzdan dolayı hatırlar mısınız bilemiyorum. Bahsettiğiniz gruba dahil etmenizi ümitle bekliyorum. Allah sağlık, sıhhat versin hocam, uzun bereketli bir ömür versin.

  Allah’a emanet olun.
  Hayırlı günler dilerim

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   yoğunluktan unuttum..az sonra davet edeceğim inşaallah..selam es selame