Beratımı üç ayların ilk günü aldım

21.03.2018
26
Beratımı üç ayların ilk günü aldım

Beratımı üç ayların ilk günü aldım

Selam esselame can hocam nasılsınız.

Bu gece bir rüya gördüm kendi evimdeyim. Ev çift katlı, alt kattayım. Üst kata giriş merdiveninden yukarı bakıyorum, harabe gibi. Sonra evin dışındayım; bir fare ve kedi var. Kedinin bir gözü kör gibi, yaralı sanırım. İki kaşının ortasında ise büyük bir göz var, kedi 3 gözlü ama bir tanesi tam acık değil. Sonra aynı rüyanın devamında bir tane çok ama çok kötü bir yaratık elinde balta ile kovalıyor beni ama ya görmüyor ya da beni es geçiyor.

-Sevgili Orhancan. Selam üzerine olsun. Hayırlı cumalar. Gördüğün o ev senin şahsındır. İmar edilecek üs kata çıkman gerekiyor. Ancak evindeki fare senden sürekli bir şeyleri çalıyor. Sana yardım eden kedi ise üçüncü gözü açık olmasına rağmen bir gözü henüz tam açık olmadığından o fareyi yakalayıp senin evi imar etmene yardım edemiyor. Zamana ihtiyacın var. Keşke hangi gözün kapalı olduğunu da yazsaydın. Kalbim sol göz diyor, doğrumu acaba. Eğer sol göz ise kelime-i tevhidi çekme zamanın gelmiştir.

-Evet, sol göz can hocam. Bir de söyle bir şey oldu; kapıyı ben mi açtım açık mıydı bilmiyorum, bunların ikisi eve girdiler.

-Sürekli cemal esmaları ile yol alıyoruz ya. Kemal için celal esmalara ihtiyaç belirmiş.

-Sonra ben nasıl oldu bilmiyorum, fareyi elimle tuttum, duvarı tırmanıyordu. Sonra onu elimde sanki şu anda canlı canlı tutuyormuş hissi gibiydi. Kapıyı açtım ve dışarı attım ama kediye hiçbir şey yapmadım.

-Rüyanın bu boyutu da güzel haber. Mücadelende başarılsın. Ama esas olan kedinin herşey görür olmasıdır. Bir sonraki Zikirin kelime i tevhit olmalı inşaallah hatırlat.

-Kedi herşey görene kadar yine ya latiyfun zikrimi çekmeye devam edeceğim değil mi can hocam.

-Hayır… Şu ana kadar kaç zikir çektin mi. Hepsi aklında mı? Yazar mısın? Sırası ile.

-Aralık 11de başladım can hocam. o gün bugün ya kuddüsün ya latıfün zikrini çektim.

-Ben Orhanları karıştırıyorum sanırım. İlk zikriniz yani.

-Evet, can hocam, geçen ay konuştuk, aynen zikrine devam demiştiniz.

-Sağ önünden kitap almadın öyle mi?

-Yok, henüz alamadım can hocam.

-Bu zikrini her namazdan sonra yedi kere okuduktan sonra ” subbuhun kuddusün rabbüna ve rabbül melaiketi verruh’ ‘okumaya başla. Esas zikrin bu olsun ancak ilk zikrini de işin başında en az yedi veya dokuz kere okuyarak başla.

-Tamam, iki zikir bir arada anladım hocam.

-Evet. Allah kolaylık versin. Çok yol aldın maşallah.ancak henüz netice alınmış değil.

-Tamam, hocam ellerinizden öperim. Bir de kevser zikri yazıyor sürekli sitede. Ama daha sanırım ona hazır değilim. Kevser zikrini çekmek için içimden değişik bir heyecan var nedense

-Hele temizlenelim. Zikir hazinesi seni bekliyor. Kuranın tamamı zikri edilmek içindir. Vakti saati gelince. Hikmette aceleye yer yoktur. Eğitimdir. Merdivenler ağır ağır çıkılır. Aksi halde herşey hiçbir şeye dönüşür.

-Evet, o yüzden hep diyorsunuz acele etmeyin, teslim olun, herkesin zikri gelişimi bir olmuyor, diye.

-Hakikatte de böyle değil mi salatayı balyozla yapmayız. Ama demiri ateşe sokmadan şekillendiremeyiz.

Evet, o ateşi biz, hep madde gözle gördüğümüz ateş bildik hep ama ateş zikir çekerken insanın içinde oluşan ateşmiş. Temizleyen ateş, şekillendiren ateş, kurtaran ateş değil mi can hocam

14:47

Selam Es Selame Can Hocam İyisinizdir, İnşallah. Bu gece bir rüya gördüm, inşallah güzel bir rüyadır diye düşünüyorum.

Hocam bir dağın zirvesinde bir yayla evindeymişiz. İçeride namaz kılıyorum, belediyede birlikte çalıştığım arkadaşlarım var. Biz namaz kılarken belediye başkan yardımcısı yayla evine giriyor. Ben de içimden ‘’sakalımı görmese bari’’ diyorum. Kamuda sakal olayı bazı yerlerde hala sıkıntılı, sonra ben namazı bitirince bana diyor ki ‘’e-imza işleri ne oldu’’. Ben de sistemde bir sıkıntı Var, diyorum. Sonra elinde beyaz a4 kâğıdı var, belki yüze yakın, bana veriyor. Ben sağ ve ön tarafımdan kâğıtları alıyorum. Bir masanın üstüne koyuyorum. Sonra 3 nokta koyuyorum yâda imzalıyorum. 4 üncüsünde birisi bana nokta koydurmamaya çalışıyor. Nokta sıvı, siyah, zift benzeri bir madde halini aldı. Ama bir şekilde imzaladım. Sanki lehim makinesi ile bir çubuk var, erittiğimiz. Onu eriyen bir şey gibiydi ama hamd olsun 4 imza yâda noktayı koydum. Sonra kendimi dışarı attım. Sanki özgürmüşüm gibi. Bir baktım dağın zirvesindeyim. Ovalar, bayırlar gözüküyor. Çok güzel. Benim olduğum zirveden daha zirve bir yer var. Ya oraya ya onun tepesine yâda gökyüzüne bakarak temiz hava çeker gibi oh be der gibi yapıyorum. Daha sonra babam geliyor, yanıma bir şeyler söylüyor. Sonrasını hatırlamıyorum. Sabaha karşıda elimde bir teleskop la gezegenleri ve yıldızları incelemiyordum hocam.

-Selam es selame. Mübarek olsun. Kutlarım. Beratını aldın. Atık özgürsün. Bundan böyle büyük günah işlemezsen hürriyetin devam eder. Bu kurtuluş beratı seni inşallah bir daha kirlenmeyecek kadar cemale yakınlaştırır. Baban (rabbin)sana geldi ya, artık onu bir daha küstürmezsin. Kaç günde tecelli ettirebildin merak ettim. Selam es selame

-Hocam cuma günü sizinle konuşmuştum kedinin sol gözü yaralı diye, sonra bana önden ve sağdan defterini aldın mı dediniz. Bende hayır dedim. Ondan sonra bana ‘’subbuhun kuddüsün rabbüna’’ zikrini ilave ettirdiniz. Sanırım 4-5 gün sonra beratımı aldım. Aralık 11 de başladım zikrime can hocam. Sonra bana şunu yazmıştınız. Rüyanın bu boyutu da güzel haber. Mücadelende başarılsın. Ama esas olan kedinin herşey görür olmasıdır. Bir sonraki Zikirin kelime i tevhit olmalı inşaallah hatırlat. 89 yâda 90 gün olmuş can hocam saydım şimdi bugün ile birlikte. 3 aylar içinde ilk gününde beraatımı aldım hocam hamd olsun. Allah razı olsun sizden ❤

-Hayırlı olsun. Başarın başarımızdır. Senin kadar sevindiğimi bilesin. Şimdi bu zikiri hiç bir zaman unutmadan her namazın arkasından beş yâda yedi kere okumaya devam et ve. Şimdi de’’ la ilahe illallah’’ zikrine başla. Rabbim yar ve yardımcın olsun. İmanın bu kelime i tevhitle kuvvet bulsun. 21 gün sonra bana yaz. Gelişmeleri de bildir. Selam es selame

-Artık ya latiyfun ve subbuhun zikrini çekmiyorum bunun yerine kelime tevhid mi çekiyorum can hocam?

-Evet. Ama şimdi çektiklerini her namazda en az 5 veya 7 kere oku. Subbuhun kısmını secdelerde okuyabilirsin.

-Tamam, Anladım Hocam 7 veya 5 ker 2 zikri her namazda aynı şekilde subbuhun zikrini secdede ya latıfün zikrini dil ve kalbe sonrada istediğim kadar kelime tevhid çekeceğim 21 gün sonra gelişimleri size bildireceğim.

-Evet. Anlaştık

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Emin Y. dedi ki:

  Selamün Aleyküm Hocam,

  Zikrin 2.haftasında olmama rağmen o kadar çok güzellik yaşıyorum ki.
  Gece namazı için uyandırılmam da bambaşka bir güzellik benim için.

  İzninizle bugün gördüğüm 2 rüyayı anlatmak istiyorum.
  Rüyamda bir okulun bahçesindeyim. Biraz hasta ve halsizmişim. Bana tanımadığım bayan ve erkekler hangi kolum olduğunu hatırlayamıyorum. Bana serum takıyorlar ve ben biraz rahatlıyorum.

  Diğer rüyamda ise bana serum takılan, o okulun bir tamirhanesindeyim. O tamirhanenin kapısından demir bir malzemeyi oranın ustası ve birkaç kişi ile birlikte kapıdan içeriye doğru taşımaya çalışıyoruz. O demir gibi olan malzemeyi, yuvarlak bir sanki bakır veya demir (içi dolu malzeme) in üzerine koyarak kaydırmak suretiyle taşıyoruz. Bende o malzemenin altında duran o yuvarlak boruyu elimle asılarak gideceği yöne doğu yönlendiriyorum. Devamında o ağır malzemeyi ağırlığından dolayı taşıyamıyoruz. O taşıdığımız demir malzemenin üst kısmında bir boru kaynaklı imiş. O borunun taşıdığımız malzemeye kaynaklı olan kısmına dikkatli bir şekilde konsantre olarak bakıyorum ve kaynaklı kısmı bakışlarımla eritiyorum. Demir resmen eriyor. Ve yanımda bulunanlar da şaşırıyor bu duruma. Benim sağ gözüm de bu bakmadan dolayı bir kırpılır veya rahatsızlanır gibi oluyor. Yanımda duran biri ;”Genelde bu gibi durumlardan sağ gözde böyle rahatsızlıklar olabiliyor ” diyor. Ne nihayetinde rahat bir şekilde taşıyoruz.

  Allah emanet olun hocam.
  Dua ile…

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   selam es selame ..maşaallah barikallah…işte yaparak yaşayarak,hakkal yakin öğrenme budur..durmak yok yola devam..ve yazmaya devam inşaallah. sizin hikayeniz de mutlak birinin kalbini uyandıracaktır biiznillah.selam es selame