Burası Arş-ı Ala Dedi Rabbim

06.01.2022
172
Burası Arş-ı Ala Dedi Rabbim

Burası Arş-ı Ala Dedi Rabbim

Öylece kaldım.
*Hocam selam es selame. Dün akşam küçük bir ses harici keşif yaşayamadım. O da sadece şu cümleydi “Yoruldun ve bu gece dinlendirileceksin” idi.
Bu akşam ise emr olunan “la ilahe illallah” zikrimi yaparken bir kapı belirdi. İçeri girdim. Direk bahçeye açıldı. Bembeyaz çiçekler, türlü meyve ağaçları, hayatımda görmediğim meyveler vardı. Rüzgar esiyordu, çok tatlı, naif şekilde ve harika kokuyla beraber. O kokunun benzerini Hz. Mevlana’nın kabrini ziyaretimde almıştım 20 sene kadar önce…
Bahçede ilerledim. Bir tek hayvanat bile yoktu. Sadece doğa ama harika manzaralar içi kaplayan büyük huzur. İlerde büyük köşk vardı. İlerledim. Annem karşıladı beni. Sarıldık hasbihal ettik. Hayatımda yemediğim kadar lezzetli meyveler yedim. Orası bana verilmiş hocam. O yer de benimmiş. Sonra; Benimle gurur duyduğunu, beni çok sevdiğini tekrar tekrar söyledi. O an aklıma dünyada, annem yaşarken onun rızasını ve helalliğini aldığım gün geldi aklıma, hocam.
Ben: -“anne bana o günkü gibi dua eder misin?” Dedim. (Annem yaşarken tüm hizmetlerini gördüm, elimden geldiğince salih evlat oldum. Onun gönlünü o kadar memnun ettim ki, bir gün yine bir hizmetini gördükten sonra beni karşısına oturtup –‘’Oğlum ben senden razıyım. Allah’ta senden razı olsun. Sana hakkımı helal ediyorum’’, demişti)
Annem;
-“Ya rabbi sen oğlumu koru, derecesini artır, yolunda ayağını sabit kıl. Ben ondan razıyım. Ya rabbi! Sende ondan razı ol” diye dua etti. O an oradan alındım. Yükselmeye başladım, göğe doğru. Hocam tam 7 durakta, tam 7 kez göğsüm yarıldı. İçimi sularla nurdan varlıklar yıkadı. Son yere geldiğimde devasa büyüklükte ki; bu büyüklük karşısında “devasa” kelimesi basit kalır…sütunlar vardı. Birden ortalık bembeyaz oldu. Baksam da tek gördüğüm beyaz. Çok güçlü bir ışık ama gözlerimi acıtmıyordu.
“Burası Arş-ı ala” dedi Rabbim.
Öylece kaldım. Hiç konuşamadım orda.
Bedenim tüm atomlarına hatta atomlardan bile ufak parçalara ayrıldı. Sonra tekrar birleştirildi.
Sonra en başa su damlası olduğum hale döndürüldüm. Bildiğiniz bir damla su. O suya ruh üflenmesi gösterildi. Sonra tekrar etten beden verildi.
Sonra toz bulutu haline getirildim. Bir avuç tebeşir tozunu havaya atarsınız da oluşan görüntü var ya o şekildeydi. Tekrar bedenim geri verildi.
“Yaratılış böyledir. Ben yoktan var ederim ilhan. Ben bir şeye ol derim ve o şey hemen oluverir” dedi Rabbim.
Ben de: -“Ya rabbi! senden geldik, sana döneceğiz. Mutlak güç sahibi sensin, övülmelere en layık olan, kötü şeylerden münezzeh olan ,eşi benzeri olmayan sensin ya rabbi” dedim. Sonra bitkiler gösterildi. Nasıl zikir ettikleri, Nasıl birbirleriyle konuştukları. (Artık canlı bitki, çiçek koparamam hocam. Onları zikirlerinden alıkoyamam, yapamam) Sonra kainatın nasıl bulunduğum yerden aydınlatıldığı gösterildi. Işığın kaynağı tam bulunduğum yerdi. “Burası Nur’un merkezidir” dedi Rabbim. Hocam bu keşif esnasında bedenimde tuhaflık hissettim. Bir şey bana sokulmaya çalışıyordu. Resmen bedenim korumaya alındı. Keşfim kesilmedi ama yapılan işlem gösterildi. Şeytan alenen aklıma girmeye çalışıyordu. Cam fanus gibi bir şeyin içine alındı, bedenim. “O artık sana sokulamaz” dedi rabbim.
Keşif devam etti. Bana bir dua ezberletti Rabbim. Bir cümlelik dua. “Bunu şimdi unutacaksın. son nefesinde hatırlayacaksın, şeytandan seni koruyacak. Ve Hocana göz aydınlığı ilet. Bir düşmanı bugün öldürüldü. O düşman için elem verici bir azap vardır” dendi. Keşfim sonlandı.
Anne duası çok büyükmüş hocam. Keşke yaşasa bir 30 sene daha hizmetini görsem… Annesi sağ olan zülfikar kardeşlerime tavsiyem gidin annenizin duasını alın, ellerinden öpün, salih evlat olun. Hizmetlerini görsünler. Çok duyguluyum hocam. Rabbim bu fakir kuluna neler gösteriyor. Ben bunların şükrünü nasıl yapacağım? Elhamdülillah rabbime. Şükürler olsun rabbime bildiğim bilmediğim tüm sayılar ve yazılar adedince. Ellerinizden hürmet ve saygı ile öperim hocam. Talebeniz ilhan. Selam es selame.
-Selam es selame Aziz zülfikar İlhancan… Hiç durmadan hamd ve şükür etsek sen ve ben rabbimizin bir anlık nefesinin karşılığı olamaz. Rabbimin müjdesine hamdü senalar olsun. Ölen düşmanıma ben hiç bir fenalık ettiğimi gözünün üzerinde kaşın var dediğimi hatırlamıyorum rabbim. Düşmanlığının belirtilerini sezmiştim ancak en büyük düşmanlarımdan olduğunu lütfunla öğrenmiş oldum. Şükran ya rabbim . O düşmanım olan kulunu sana havale ederim rabbim. Ben artık kurtulduğuma şükrederim. Sen bu fakir kulundan razı oluncaya kadar şükrederim. Onun için bugün vefatını öğrendiğim andan itibaren yaptığım dualara şahitsin rabbim. Komşuluk vazifemi hayır dualarımla yağmak diledim.
*Amin hocam binlerce kez amin.
-Rabbim! bilip bilmediğim düşmanlarımdan arşı alana sığınırım. Bilip bilmediğim dostlarımı, sevenlerimi ve sevdiklerimi senin rahmetine, merhametine, keremine emanet ederim. Rabbim bilip bilmediğim her türden güzelliği helalinden senden dilerim. Bilip bilmediği her çirkinlikten sana sığınırım. Sen bilirsin ben bilemem, bildirdiğin kadarını bilmek istidadımız, sensin Allah’ım sensin imdadımız. İlhan can kardeşim, keşiflerinle kuranı kerim ile ve efendimizin sa. hadisi şerifleri ile anlatılan her gerçek bir kere daha anlatılmakta, günümüz Türkçesi ile gerçekler adeta tazelenmektedir . Rabbimin izniyle her halinle dikkat et ki devamı lütfedilsin inşaallah. Gözlerinden öperim, rabbime emanetimsin. Vesselam…
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

tr Turkish
X